Svalová horečka - co s ní?

Čaute ženy, potřebovala bych radu zkušenějších. Zničila jsem se při cvičení a teď mám už druhý den svalovou horečku. Nic neobvyklého, vím, ale u mě je většinou na druhý den už slabší, skoro žádná ... A teď je to úplně naopak, dneska jsem z postele vstávala jak kdyby mi bylo 80 a tá cesta z vlaku do práce taky nic příjemného :-D. Měla jsem v plánu se dnes zrušit znovu, ale pokud to nepoleví, tak snad ani domů nedojdu :-D. Tak bych se chtěla poradit, máte nějaké zaručené typy co pomůžou na svalovou horečku? Co uvolní a uleví? Zkoušela jsem magnézko, ale bez výsledku :)..
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez pořádně se protáhnout před i po cvičení, ale opravdu poctivě a naložit se do ledu :-) ideální by bylo nasypat celou vanu ledu a ponořit se do toho pomáhá to uklidnit svaly a zabraňuje, aby se nahromadila kyselina mléčná ve svalech díky které právě potom svaly bolí. Já to dělám tak, že si na svaly pouštím ledovou sprchu :) Taky je důležitý pitný režim při cvičení :-) A proti křečím je dobrý banán se solí :-)
Odpovědět
@lucie_sev mám obavy že tolik ledu doma mít nebude :-D. Je zajímavé že jsem dodneška měla za to, že pomůže právě teplá voda na relax.
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez teplá to právě rozproudí a potom to bolí, ledová to zmrazí a je klid :-)
Odpovědět
Kdybych si sedla do vany s ledem, tak to můj močák nepřežije. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hořčík, hořčík a ještě jednou hořčík dostatek tekutin. Dostatečný strečink a úměrný pohyb aby se vyplavila kyselina mléčná ze svalů.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?