Video ze svatby - ano/ne?

Dámy, svatbu už mám za chvíli, ale stale se nemohu rozhodnout, zda mít i kameramana. Na sledování videí např.z dětství si moc nepotrpím, ale bojím se, abych za pár let nelitovala. Nevím, kolik tu diskutuje nevěst, které už mají svatbu za sebou, ale jak jste to měly vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, video ze svatby určitě za mě ANO, video Vám dá více než zastavené fotky. :-) zdraví Bajer video
Odpovědět
Jděte do toho... aspoň piďi videoklip. Máte vzpomínku napořád. Jasné, nebudete se na to dívat každý týden. Ale za pár let si rádi připomenete. A budete tam mít třeba i rodiče, prostě vzpomínky na důležité lidi...
Odpovědět
Řeší se to tu každou chvíli. Nemůžete srovnávat domácí amatérská videa z dětství s profesionálním záznamem. Je to úplně něco jiného, nejen technicky, ale hlavně obsahově. Pokud to video natočí někdo kdo to umí, bude Vás to bavit a vždycky si ráda připomenete svoji svatbu. Uvidíte jak děti budou najednou starší, babičky už možná ani nebudou. Fotka dokáže zachytit moment, ale video Vás vrátí zpět do minulosti, do děje. Je to ale tak jak jsem psal, musí to být kameraman který má zkušenosti. Pokud si pozvete kamaráda s kamerou a nebo kameramana za 8 tisíc, tak výsledek bude stejně nekvalitní a nudný jako ty videa z dětství.
Odpovědět
Profilova fotka
nejsem "Stará" nevěsta... každopádně když jsme sestavovali rozpočet, tak tam kameraman nebyl... Pak mě to nějak došlo, stáhla jsem pianistu s pravým pianem a nahradilo ho klávesy a ty peníze jsem použila na kameramanku... za mě ano, došlo mi, že tohle ti fotky nedají, vzpomínky blednou, video prostě nic nenahradí... ale jak píše výše, pokud do kameramana dáš mizerný peníze bude i výsledek mizerný a bude jak amatérský film z dětství...
Odpovědět
Já třeba v žádným případě, na fotkách ještě budiž, ale na videu se nemůžu vidět 😄 takže za mě lepší dobrej fotograf 🙂
Odpovědět
Pokud o tom vůbec přemýšlíte, že by vám to mohlo být líto, tak bych do toho šla. Ale vybrat dobrého kameramana je celkem oříšek.
Odpovědět
Profilova fotka
Já třeba prostě vůbec nejsem videový člověk, nedívám se ráda ani na nějaká videa na internetu a podobně. A připadá mi, že když je z nějaké akce video, tak mi pak ta nahrávka tak přebije ty moje opravdové vzpomínky, že si vlastně už pak nepamatuju tu akci samotnou, ale jen to, co je na videu. Takže jsem video nechtěla a vůbec toho nelituju, ráda se čas od času podívám na fotky, ale že bychom si doma na výročí pouštěli nahrávku, si prostě nedovedu představit. A nebyla to otázka rozpočtu. Takže jsou i lidi, kteří ho nemají a nechybí jim. 😉 Pokud bych ho v "seznamu věcí" na svatbu měla a musela bych škrtat kvůli penězům, tak kameraman by byl první na řadě, oproti např. dobré kapele, fotografovi, jídlu, pěknému místu na oslavu nebo tomu, pozvat všechny lidi, co chci. Ale je to velmi individuální, určitě je spousta lidí, kteří si videa pouští rádi a video ze svatby by jim chybělo. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bria_ Na to neexistuje jednoznačná odpověď, každý to bude mít jinak... Za nás můžu říct, že jsme s manželem vysloveně "fotkoví", video tvorba nás nikdy nebrala a manžel se tvářil opravdu nepřívětivě, když zjistil, že jsem na svatbu domluvila i kameramana (a to ani nevěděl, kolik to stojí 😄 ). Ale musím přiznat, že nakonec jsme z videa (videí) nadšení. A to nejen z krátkého klipu, ale i z dlouhého filmu, který jsme si pouštěli už několikrát. Nejvíc milujeme záběry, které nám kameraman ani původně nechtěl dát, které jsme na něm doslova vyžebrali. 🙂 Takže za nás video překvapivě ano, a to dokonce i přesto, že výkon a přístup zrovna našeho kameramana nebyly úplně podle našich standardů (výběr mezi kameramany je v českých luzích a hájích bohužel o dost horší než výběr mezi fotografy).
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud stále nejste rozhodnutá o svatebním kameramanovi, koukněte se na má videa 🙂 Zde zasílám odkaz mých webovek: https://davidkafka.cz/
Odpovědět
@rimortis Kouzlo videa je právě v tom, že má hodnotu až po letech. První týden na to opravdu nikdo nekouká, protože si tu svatbu všichni ještě pamatují. Video se nedělá pro ostatní aby se všem ukázalo jak píšete, ale dělá se pro Vás. Nevím jaké máte zkušenosti, ale podstata videa je v něčem úplně jiném než si myslíte. A proto si ho nevěsty objednávají.
Odpovědět
Profilova fotka
Odpověď zní: ANO 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@jmn76 A já bych zrovna řekl, že amatérské homevideo bude ve spoustě věcí lepší, než zdejší "profesionální záznam" 😄 jen by ho občas stačilo trochu sestříhat 🙂)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Za mě to byly nejlépe utracené peníze! Nelituji a jsem strašně ráda, že jsme do toho šli 🙂 Máte vzpomínku na celý život 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bria_ ahoj. My měli svatbu v sobotu, kameramana neměli, jen fotografa, protože jsme věděli, že lidi stejně budou natáčet přes telefony. Hodně věcí už nám předali a rozhodně nelitujeme, že jsme ho neměli. Všichni už mají tak dobré telefony, že videa jsou v HD kvalitě 🙂
Odpovědět
@jonasel Proč jste si tedy brali fotografa ? Vždyť každý mobil má dnes foťák 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@jmn76 fotograf taky nebyl profík, ale příležitostný a vášnivý fotograf a fotky co zatím máme jsou krásné.
Odpovědět
@jonasel Rozumím. Nějak mi to nesedělo. Úkolem dobrého kameramana není jen natočit záběry, ale udělat film ke kterému se budete časem ráda vracet. Nejde o to že mobil umí natáčet, jde o to jak to udělat aby se na to dalo koukat. To je na tom celém nejtěžší. Kameramana si platíte za to, že Vám zprostředkuje svůj pohled na vaši událost. Tohle nikdo z hostů bez zkušeností a bez nějakého tvůrčího potenciálu nikdy neudělá.
Odpovědět
Profilova fotka
@jonasel a mít hosty s telefonem v ruce 😞
Odpovědět
Jak uz tu nekde padlo, pokud nad tim byt jen trochu uvazujete, sla bych do toho. 🙂 U nas bylo od zacatku jasne, ze nic takovyho nechceme, protoze nas na to neuzije a necitili bychom se u toho komfortne, ale pokud by mi nekde byt jen trochu vrtal cervik pochybnosti s "ale mozna" a "co kdyby", zvazila bych to.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?