Situace v rodině

Ahoj, jistě jste tu četli podobné situace, potřebuji se vypsat a možná trochu uchlácholit, nevím, nicméně od prosince plánujeme svatbu... Jde o menší svatbu v počtu 35 lidí plus my. Vše se zdá být super, prvotní domluvy podle plánu... Nicméně...moji rodiče jsou skoro dva roky rozvedení. Došlo k tomu po dlouhatánských neshodách mezi nimi. Oba dva teď mají partnery. Mamka však z nějakého důvodu nenávidí tátovu přítelkyni (ale nerozvedli se kvůli ní), tátu zkousne, řekněme. Již několikrát mi opakovala, že pokud tam jeho přítelky bude, ona odchází. Táta mi řekl, že to nemůže dále snášet a že pokud přijde s přítelkyní a něco uslyší od mamky, odchází... Myslela jsem, že to vyřeším opětovnou rozmluvou s nimi. Bohužel dnes jsme byli u mamky a situace se zhoršila. Ve zkratce, začala narážet znovu na problém s tátovou přítelkyní, tak jsem si jí vzala bokem a probrala to s ní. Myslela jsem, že jí to trochu uklidnilo, ale pak se znenadání začala rozčilovat s tím, že ona, prostě jen ona, má zásluhu na tom, že jsem tu dnes a zdravá atd... Řešila jsem v dětství nějaké zdravotní problémy, které už nemám, ale to sem teď nepatří. Stáli za mnou oba rodiče v té době. Pokračovala s tím, že si to mám uvědomit a že táta pro mě nikdy nic neudělal (což není pravda a přiznám, že mi několikrát doslova zachránil prdel, nebývalo to se mnou lehké). Jelikož má trpělivost přetekla, řekla jsem, že tohle poslouchat nepotřebuji a odešla jsem. Řekla jsem, že tu svatbu nedělám kvůli nim a tohle nemám zapotřebí. Aktuálně mám chuť se vybodnout na nějakou hostinu, oslavu...a prostě mít svatbu ve 4. A poté to oslavit s těmi, kteří v tom nevidí jen své problémy a dokáží pochopit, že je to můj den... Říká se ráno moudřejší večera a do svatby je ještě daleko... Ale myslím, že toto se jen tak neuklidní.
Odpovědět
Ahoj, my jsme naštěstí nic tak vyhroceného neřešili. A i když tchán s tchýni jsou rozvedeni, tchán si loni vzal svojí novou přítelkyni, s kterou měl poměr za dobu trvání manželství s tchýni. Tak jsem měla strach jak to všechno bude. Pozvali jsme jenom tchána bez nové manželky a bez problému to pochopil, sám se chce vyhnout případnému konfliktu. Ale u vás je situace trochu jiná. Možná bych do toho řízla trochu rázněji a oběma řekla, že nebudeš jejich rukojmí a že oba tvojí rodiče jsou pro tebe důležití, ale na nějaké (citové) vydírání nikdo není zvědavý v tak významný den. Pozveš mámu s partnerem a tátu s partnerkou, dospělí jsou na to dost, aby se alespoň na jeden den dokázali ignorovat, když už nic. Řizni do toho co nejdřív, ať mají do svatby dostatek času zpytovat svědomí a že v srpnu přijdeš a znovu se zeptáš, jestli na svatbu dorazí a budou se chovat hezky a slušně a abych si uvědomili, že oni sami rozhodují o budoucím fungování vašich společných vztahů.
Odpovědět
Profilova fotka
Fotil jsem pár svateb kde to bylo podobně napnutý a před svatbou měla nevěsta docela strach jak to celý dopadne... nakonec na svatbách byli všichni a atmosféra tam byla úplně v pohodě... dokonce si pak rodiče spolu i rádi zatancovali a trochu se udobřili s protějšky. Už víc lidí říkalo, že svatba je prostě ideální příležitost ty vztahy trochu narovnat, i když se do toho samozřejmě nikomu nejdřív moc nechce. Je to těžký, ale nenechal bych se vydírat. Přesně jako píše muslongissimuss Jinak ale svatba ve 4 a pak nějaká oslava... dělá se to relativně často, i v rodinách kde je vše v pohodě, ale prostě jen se nevěstě a ženichovi nechce do velký svatba, taky to bývá fajn řešení, ale samozřejmě už je to takové dost radikální rozhodnutí.
Odpovědět
no a suhlasila by mamka a tata s tym, ze na svadbu pridu obaja, a obaja bez partnerov? alebo na to by mamka nepristulipa? nerikam ze je to idealne, ale aspon uvidis, co na to mamka..
Odpovědět
Je to smutné, když dospělí lidé a dokonce Ti úplně nejbližší se nedokážou přenést přes svoje křivdy a chtějí dceři zkazit svatbu. Jinak kamarádka řeší něco podobného, rodiče léta rozvedení, nicméně zhrzená mamka nezkousla novou taťkovu přítelkyni i když nebyla příčinou rozvodu a vyhrožovala, že na svatbu nepůjde a tak. Její taťka tedy v rámci klidu v rodině přítelkyni nechá doma, aby dceři nezkazili svatbu.
Odpovědět
@pvln34 Vím, že s tím by souhlasila, ale mně to přijde špatné. Hlavně proto, že to je ústupek od nás. A táta tam sám nepůjde, se nechal slyšet...respektive nešel by na program poté.
Odpovědět
Profilova fotka
já naprosto souhlasím s @muslongissimuss. Vydírat bych se rozhodně nenechala a neustupovala. Snad jsou dospělí, tak ať se tak koukají chovat. Pak my ve škole můžeme něco chtít po dětech, kdy to ani rodiče nezvládají. Jestli nechce chodit, ať nechodí, ale ať si uvědomí, že je to pak bude mrzet. Že kvůli blbosti nešli na svatbu vlastního dítěte.
Odpovědět
@monepone rozumiem. @muslongissimuss ti to napisala moc pekne. tak drzim palce, at to dobre vyriesite x-)
Odpovědět
Oba máme rozvedený rodiče a vyřešili jsme to tak, že jsme udělali svatbu bez nich. Sourozenci, babičky+dedecci a kamarádi. Nejlepší rozhodnutí co jsme mohli udělat. A všichni jsme si to moc užili. Byl to náš den a ja nebyla ve stresu, jestli tam k něčemu nedojde.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, takhle těžkou situaci ti teda vůbec nezávidím. Naši se rozvedli když mi byly 4 roky a bráchovi rok a půl. V mých 6ti letech si maminka našla nového partnera o dva roky později se vzali a jsou spolu dodnes. Táta ani jeho rodina moji mamce nikdy neodpustili že se s nim rozvedla a pak znovu vdala a je stastna. Asi od 10ti let vím, že k oltáři me povede mamin manžel, za to jak se o nás celý život staral a co vše pro nás udělal a vlastně pořád dělá a pro zachování pohody a klidu na mé svatbě a aby se tam nikdo nestavěl na hlavu nebo si neresili ve staré křivdy na me svatbe, tak celou tátovu rodinu včetně táty zvát nebudu. Vím že budou naštvaní, ale to já byla taky když jsem v nejhorší situaci svého života, když mi syn umíral v nemocnici a nikdo nevěděl jak vše dopadne,potřebovala jejich podporu a místo toho jsem se dočkala jen psychického nátlaku... Pokud máš oba rodiče ráda, bude to těžké to vyřešit. Asi bych zkusila vzít mamku nekde na kafe a v klidu se pokusila zjistit co ji na tatove partnerce tolik vadi a proc ji tam nechce. Treba vi neco co ty ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s muslongissimuss, jen mě trochu zarazila tvá věta: "Aktuálně mám chuť se vybodnout na nějakou hostinu, oslavu...a prostě mít svatbu ve 4. A poté to oslavit s těmi, kteří v tom nevidí jen své problémy a dokáží pochopit, že je to můj den...". Je to nejen tvůj den, ale i den tvého partnera, takže i on by se měl vyjádřit k tomu, zda nechce svojí část rodiny na svatbě a zvládne ji jen ve 4, když jeho rodina problém nemá. Jeho rodičům to pak může být líto a poškodí se vztahy i na druhé straně. Asi bych se zachovala dle první rady a když bude dělat problémy, tak prostě nepřijde. Svatbu zařídila v normálním počtu a stavu a když se bude mamka chovat jak malé naštvané děcko, tak tam nepůjde.
Odpovědět
@niky555 Samozřejmě partnera nevynechávám, už jsme se o tom včera bavili... Že bychom to přinejhorším oslavili s každým zvlášť. Jeho rodiče jsou také rozvedení, nicméně spolu v jedné místnosti být vydrží.
Odpovědět
Já bych to řešila spíš tak, že by na svatbu šli vlastní rodiče bez nových partnerů. My takhle v rodině fungujeme. Kdyby se moje dcera vdávala, šla bych na svatbu já a můj bývalý manžel-její otec. I když jsme rozvedení a já podruhé vdaná, tak jsme pořád rodiči našich dětí a pořád tvoříme rodinu.
Odpovědět
Článek se načítá
Děkuji Vám všem za typy a zkušenosti. Rozhodli jsme se, že to teď necháme být a pak to prostě oběma oznámíme. Prostě budou zváni všichni a jak se zařídí, to je už jejich věc.
Odpovědět
Profilova fotka
@monepone Držím palce, ať se to všechno srovná a svatba proběhne v klidu a pohodě!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?