Kdo Vám ozvučil obřad

Ahoj, prosím o Vaše zkušenosti jak jste měli vymýšlení hudbu na obřad i když Vám Dj, stejně jako nám, přijde až později, odpoledne. Říkám si, že bych někoho poprosila ať zapne při shromáždování svatebčanů nějakou hudbu a pak n můj příchod Zase jinou vybranou. Ale nenapadá mě, do čeho si ty skladby stáhnout, aby navazovaly nebo se nestalo, že se přehraje reklama na YouTube.
Odpovědět
Profilova fotka
@majalupa Krásný den, ideální je domluvit se s DJ, aby přišel již na obřad. Hudba při obřadu bývá zásadním prvkem, od nazvučení, přes výběr skladeb po načasování a regulaci hlasitosti. Dá se to samozřejmě řešit, že poprosíte kamaráda, ale z vašeho obřadu si zpravidla neodnese zážitek, nýbrž notnou dávku zdravého stresu. Je tam také jisté riziko, že může zradit neznámá technika. Jinak playlisty se dají legálně vytvořit na Spotify Premium či podobných službách, existuje také cesta downloadu mp3 z YouTube, ale není to zpravidla kvalitní ani legální.
Odpovědět
Musím souhlasit, nejjednodušší je, aby dj přijel už na obřad :) měli jsme hudební doprovod celý den a bylo to super:))
Odpovědět
@svatebni_dj To se samozrejme nabizi jako logicka a nejjednodussi varianta, ale kdyz je obrad v 11 a party se rozjede treba v 17/18 hodin, pochopte, ze nikdo nechce platit DJ za to, ze tam bude treba i 7 hodin sedět a koukat do zdi.
Odpovědět
@majalupa Taky to resime. Nechceme tim zatezovat nejakeho kamarada, chceme, aby si to vsichni uzili. Ale nejspis to vyresime tak, ze vyuzijeme pana ze statku, ktery se nam tam bude starat i o gril atd. Rikal, ze se statkem si pronajimame i jeho, tak ho zkusime poprosit, jestli by nam nepomohl i s tim. Jeste se to da vyresit svatebni koordinatorkou. Ja se ji tedy vyhybam jako cert krizi, ale jestli treba mate jeste nejakou organizacni zalezitost, kterou nechcete obtezovat nikoho ze svatebcanu, mozna uz by to stalo za zvazeni.
Odpovědět
Profilova fotka
@debra9 vše je samozřejmě na domluvě. Pokud je DJ z okolí, nemusí "sedět" 7h, může obstarat obřad a pak přijet na večer. Navíc slečna nenapsala konkrétní časy. Obřady v 11 hodin jsou dle mého názoru spíš výjimka, pokud se nejedná o obřad církevní. Před večerní párty zpravidla bývá přípitek, program, který DJ může moderovat, zvučit, starat se o mikrofony, atd. Mnoho párů právě o tyto služby stojí, takže nemohu souhlasit s názorem, že by po nich nebyla poptávka. Kompromisem pak opravdu může být poprosit správce objektu, který zná i místní techniku nebo asistentku koordinátorky, pokud je přítomna. Krásný den 🎶
Odpovědět
Profilova fotka
My řešíme totéž, dj budeme mít až od 4 hodin. Máme mít 6 písniček na obřad které se dají pustit třeba přes telefon tak snad to nikomu nebude vadit když ho tím poverime. 😉. Kamarádka měla dj už od obřadu, prakticky celý den až do noci hrál..
Odpovědět
Nejjednodušší a nejjistější variantou je domluvit se s DJ, aby přijel už na obřad. Nejde jen o to, aby skladby někdo pouštěl ve správnou chvíli, od správného místa ve skladbě, s odpovídající hlasítostí a ve správnou chvíli je ztlumil. Jde i o odpovídající techniku, bedýnky od počítače nejsou to pravé a zvášť při obřadech venku to chce i trochu výkonu (hlavně na příchody a na odchod špalírem). Pouštění z telefonu taky nemůžu doporučit, co když někdo zavolá zrovna v nevhodnou chvíli? :) Jde o obřad, mělo by to mít nějakou důstojnost. Pro svatební DJ je toto vše běžná rutina, měl by vám i se vším poradit a skladby zajistit. Po obřadu se ale určitě nestane, že bude DJ "7 hodin sedět a koukat do zdi" :) Než se přesunete k obědu, tak se mezi tím přesune i DJ, zařídí vám hudební podkres u jídla a potom se bude starat po celou dobu až do rozjezdu párty, aby veškeré dění zpříjemňovala hudba odpovídající aktuální situaci. A když bude potřeba cokoliv zorganizovat (přípitek, proslov, krájení dortu, něco organizačního sdělit...), tak se o to DJ postará, případně půjčí mikrofon apod. Berte to tak, že úlohou DJ na svatbě rozhodně není jen pouštění hudby k tanci ;-) A ten cenový rozdíl za těch pár hodin navíc většinou nebývá zase tak velký.
Odpovědět
@debra9 my jsme měli také obřad v 11, dj nám ozvučil obřad, následně hostinu, odpolední zábavu, hry, první tanec, večerní zábavu.. byl s námi od 11 do půlnoci a opravdu se nenudil :)) pouštěl nám hudbu celou dobu :))
Odpovědět
@mira13 naprostý souhlas :)) skvěle sepsáno
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, většinou ( jak zde bylo zmíněno ) jezdíme již na obřad, který ozvučíme a následuje např. podkres.hudba u hostiny a následně párty. Více na webu. Kalkulace emailem.
Odpovědět
Já jsem si na obřad objednala hudebníky - klavír a flétna. Ale i DJ má v nabídce, že pokud chceme, obřad ozvučí. Nedoporučuji to nechávat v režii telefonu - byla jsem v loni na svatbě kamarádky, která měla telefon napíchnutý na repráček a litovala jsem ji. Hudba ze začátku spíš škytala, než hrála, pak to ženich šel trošku opravit, tak chvilku dobrý a pak to přestalo hrát úplně. Z toho jsem si vzala ponaučení, že raději připlatím za živou hudbu - opravdu to za tu atmosféru stojí.
Odpovědět
Prvně měl přijet DJ už na obřad, ale pořád jsem toužila mít housle, tak jsem si ten sen splnila a máme housle a violoncello. :-) DJ dojede až pak později. Jinak kdyby zůstalo u prvotního plánu, tak by DJ byl už na obřad. Neriskovala bych to s pisnickama, kdo a kdy přesně to pustit :-) Za mě ale živá hudba dodá tu krásnou atmosféru, ať už to je v jakémkoliv podání :-)
Odpovědět
Článek se načítá
To jsme se bohužel jen špatně pochopili ;) Já bych si v případě ozvučení obřadu ve vlastní režii samozřejmě pronajala techniku, nepouštěla bych to jen z počítače nebo mobilu, to by znělo strašně. A co se týče té výplně mezi obřadem a párty, tak zrovna třeba my o ni úplně zájem nemáme. Přípitky zvládneme bez mikrofonu, hudbu k jídlu atd. si pustíme jen na podkres a zábavu zajišťovat nepotřebujeme. O organizaci (svolávání lidí apod.) se postará tradičně svědek ženicha. Ale zároveň samozřejmě vím, že někomu se to určitě hodí, to není tak, že DJ je v mezičase za každou cenu zbytečný ;) jen jsem nadhodila náš pohled, podle nějž bychom my prostě platili DJ zbytečně navíc, proto třeba my i slečna řešíme různé alternativy. A my třeba máme obřad v 11, protože jiný nám matrika prostě nenabídla :D Takže v poho, nikdo se tu nechce nikoho dotknout :)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, myslite, ze je potreba ozvuceni obradu? Budeme mit 82 lidi. A zivou hudbu. Tak ted nevim, zda zhanet nekoho na ozvuceni...
Odpovědět
@iviiiii Zalezi, jestli je pro vas dulezite, aby vsichni slyseli rec oddavajiciho a vase "ano". Pak asi budete potrebovat mikrofon a nejaky ten reprak. Jinak pokud mate zivou hudbu, tak asi nepotrebujete ;)
Odpovědět
@majalupa Podle mě hodně záleží, kde obřad máte a na co všechno budete hudbu chtít. My jsme měli na zřícenině hradu, hudba hrála při příchodu a gratulacích a bohatě stačilo vypálené CD. Puštění zajišťovali po domluvě lidé z úřadu. @iiviiiii Taky bych asi volila podle místa, možná se poradit na mistě obřadu. Většinou jsem na svatbách vše dobře slyšela i bez ozvučení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, živá hudba na svatební obřad v podání hudebníků, kteří nechají výběr repertoáru ve Vašich rukou a zahrají Vám tak co si přejete, je skvělou volbou, pokud nechcete platit DJ za tolik hodin navíc. Pokud máte omezený rozpočet, tak stačí třeba 1 housle.. 🙂 Ráda bych Vám představila alespoň některé možnosti hudebních uskupení: Smyčcové soubory - smyčcové duo, trio, kvarteto Harfa Klavír (klávesy) Saxofon Kytara Duo s houslemi - housle a harfa, housle a klavír, housle a kytara Varianta hudebníků v souboru může být ale také na Vaše přání - toto jsou nejžádanější svatební ansámbly. Jak již bylo zmíněno - repertoár Vám rádi zahrají na výběr a přání. Kontaktovat mne můžete zde nebo na webových stránkách přes kontaktní formulář či emailem. Krásný den Simona, harfistka
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?