DJ pro náročnou nevěstu, 20.9.2019, Praha

Zobraz úvodní příspěvek
Hledáme DJe na naši svatbu – 20.9.2019, Praha, cca 80 hostů. Bohužel jsem byla jako host na svatbách, kde to s hudbou z různých důvodů dopadlo dost špatně a děsím se toho, že by se to na naší svatbě mohlo stát také, tak to se mnou asi nebudete mít lehké :-) Sháním někoho, kdo si nebude primárně uspokojovat moderátorské ambice, prezentovat svůj vlastní vkus nebo široké portfolio. Sháním někoho, kdo bude ochotný vyrobit mi playlist na míru podle konkrétního zadání, kdo je ochoten nechat si schválit tento playlist předem a pak se ho během večera výslovně držet. Jde mi o vytvoření příjemné atmosféry, ve které si naši hosté rádi zatančí, o cit pro kombinování skladeb, výběr vhodné písně ve vhodný moment apod., ale to vše z předem dohodnutého playlistu, aby se předešlo nepříjemným překvapením :-) prosím nevolejte na mě Chocholouška :-) Budu ráda jak za nabídky profesionálů, tak doporučení a tipy ostatních nevěst. Děkuji
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Zažil jsem pár podobných svateb a musím říct, že tohle není příliš šťastné řešení. Skoro bych se bál že to bude ve výsledku fiasco. DJ není od toho aby pouštěl CD, to je to poslední a umí to opravdu každý. Zažil jsem spoustu JD co dokázali jednou písničkou zaplnit parket a druhou ho zase úplně vylidnit jen proto, že se museli držet podobných instrukcí. Dobrý DJ moderuje a upravuje repertoár podle atmosféry a podle situace. Opravdu to chce hodně zkušeností z různých akcí a také mít i dobrý odhad na lidi.
Odpovědět
Profilova fotka
@video_majek Ale ne každý chce na své svatbě moderátora a baviče. Já chápu, že se vám to nelíbí, ale i taková přání lidé mají. Chtějí jen někoho, kdo místo nazvučí a pak bude hlídat, že hraná hudba je v danou chvíli přiměřeně hlasitá nebo potichá, že ve správnou chvíli sáhne po ploužáku a ve správnou chvíli tam pustí něco svižnějšího. A někoho, kdo bude hlídat stanoviště, aby se to nezvrhlo ve svévolnou diskotéku, kdy se budou nametení kluci prát, co tam pustí teď. Já třeba na své svatbě vysloveně nechci, aby DJ mluvil. Já budu nejšťastnější, když o něm celou dobu nebudu pořádně vědět, to pro mě bude kvalitně odvedená práce - hudba bude hrát, ale nikdo mě nebude rušit a nikdo nebude ani mě, ani moje hosty komandovat, co mají právě dělat. I takové svatby existují. Pro mě je DJ člověk, který má aparaturu a přehled, a když mu řeknu, v jakých rovinách se držet, tak už je pak sám vyplní, protože mě napadne A a on mi k tomu dodá zbytek abecedy, který by mi prostě nedošel, protože to není můj obor. A já mu třeba řeknu "super, ale z toho všeho D nehrajte, protože to fakt nemusim a v tenhle den to slyšet nepotřebuju". Možná je největší problém to, že to, co sháním, není "DJ", ale popravdě nevím, jak jinak takového člověka nazývat.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora2019 Já vám rozumím, ale to co popisujete je v podstatě nereálné jakkoliv plánovat dopředu. Ve vší úctě, nemůžete vědět jaká bude na svatbě atmosféra, jak se budou lidi chtít bavit a co na ně budete platit. Chcete jim vnutit něco o čem nevíte jestli o to budou vůbec stát a jestli to bude mít nějaký efekt či úspěch. Playlist může být podle Vás super, ale sám o sobě nikdy nezaručí to, že se hosté budou bavit. A ze zkušenosti vím, že není nic horšího než nuda na svatbě. Dobrý DJ nemusí nutně moderovat, ale ví přesně co v danou chvíli pustit bez ohledu na nějaký playlist a pokud má zkušenosti, tak je pak mnohem větší šance na úspěch. O tom to celé je. DJ si neobjednáváte proto že má aparaturu a plný kufr CD, ale proto že umí vytvořit zábavu, atmosféru ve které se budou lidé cítit příjemně. A Vy mu tím svým playlistem budete zbytečně svazovat ruce. Podle mého názoru - dobrý DJ do něčeho podobného vůbec nepůjde. Samozřejmě budete mít určitě spoustu nabídek, ale půjde hlavně o finanční stránku věci, nikoliv o úspěch celé akce. DJ dnes totiž dělá úplně každý stejně jako fotografa a konkurence je veliká. Přeji Vám hlavně ať to vyjde a ať toho pak po svatbě nelitujete.
Odpovědět
Profilova fotka
@video_majek ja se omlouvam, ale mam pocit, ze vubec nerozumite tomu, co tu piseme. Nikde jsem nenapsala, ze se ma Dj drzet presne daneho playlistu. Cela zalezitost je o tom, ze si rekneme, jakoi hudbu ano, jakou ne. Par pisnicek by bylo na urovni "tohle chci urcite hrat", ale abych mu sestavila ja playlist od sesti vecer do půlnoci a v 19.43 bude presne hrat tahle pisen... to po nem nechci. Proto chci cloveka a nechci jen poustet nahodne prehravani z laptopu. Ale jedina reakce, ktere se tu zatim dockavam je, ze tohle mi nikdo delat nebude a jak bude zabava mrznout, kdyz to nebude nikdo moderovat a komentovat....
Odpovědět
Profilova fotka
já se omlouvám, ale nedá mi to nereagovat...nečetla jsem úplně všechno, ale myslím, že trošku vím, kam míříte, že to tak ve skutečnosti s většinou DJ funguje, jen špatně volíte slova a je tu z toho jen boj kdo z koho moje zkušenost ze svatby je taková, že my jsme před svatbou poslali našemu DJ seznam skladeb, interpretů a žánrů, které máme rádi a pak to stejné, co opravdu neposloucháme a nepřejeme si, aby se tam hrálo. Oba třeba žijeme ve své pubertě, takže milujeme 90' a manžel nesnáší českou hudbu typu chinaski, Krištof, Helenka, David atd... jak to bylo na svatbě? hrálo se podle tohoto zadání a my sami občas zašli za DJ, aby zahrál konkrétní skladbu a nebo tam šel někdo z hostů a pokud to bylo něco, co my neposloucháme, prostě nám to nevadilo. hosté jsou tam kvůli nám, ale neznamená to, že nás musí poslouchat na slovo, ale že si náš den užijí s námi a budou na něj vzpomínat! takže jo, nakonec tam zaznělo i pár skladeb ze zakázaného seznamu a nám to vůbec nevadilo a na písničky sme blbnuli taky...a jako vždycky se nejvíc blblo na písničky pro děti a ty sme třeba s DJ vůbec neřešili, nějak nám to nedocvaklo, dětí mraky a DJ tasil jeden těžkej kalibr za druhým a troufám si říct, že tuhle část svatby si užili faaaaakt všichni! ptž těch propocených košil a odhozených bot v koutě tam rozhodně málo nebylo :) já sem v tomto asi jiná povaha a prostě mi záleží i na tom, aby si to užilo i okolí, ptž pak si to užiju já, ptž tam pro ně byla legrace, cítili se tam dobře, takže mi to udělá radost...takže třeba to srovnání s jídlem...já teda řešila, kdo co jí a ano, upravili sme pro konkretní hosty chody tak, aby jim vyhovovaly! takže když někdo nejí játra a my je měli jako předkrm, dostal předkrm jiný! ale to je asi o něčem jiném, než byl původní dotaz :) přeji, at najdete někoho, kdo bude vašim požadavkům vyhovovat a at se svatba povede :)
Odpovědět
Profilova fotka
@m_tina přesně takhle probíhají ty nejlepší svatební párty (večírky a mejdany). Ono by tady v tomto vlákně vlastně nebylo třeba cokoliv psát, jakkoliv reagovat, protože většina nevěst ani DJs se s původním zadáním neshodne. Nicméně jsme schopni (netvrdím, že všichni) se přizpůsobit téměř čemukoliv. Svatba není naše, my to samozřejmě víme, a přistupujeme k ní s náležitou úctou, což je vidět už z komunikace mezi námi a nevěstami před svatbou samotnou. Nicméně to má řadu pravidel a omezení. Poskytovatel kvalitních služeb na určité úrovni se nenechá tlačit jakkoliv do kouta tak, aby kvalita jeho služeb utrpěla. Pak by nemohl dále stát za svým jménem a svou reputací, nehledě na to, že by dělal něco, co necítí správně. Pokud se dohodneme na tom, že se moderovat nebude a DJ bude plnit pouze svou základní DJ funkci, tedy "pouštět" a mixovat písniičky, určitě to není ve většině případů problém. Umíme se vyvarovat jakékoliv prezentaci přes mikrofon. Pokud byste ale třeba mně osobně zakázala jakoukoliv interakci s hosty, tedy i konverzaci mimo mikrofon, pak bych Vám rovnou sdělil, že na Vaši akci vůbec nepojedu a nehodlám si na ni ani rezervovat termín. Nevím, jak to mají ostatní kolegové, ale já jsem prostě přátelský typ, který se bude bavit s kdekým, jak ho napadne, ať už to bude o hudbě nebo o počasí. Že přitom nebudu mluvit do mikrofonu, to oželím, i když mě to bude mrzet, ale nemám s takovou dispozicí problém, i když mě bude omezovat v práci tím, že nebudu moci dostatečně motivovat a povzbuzovat lidi k zábavě, ale budiž, budu bez problémů respektovat přání. Ale jak říkám, má to své hranice. Je třeba si uvědomit, že i poskytovatelé služeb, jako jsou, mimo jiné, i DJs, mají svou hrdost, své podmínky, svou úroveň, atd. A pokud se jim nebudou líbit podmínky zadání, nebudou mít potřebu jakkoliv nabízet své služby na konkrétní poptávku. Ti, co se nabízejí úplně všude a na každou poptávku, ať už v jakýkoliv dne a za jakoukoliv cenu, jsou jiná kategorie, jejich úroveň si každý musí povážit sám. Věřte tomu, že i my si vybíráme. Někdo podle vzdálenosti, někdo podle peněz, někdo podle komunikace s případným klientem. Někdy to i z naší strany končí odmítnutím, i v případě, že máme daný termín volný. Zkuste uhodnout proč.
Odpovědět
Myslím, že požadavek je zcela legitimní a mám na to stejný názor. Nechápu pohoršování se DJ. Osobně mám třeba seznam oblíbených písniček, který je hodně dlouhý a pokrývá zároveň poměrně velkou část hudebního vkusu mých přátel a rodiny. Přesně vím, kterou písničku má kdo z kamarádů nebo rodiny rád. Tak proč by DJ nemohl hrát jenom oblíbené písničky, když jich je tolik, že by to možná pokrylo i celý večer?
Odpovědět
Profilova fotka
@djcaesar ja vam rozumim, ono proste tohle je udalost, kde si novomanzele a ostatni musi sednout a bez toho to nejde, ja bych na svatbu nechtela nekoho, s kym se mi nebude dobre jednat... my treba meli fotografa, ktereho od svatby beru za kamarada, ptz sme si opravdu rozumneli a vsichni na svatbe meli pocit, ze to je nas kamarad, co nam foti svatbu, ptz se se vsemi bavil a fotil atd... a tohle bych rada ode vsech, coz se nam podarilo... nam treba DJ nemoderoval nic, resp sam od sebe do mikrofonu mluvil jen ve chvili, kdy uvadel nejakou specialni pisnicku atd, nedelal zadne vtipy, hystorky, nepredvadel se... ale kdyz za nim kdokoli prisel, vyhovel, kdyz mohl, takze nam z patra odmoderoval hru, ptz svedkyne si netroufala a dokonce ho ani nezaskocil ppzadavek na prodigy od zenicha a to pisnicku sel stahnout, ptz ji v pc nemel! opravdu nam vysel ve vsem 100% vstric a nemeli sme s nim sebemensi problem... ale to je prave ta komunikace, ze si lidi musi sednout, DJ odhadnout, co od danych lidi cekat a co jim dat, aby se bavili... ona zminena analogie s ostatnimi profesemi na svatbe... ja osobne sem kazdemu rekla pozadavky, jake mam a pak nechala vyradit jejich kreativitu, napady atd, ptz jsem cerila, ze sve praci rozumi, takze kvetinarka mela za ukol modrou kytku s 3 druhy a zbytek byl na ni, na 2. pokus byla podle mých predstav... s majitelkou v restauraci sme naznacili vyzdobu a jidlo a ona nam doporucila, co k tomu ano a co ne a my za vetsi cast byli radi a "poslouchat" se nam vyplatilo... fotografovi sem rekla, ze zadne kyce atd a fotil perfektne a kdyz sem prisla s tim, ze chci fotku prstynku na kytce, divil se, ze by to necekal, ale vyfotil... a mohla bych pokracovat... ale kazdy je jiny a podle toho si proste musi vybirat lidi okolo sebe :) @jollyrodent ono ale pak tam nemusite podle me mit dj, ale proste si kazdy prijde k pc a pusti, co chce a hotovo... u nas se pak v pozdejsi hodinu hrala i hudba, kterou nikdo neposloucha, ptz to proste byla recese a sranda
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora2019 Dobrý den, Barboro, děkuji za vysvětlení, myslím, že bychom se na Vašich požadavcích bez problémů dohodli. Mně totiž vůbec nedělá problém přenechat moderování svatební oslavy někomu jinému. Pokud snoubenci mají v plánu svatební kvíz, soutěže, házení kyticí nebo další aktivity, rád se chopím mikrofonu a průběh oslavy moderuji. Vy o to nestojíte, v pořádku, je to přece Vaše svatba. Samozřejmě není taky problémem, pokud mi snoubenci pošlou (nebo na místě předají) seznam interpretů nebo písniček, které na své svatbě rozhodně slyšet chtějí, nebo nechtějí. Vždycky se ovšem ptám, co mám dělat s hosty, kteří si přijdou říct o nějakou písničku z blacklistu. A že přijdou, na to můžete vzít jed. Já osobně nemám problém vynechat ze své produkce Vondráčkovou, Davida, Kryštofy nebo kohokoli jiného. Velmi zřídka se ale stane, že by si právě o ně nikdo nepřišel během večera říci. Vše je to prostě o dohodě a nikoho z nás DJs, kteří tu vyslovili pochybnosti nad představami náročné slečny nevěsty, není třeba podezírat z toho, že bychom nechtěli vyhovět. Jen předem upozorňujeme na to, že to prostě nebude takhle fungovat. Vy píšete, že chcete mít logicky rámcovou kontrolu nad hudební skladbou oslavy, kterou pak budete ovlivňovat i během ní. To je naprosto legitimní. Zakladatelka tohoto vlákna chce nacpat do pomyslného jukeboxu tři stovky písniček s tím, že je na DJ, aby je řadil podle aktuální nálady a nic jiného nebude smět zahrát. Na své hosty by se pak podle svého vyjádření dívala skrz prsty, pokud by si dovolili zajít za DJ s nějakým hudebním přáním. Ona by si to na cizí svatbě přece nikdy nedovolila! Navíc ty lidi zná dlouho a bezpečně ví, co budou chtít ten konkrétní večer poslouchat nebo na co budou tančit. Bez urážky, to je naprostý nesmysl. Nejsme přece roboti, abychom chtěli každý den poslouchat to samé. Lidé se na svatebních oslavách nejvíc baví, když hudba vzniká ve spolupráci všech přímo na místě. DJ něco zahraje, to třeba někomu z hostů připomene jinou písničku a přijde si o ni říct. Nebo naopak nějaké hudební přání inspiruje DJ, aby zahrál skladbu, kterou by třeba jinak ten večer nepustil. Jsem moc rád, když za mnou lidé chodí a vlastně mi tak sdělují, jakou mají rádi muziku a jakou chtějí právě teď. A i když by bylo daleko pohodlnější vzít s sebou jen flash disk se třemi stovkami písniček a netahat s sebou těžké kufry s CD, na takové akci bych fakt nehrál. Už proto, že by mne pak prudilo říkat lidem, že jejich písničku na přání s sebou nemám, a že z jejich telefonu nic hrát nebudu. Každopádně přeji krásnou svatbu a vydařenou oslavu! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jollyrodent jestli máte seznam 50 a více písní, nebo dokonce list na celý večer, tak si to pouštějte sama. Nezlobte se, ale třeba já bych na takovou svatbu hrát nejel. Ono je to totiž hrozně svazující a omezující, když musíme hrát podle nějakého seznamu a nemůžeme dělat to, co umíme, tedy hrát podle situace a lidí. Není velký problém nacpat do celého večera třeba 20 - 30 písní, pokud to nejsou nějaké, co zabíjí zábavu, ale běžné a známé hity. Ale hrát podle nějakého seznamu, to se prostě normálně nedá. Nebude to fungovat, bude z toho nešťastný nejen DJ, ale i Vy a celá společnost. Buď se na Váš seznam bude muset po nějaké době vybodnout, aby dokázal rozjet a udržet zábavu, nebo se ho bude držet a nebude hrát nic jiného, ale pak je dost možné, že parket bude prázdný a všichni budou otráveni. Říkám Vám to ze zkušeností, není to myšleno nějak osobně proti Vám nebo ostatním, proti představám nebo osobám zde diskutujícím, je to myšleno jako faktická poznámka. Krásnou neděli všem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@m_tina Jsem moc ráda, že se vám vaše svatba povedla. Tak by to samozřejmě mělo být. Na druhou stranu, já bych třeba játra neobjednávala už z principu, protože i když já je jím, vím, že to je dost nepopulární jídlo. Prostě už v tom základu se snažím vybírat něco "pro všechny" a to nejen u jídla, ale i u hudby. A my nebudeme mít na svatbě děti. Jednu dvouletou, která bude tak vyděšená, že mámě nevyleze z náruče a pak tři puberťáky. Tedy žádná divoká parta. @djcaesar Na naší svatbě byste ve finále asi moc slov neprohodil ani mimo mikrofon. Většina hostů totiž neumí ani anglicky, natož česky. Takže i vaše proslovy do mikrofonu a povzbuzování by přišlo vniveč. I proto o to nestojím. Nemám to ráda a bylo by to úplně zbytečné. je tedy jasné, že naše svatba pro vás není to pravé a věřte mi, že já vás nebudu nutit tento kšeft vzít, zjevně bychom si nerozuměli. A jak tu už zaznělo, chci mít kolem sebe ten den lidi, se kterými mi přijde, že si budeme rozumět a shodneme se. @giacomo Nepřijdou. na naší svatbě si pro Michala Davida nikdo nepřijde. Za svých deset čechů dám ruku do ohně a zbytek svatebčanů ho díky bohu nezná. To je možná základní kámen úrazu, co tu nikdo neni ochoten pochopit - že svoje lidi na svatbě znám lépe než cizí DJ a vím, co budou a nebudou chtít. A vím, že MD fakt chtít nebudou. Nikdo. Ani Kryštofy. A ani na Helenku si nevzpomenou, když tam sama prostě nezahraje. A k názoru zakladatelky - na pár svatbách jsem už taky byla a popravdě mě nenapadlo za někym jít a diktovat si, co teď mají hrát MNĚ - protože je to svatba jejich. Teď je svatba moje a tedy teď je čas na to, aby se hrálo podle mě. Ano, zní to sobecky a sebestředně, ale kdy jindy si to mám užít než na své svatbě. A znovu vás ujišťuji, že můj hudební vkus je velmi, ale velmi univerzální. A už v základu počítám s tím, aby tam zahrály i věci, které zase ocení moje maminka třeba (ačkoliv se jedná o rockové balady a en o dechovku, jak by z toho mohlo vyznít). Možná je to taky dáno tím, že neplánujeme šílenou pařbu do pěti do rána. Respektive ne na místě hostiny = na místě, kde bude DJ. Takže paření v pět ráno na recesi prostě nehrozí. O půlnoci se budeme přesouvat jinam, do baru, tak už vůbec nebudeme mít kontrolu nad hudbou. Nevím, přijde mi, že se všichni nějak míjíme a že tu pořád dokola píšu totéž, ale nikdo mě neslyší. Já svoje hosty znám. Znám dokonce i co poslouchají - navzájem si písničky a interprety doporučujeme. Pro mě není děsivá představa, že si někdo z mých lidí přijde objednat písničku (i když asi tak,, že to DJovi ukáže na mobilu, protože jinak si nepokecaj. a možná ji nakonec bude muset hrát z toho jejich mobilu nebo někde stahovat, protože ji prostě mít nebude - na to vezmu zase já jed, že se naopak může stát, že si přijde někdo říct o něco, co prostě DJ mít nebude. Protože to prostě ani nezná. A i proto myslím, že nikdo moc chodit nebude, protože budou vědět, že tohle český DJ asi mít nebude). Pro mě je noční můra to, že DJ bude mít potřebu pouštět věci, které fakt slyšet nechci, s pocitem, že on tomu rozumí víc a teď to pořádně rozproudí... Pro mě je noční můra člověk, který si prosazuje svoje ego a všechny komanduje a "baví", i když o to nikdo nestojí. Prostě moje představa svatby je asi dost jiná, než co se tady běžně dělá. Ale já to zjišťuji ve více rovinách. I třeba co se míst týče - občas žasnu nad tím, kde se lidé nechají oddat, že jim to nepřijde jako totální děs sto let za opicemi. A pak je catering nakrmí broskví plněnou šunkovou pěnou a talířem salámů a wow, to je teda dechberoucí. mám z toho osypky. Prostě v některých věcech jsme podle mě zastydli v hlubokých devadesátkách. A to i s DJ. Přijde mi, že mnozí ještě nepochopili, že jedou pracovat. Plnit nějaké zadání. Ne se vykecávat, ne se prezentovat, ale pracovat. Postarat se o hudební kulisu. A ano, o moderování, když je o to svatebčané požádají. A když svatebčané budou chtít baviče, najdou si DJ, který dokáže i tohle. Já chci člověka, který se mi postará o hudbu. Toť vše. Když jsem šla vybírat šaty, taky jsem si nenechala vnutit tyl, i když se teď nosí. Fotografa jsem si také vybírala podle toho, že mi jeho styl sedí a ještě se sejdeme a budeme pilovat co a jak budu chtít fotit. Catering jsem si také vybírala podle toho, jak vaří. Dort si budu objednávat tam, kde mi bude chutnat a nenechám si udělat marcipánový jen proto, že "se to tak dělá", když já to nejím - a ano, někdo z mých hostů možná má marcipán rád, ale věřím, že to jednou vydrží i bez něj. Ale největší diskuzi o "mé představy vs. jeho představy" vedu právě v tomto foru s DJ. Musela jsem si hodně srovnat, co ode mě "všichni očekávají " a "co se přece dělá", s tím, co já chci a jak já si to představuji. Musela jsem si hodně porovnat to, co i tady čtu, že lidi budou dělat nebo plánují na svatbu a mně to přijde zvláštní. Ale nakonec jsem si srovnala, že i tak je to v pořádku. Dokonce i když měla kamarádka svatbu s dvaceti lidmi a hostina byla v restauraci s puštěným radiem a v osm se šlo domu, bylo to tak v pořádku. A byla to skvělá svatba, moc milá, pokecala jsem si s lidmi, se kterými bychom se jinak třeba jen minuli. Takže já si nadále budu stát za svým, že hledám člověka, který mi bude hlídat hudbu, který mi pomůže prostor ozvučit - protože to je ten rozměr, ve kterém já nejsem profík, nerozumím tomu a kde potřebuji pomoc odbornou i technickou., a jinak o něm celý večer nebudu vědět, pokud se sama nerozhodnu za nim zajít a říct mu, že teď bych teda dala tohle, že jsem naměkko a chci si zaploužit. A to, že o něm nebudu vědět, pro mě bude dobře odvedená práce, protože mě nic nebude rušit. Jako třeba ten věčně opíraný Michal David. A nemyslím si, že můj požadavek je přehnaný, ale stejně mám pocit, že neustále někomu šlapu na kuří oko.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora2019 Jak píšete na začátku, trochu se tu míjíme. Psal jsem to už já i ostatní kolegové, všechno je na dohodě a dobrý DJ nemá problém se dohody držet, pokud je v nějakých rozumných mezích, což tady určitě je. A ano, spousta věcí se tu dělá jako před 20 lety, ale také se to zlepšuje, poskytovatelé služeb se učí a nabízí moderní služby, tedy alespoň část z ních. Stejně tak se vyvíjí i svatby a zvyky samotné, konečně se přestávají běžně dělat šílenosti, jako jsou únosy nevěst, apod. Všichni a všechno se vyvíjí, a je dobře, když se do toho někdo snaží vnést svěží vítr a stojí si za svou představou. :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@djcaesar Díky za podporu. Pořád mám ale z většiny zdejších reakcí pocit, že tak, jak si to představuji "mi to žádný dobrý DJ dělat nebude, spadla jste z jahody na znak, vaše požadavky jsou urážka na cti..." :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora2019 Máte pravdu, Vaše představa svatby je skutečně dost jiná, než je v našich krajích běžné. Je to ale Vaše svatba, Vaše volba a pokud Vaši hosté nevládnou ani angličtinou, natož češtinou, asi by se s nimi DJ skutečně těžko domlouval. Tudíž playlist od Vás jistě přivítá, stejně jako já jsem byl nedávno rád, když jsem hrál výhradně indické společnosti ve velkém sále paláce Žofín. Do playlistu měli ale možnost zasahovat všichni hosté v sále. Svými přáními prezentovanými v angličtině vhodně doplnili můj výběr, který jsem si doma předtím udělal. Mimochodem, písničky, které jsem jim hrál, se jim líbily taky, aniž bych se považoval za nějakého znalce bollywoodských filmových pecek. Diskusi s DJi vedete ani ne tak proto, že z nás děláte cvičené opičáky, kteří mají přitáhnout bedny a mixák, dělat, že tam nejsou a hlavně proboha nehrát svého milovaného Michala Davida nebo dechovku. Chápu, co od DJ chcete a jak toho chcete dosáhnout a nemám s tím problém, už proto, že na Vaší svatbě hrát nebudu. Takže žádné šlapání na kuří oko nebo poškozování ega někomu, kdo už nebude moci dospat, aby mohl na Vaše hosty řvát bez ustání do mikrofonu. Co se Vám snažíme vysvětlit, je to, že do hlavy nikomu nevidíte a představa, že přesně víte, co zrovna ten večer bude chtít kdo poslouchat, je minimálně poněkud troufalá. A máte pravdu - to, že mají lidi na Vaší svatbě tancovat jen na to, co se líbí Vám, aniž by si sami přišli říci o svou oblíbenou písničku, zní skutečně sobecky a sebestředně.
Odpovědět
Já už sem nějakou dobu nepřispívám, protože vidím že to asi do zdárného konce nedovedeme. Jsou tu DJs, kteří brání svůj zajetý styl práce, jsou tu nevěsty jako @m_tina, kterým se ten zajetý styl práce djů líbí a vyhovuje, a pak tu jsem já, @barbora2019 a @jollyrodent (a možná i někdo další), kdo má představu zcela od té zajeté praxe odlišnou a naráží na nepochopení. Já jsem si na žádné svatbě jako host písničky nediktovala a tančila vždy na to, co hráli - stejně jako jsem jedla to, co servírovali, pila to, co mi nabídli a stála při obřadu tam, kde mi vyhradili prostor. Když chtěla nevěsta trsat na svůj oblíbený song, tak jsem s ní trsala, i když mi ta písnička připadala příšerná a byl to interpret kterého nemusím. To je podle mě role svatebního hosta. (Druhá strana mince je samozřejmě ta, že se snažím při plánování svatby zohlednit co nejvíce i své hosty a svatbu uspořádat tak, aby se bavili a líbila se jim tak jak je.) Nesouhlasím ani s názorem djů, že jejich cílem je, aby se "všichni pobavili" - ano, je žádoucí mít plný parket, ale rozhodně to neznamená, že všichni přítomní musí slyšet aspoň jednou svou oblíbenou písničku, i kdyby michal david na koze jezdil. Tahle snaha vyhovět každému se nutně zvrhne a u větších svateb s různorodým vkusem z toho bude chaos. Pokud mám jako nevěsta právo vybrat nejkýčovitější výzdobu, nutit svatebčany hrát trapné hry, dát jim k jídlu to co uznám za vhodné, proč si nemohu vybrat hudbu podle sebe? Myslím, že kámen úrazu je opravdu v tom, že my to chceme mít jinak, než "jak se to běžně dělá". Ano, možná na "běžné", "průměrné", "obvyklé" svatbě, je normální hrát zprofanované interprety, protože "to lidi baví", a pouštět jakési písničky na přání kde koho. No, ale mě to nebaví a já chci tančit na hudbu, která se mi líbí. Tím pádem nechci službu "obvyklá pracovní sobota průměrného svatebního dje", který přijde, něco tam nasype, když to nefunguje, zkusí na co se lidi chytí, a pak hraje na přání. Já chci někoho, kdo se mnou probere moje oblíbené písničky a žánry, sestaví podle toho jakousi sub-množinu skladeb, která může být tak objemná a žánrově pestrá jak jen bude odborník k pohodlnému hraní potřebovat, ale bude obsahovat pouze skladby, které se mi líbí (= schválím je, nemusí to být jen moje oblíbené písničky - uričtě navrhne i něco co zatím neznám, ale schválím to). Nepřehraje je samozřejmě všechny. Bude dělat to co obvykle dělá, pouze bude muset předem věnovat nějaký čas a energii na vytvoření té submnožiny. A pardon, to je prostě práce navíc, kterou služba "obvyklá pracovní sobota svatebního dje" zkrátka neobsahuje, a tak mě tu zahrnujete příspěvky o tom, že jsem sobecká, bláznivá a nesoudná, protože takhle se to přece na svatbách vůbec nedělá a já o tom vím prd a vy mi všichni rádi poradíte, jak to na svatbách chodí. No, tak mě je fuk jak to na svatbách chodí. Já mám říkat vám, jak to bude na mojí svatbě. Vím, že moji hosté se budou bavit na to, co se bude hrát, ať to bude cokoliv, protože tam budou kvůli mě. Připadá mi absurdní, že je dnes zcela legitimní oddávat se na louce, ve stodole a na podobných místech, zvát si k tomu pastora i když nikdo není věřící, místo hostiny pořádat grilovačku a nezvat klidně nikoho z rodiny, když ho tam nechcete - všichni vám řeknou, že je to vaše svatba a musí se líbit hlavně vám a ostatní ať si trhnou, a vůbec, jestli se jím to nelíbí, tak nemusí chodit. Podívejte se do ostatních diskuzí, je toho plné beremko. I ten fotograf vám nafotí co chcete, všichni nabízí individuální konzultaci, kde si nevěsta nadiktuje jak to chce a fotograf se jen ujistí, jestli dobře pochopil a pak to provede. Já jsem přesně v duchu tohoto individuálního nastavení zadala zcela jasnou poptávku toho, co chci od DJe, ale to z nějakého nepochopitelného důvodu najednou legitimní není. A tak jsem dostala 40 příspěvků o tom, že takto se to nedělá, obvyklé a normální je dělat to tak jako všichni ostatní, a vůbec nerozumím lidem/djingu/svatbám/dynamice oslav.
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me Nevím, co to bylo za týpky, co hráli na těch pár svatbách, které jste v některém z předešlých příspěvků zmínila. Ale musel to být mazec, protože Vy DJe, jak se zdá, vlastně moc nemusíte. Jsme, zdá se, vesměs průměrní, zatížení na Michala Davida (už byste té mantry mohla, děvčata, nechat), snažíme se ulehčit si práci tím, že tam něco pustíme a když nám to nefunguje, tak se spoléháme na hraní na přání. Zkuste se tady na Beremese pročíst diskusemi, kde si nevěsty stěžují, že byly na svatbě, kde DJ hrál jen "to svoje" a nikomu na přání nezahrál. Vesměs ho pak označují za protivného, kterého by samy na své svatbě nechtěly. Nikdo z nás Vás tady neoznačil za sobeckou, bláznivou a nesoudnou. Znovu opakuji a souhlasím s Vámi, že je to Vaše svatba a Vaši hosté. Jen jsem chtěl, a myslím, že to kolegové mají podobně, poradit a upozornit na to, jak se lidé na svatbách, ale i dalších akcích chovají. A věřte, že těch, kteří snědí, co jim dají, vypijí, co jim nalijí, stojí tam, kam je šoupli a zůstanou na parketu, když hraje písnička, kterou nemají rádi, je drtivá menšina. A s přibývajícím časem a konzumací alkoholu jich ještě ubývá. Každopádně si myslím, že není třeba se tu do nás DJs pouštět a dělat z nás blbce zastydlé v minulosti. Přeji hezkou svatbu, na které se budete bavit nejen Vy, ale i Vaši hosté!
Odpovědět
@giacomo ano, hned v zakladajicim prispevku jsem deklarovala, ze moje dosavadni zkusenost s dji neni uplne pozitivni. Ackoli mi tu mnoho dju napsalo, ze jsem urcite dosud narazila jen na neprofesionalni vyjimky (coz je klidne mozne), nemam z te diskuze pocit, ze by zde pritomni nejak vylepsili djum reputaci a muj dojem... K tomu, ze me nikdo neoznacuje za sobeckou a nesoudnou - vy sam jste sem jen pred par hodinami napsal, cituji: “to, že mají lidi na Vaší svatbě tancovat jen na to, co se líbí Vám, aniž by si sami přišli říci o svou oblíbenou písničku, zní skutečně sobecky a sebestředně”. Adresoval jste to sice Bare, ale vzhledem k tomu, ze s jejim nazorem zcela souhlasim, plati to i o me. Takze doporucuji kouknout na vlastni prispevky a prehodnotit, kdo do koho se tady pousti.
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me Když to na sebe chcete vztahovat, je to Vaše věc. To, že něco nějak zní, ještě navíc neznamená, že to tak musí nutně být. A k té sebestřednosti - je to sice Váš velký den, ale své hosty si zvete proto, abyste ho s nimi oslavila, a aby vám všem bylo dobře. Dojem, že někdo u všech hostů přesně zná jejich vkus a momentální chuť něco poslouchat, bych si za nesoudný dovolil označit. A za bláznivou tu nikdo nikoho neoznačil ani se tohoto tématu nedotkl. S výjimkou Vás samotné v prvním příspěvku, ve kterém jste všechny vyzývala, aby na Vás nevolali Chocholouška. Nikdo se do Vás nepouští, jak jsem uvedl výše, chtěli jsme jen poradit a varovat, že to nemusí klapnout. Doufám, že se mýlíme a Vy i Vaši hosté se na Vaší svatbě budete dobře bavit. A k tomu hledání těch tří set písniček přeji hodně elánu Vám i vašemu DJ! Tím bych tuto plodnou diskusi ze své strany uzavřel. Všem dobrý den!
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam nejak pocit, ze bych se ted taky mohla urazit :D no nic, to mam za to, ze jsem chtela rict svuj nazor, ze ne vse je tak ruzove, jak se namaluje a podle me proste nejde svoje hosty na svatbe znat tak dokonale, abych vedela, co zrovna ten den budou mit v hlave a budou chtit a prijde mi proste logicke to mit rozmanite a mit tam tu moznost to menit podle nalady a situace... ad deti na svatbe... byla jsem na par svatbach, na kterych děti nebyli a stejne se tam "detske" slagry hraly a lidi na parketu bylo nejvic, ptz to v nich probudilo proste nejakou nostalgii, to dite uvnitr nich a postupujici hladina alkoholu a unavy tomu urcite nahrala... ale nerikam, ze to tak je a muai byt na kazde svatbe, jen ze to tak muze byt a je dobre to tedy dopredu poresit a treba to proste dat na black list a hotovo... psala sem, ze asi muj hlavni provlem je ten, ze abych si neco ja uzila, potrebuju k tomu, aby si to uzilo i moje okoli a ne ze bude nekdo nadseni predstirat, aby mi udelal radost... ... tahle diskuze se asi proste dostala uplne nekam jinam, nez zakladatelka chtela a vsichni se tu maji potrebu urazet navzajem... uprimne? podle poslednich prispevku bych vam mozna doporucila naopak nejakeho zacinajiciho DJ, ktery to umi po technicke strance a bude rad, kdyz mu do posledni noty nadiktujete, co muze a nemuze hrat, ptz zkuseny "remeslnik" do kazde sve prace proste da neco ze sebe, to je muj nazor... ono ani tomu kuchari, nebo cukrarce proste nenapisete 100% seznam surovin, ze ktereho vam pripravi pohosteni, ale udelaji to podle svych receptu, fotograf taky pak dotahne postprodukci podle toho, jak je zvykly... kdyby to tak nebylo, muzete poslepu zapichnout ruku do telefonniho seznamu a pak nadiktovat do puntiku, co chcete a hotovo... ale je to jen muj nazor, nazor nevesty, co se asi spokoji jen tak s necim a ma pocut, ze kdyz se to tak dela, musi se to tak udelat i na nasi svatbe... no... myslim, ze zrovna nase svatba typicka devadesatkova nebyla... ale to jsem zase na zacatku, kdy jsem mela pocit, ze bych se mohla urazit.......
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me Doporučuji Wedding Djs. Schaffa či Cliché - toho jsem měla já. Cena podobně jako fotograf, ale jsou to profici. S Dj Cliché jsme měli s mužem před svatbou 2 hodinovou schůzku, kde jsme se bavili o hudbě. O tom, co máme rádi či jaké písničky, umělci budou na black listu. Domluvili jsme se na písních, co musí zaznít. Jinak jsme play list nedělali. Poradil si sám. Ode mne věděl, že mám mám ráda Cranberries a odpoledene k dortu a kávě pustil písničku Linger (takže tu méně proflaklou, ale přesto krásnou). Nebo věděl, že až budu na parketě s manželem, že má zahrát Píseň o slzách od Anny K. A když tančili taťka s mamkou, tak od ní zahrál Tamaryšek... No, vidíte jak se rozplývám... Oslovte je, jsou to jedničky. P.S. s fotografem jsme schůzku neměli vůbec, prostě Dj byl priorita i pro nás. ;-)
Odpovědět
Mě by zajímalo, když všichni píší, že svoje hosty nelze znát dokonale a že těžko říct, co budou chtít daný den poslouchat. Jak to tedy pozná DJ? Co je v tom za magii? Pro DJ jsou to lidi, které vidí poprvé a nic o nich neví. Přijde mi, že lidi celkem odhadnu a ještě více svoje přátelé a rodinu. Přesně vím, kdo kterou písničku miluje a kdo kterou nesnáší, vím, které songy dokáží rozproudit parket. Pamatuji si, na které písničky jsme nejvíce pařili s přáteli a rodinou. Pořád teda nechápu, jak je možné, že DJ bude nejlépe vědět co hrát. Kde se tato schopnost vědění dá naučit? Zažila jsem v životě asi jen 3 dobré DJ. Ostatní měli třeba prázdný parket a bylo jim to jedno a stejně si pouštěli svoje písničky a různě to remixovali apod. Za jedním DJ dokonce na plese museli dojít a v podstatě to za něj převzít, protože se to nedalo vydržet. Možná nás má více takový názor na DJ kvůli špatným zkušenostem. Nejspíše také nehledáme někoho, kdo se nazývá DJ. Ale někoho, kdo se nám postará o ozvučení, bude vlastnit aparaturu, bude mít k dispozici písničky, postará se o vhodné návaznosti písniček a pořadí písniček. Například uvidí, že teď je doba na ploužáky, tak jich tam pár pustí. Nemám ráda DJ, který remixuje písničky a přidává tam zbytečné bubny a efekty, mám ráda originály písní. Jak se tedy taková profese jmenuje? Koho hledat, když ne DJ? Jinak mám opravdu svůj seznam písniček na svatbu v podstatě už hotový. Ten seznam má přes 500 písniček. Pořád nebude mít DJ z čeho vybírat? Jak pak může vybírat ještě z většího množství? Možná jen nechápeme DJ, ale vážně by mě tedy zajímalo, jak to funguje? Jak DJ vybírá songy, podle čeho?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja asi ani nechapu logiku toho "nevite, co lide budou chtit TEN DEN poslouchat". Ti lide ale nejdou do baru nebo na diskoteku, kde by se rozhodovali, jestli dneska daj oldies nebo techno. Jdou na svatbu. Takze asi nejake romanticke cajdaky a oblibena hudba novomanzelu. Jednoduchy vzorec. Ja taky nejdu nekomu na svatbu s tim, ze zrovna dneska bych chtela poslouchat country, takze ocekavam, ze mi ho budou poustet... az tak nesobecka dovedu byt na cizi svatbe, kdyz na sve jsem za sobeckou a sebestrednou furii. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dámy, udělejte si to přesně podle svého, udělejte si seznam písniček, které má ten Váš "DJ" hrát, zakažte mu jakoukoliv interakci s hosty, je to Vaše svatba, prostě přikažte každému jakýkoliv krok, řekněte lidem kdy a na jakou hudbu se mají bavit, kdy mají jít tancovat a naopak, kdy mají jít k baru na drink. Jen si potom, proboha, nestěžujte v internetových diskusích, že DJ stál za prd, že měl prázdný parket, že se nikdo nebavil, nikdo netancoval, a že to byly vyhozené peníze... Nezlobte se na mě, ale některé z Vás tu ví všechno nejlépe, vědí naprosto přesně, co poslouchají jejich známí doma, co si zpívají ve sprše, a na co budou chtít "pařit", až budou mít nějakou hladinu alkoholu. Budiž, naplánujte jim to. Jenom se pak nedivte, že to nefunguje. Myslím, že jsme se tu snažili rozumně vysvětlit, jak to na svatbách chodí obvykle, že se dá téměř na všem domluvit, pokud je to v rozumných hranicích, že i profesionální DJ se umí dobře přizpůsobit. K jednomu z posledních příspěvků dodám jen to, že toho chudáka, kterého napadne skvělý song, který by se hodil do zábavy v danou chvíli, ovšem nebude ho moci zahrát, protože prvně bude muset projít seznam 500 písní, aby věděl, jestli v tom seznamu je, nebo není, opravdu nechci vidět, je mi ho strašně líto předem, a ať se Vám to bude zdát jakkoliv arogantní, v žádném případě a za žádné peníze bych Vám takovou svatbu hrát nejel. Už jen proto, že vím naprosto přesně, že takhle to prostě nebude fungovat. Tedy ani zdaleka tak, jak si myslíte Vy, a jak by to mohlo fungovat, kdybyste profesionálovi nechali volnou ruku. Nicméně, jak jsem psal na začátku, víte samy všechno nejlépe, zařiďte si to podle svého. Jen se pak nedivte, nebrečte, nestěžujte si na to, že to nedopadlo, jak jste si představovaly. A už vůbec neházejte vinu na DJ nebo kohokoliv jiného. Já mohu jen poděkovat všem svým spokojeným klientům, že nejsou takoví, jako někteří z Vás, že to ani zdaleka takhle nehrotili, že jsme se na jejich svatbách pobavili velmi dobře všichni, a že na tyto akce všichni budeme dlouho vzpomínat. I Vám přeji, ať se Vaše svatby vydaří co nejlépe, ať nejsou žádné komplikace, a ať jste v manželstvích všichni šťastni. O to nakonec jde, v životě lidi čekají větší komplikace, než jen to, jestli se s někým shodnou v nějaké diskusi, nebo ne. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jen ještě dodám, co jsem zapomněl: na svatbě snad žádný svatební DJ písně nijak neremixuje, nepřidává části, které do písní nepatří, atd. Tohle se dělá v klubech, na festivalech, apod., na svatbu to nepatří. Hrají se originály, nebo lehce upravené oldies songy, které se od originálů liší jen v drobných detailech. Nesmíte se ale divit, že se tohle stane, pokud si na svatbu stáhnete DJ, který je zvyklý hrát jen v klubech (jak se občas mylně honosně říká i různým zaplivaným barům u nás), ten pochopitelně nic jiného neumí, to ovšem také není svatební DJ. Svatební DJ se zaměřuje na jiné věci, a musí mít mnohem větší přehled a zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
ja tak nejak pocit, ze teto diskuzi rozumim, chapu, kazdy chce neco jineho, ale podle me neni fer svazovat ruce profikovi, nemusi to dopadnout dobre, ptz ti lide jsou vetsinou kreativci, umelci a proste vi, co a jak zkombinovat a kolikrat je napadne neco, co by nas ani nenapadlo a je z toho nadseni. Ono totiz cela tahle debata podle me vznikla hlavne kvuli tomu, ze se strany navzajem nepochopily, co kdo chce a jak to vlastne funguje... ve vysledku tu dost pisi vsichni to stejne, jen jinymi slovy a z opacnych stran, takze to pak vyzni jinak jak pisu, pro me je DJ profik, co ma za ukol hrad hudbu, podle toho, co se libi publiku, dobre, dejme tomu, ze tady to, co se libi novomanzelum a nebude hrat pisnicky na prani... ale opravdu je nutne mu dat seznam xy pisnicek a ze nic jineho nemuze zahrat? pro me ma tohle strasne omezujici pohled, ptz jako naucit se tenhle seznam, abych vedela, jak to poskladat nemu byt uplne sranda... proto mi prijde lepsi ta varianta, kterou tu pisi DJ - aspon ja jsem to tak pochopila - dejte mi seznam kapel, ktere rozhodne na, ktere rozhodne ano, ktere pisnicky 100% chcete zahrat a zbytek ja vyplnim vhodnymi pisnickami podle situace a hodici se do vaseho hudebniho vkusu, tak aby to melo hlavu a patu, nejak to navazovalo atd - tohle je pro me totiz prace opravdoveho a dobreho DJ... pokud chce nekdo nachystat ozvuceni prostoru a pak poustet konkretni pisnicky, je to podle ms prace pro nekoho jineho - zvukate a nekoho, kdo bude stat u pc a rozklikavat tematicke slozky a jen tak od pasu tam hazet pisnicky, nebo si udelejte playlisty a proste pustte, na hodne svatbach to funguje @jollyrodent osobne... v cem je ta magie, ze ten DJ to vi? je to jeho prace! on nemusi videt lidem do hlavy, aby videl, jestli na tuhle pisnicku ma na parkete 5 lidi, nebo 20, jestli ted zrovna vsichni odpadnou, ptz meli 5 rychlych pisnicek a dosel jim dech... ze ted jdou lidi sednout ke kafi, tak jim pusti neco vhodneho atd... proste tohle je ta "magie" kterou proste profi DJ vladne a podle to, za kterou tu vsichni kopou, ze kdyz jim svazete uplne ruce nadiktovanim striktniho seznamu, bude se jim tohle praktikovat strasne tezko... urcite zna mevesta svoje hosty lip, nez DJ, ktery je vidi poprve v zivote a jeste si s nimi nema sanci popovidat, ale on proste vidi, jak se ten "dav" chova a vnima danou hudbu, reaguje na ni a on pak reaguje dalsi pisnickou a to je podle me ten hlavni znak dobreho DJ... nebude vam nic nutit, nebude otravny, nebude chtit byt hvezdou vecera a predvadet se, ale naopak a kdyz mu novomanzele budou verit, budou si sedet a rozumnet a nebude to ja sem tady hvezda a ty me na slovo poslouchej (a ted to myslim na obe strany) tak to bude idealni a klapne to
Odpovědět
Profilova fotka
DJ Fanny Také jsem takové svatby dělal, je to emocích a náladě. Muzika je éterická věc, která umí rozbláznit ale i rozbrečet, špatně se plánuje, ale je to na domluvě, jaká je režie akce. Nalajnování produkce je možné, ale sakra náročné a nemusí to mít jasný výsledek.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?