Otec nevěsty - košile s krátkým rukávem?

Prosím hodí se, aby můj tatínek měl na svatbě k obleku košili s krátkým rukávem? Svatbu máme tradiční v létě v kostele. A je vhodné, aby měl bílou kravatu? Ženich bude mít kravatu smetanovou i košili. Děkuji za názory
Odpovědět
V žádném případě se nehodí košile s krátkým rukávem k obleku. Je to obrovské faux pas. Do obleku patří jediné dlouhý rukáv. Celkově teda košile s krátkým rukávem jsou mor, kor na společenských událostech. Barvu kravaty bych neřešila, když bude ladit.
Odpovědět
Pokud se nepletu, má být správně dlouhá košile a má být kousek rukávu vidět. Tak jsem se teď podívala do našeho alba a zjistila, že rukáv nebyl vidět nikomu z našich hostů, takže vlastně vůbec nevím, jak to měli :-D Asi bych vycházela z toho, jak moc se to v místě a ve společnosti, ve které svatba bude, řeší. Tím nechci shazovat pravidla etikety, ale myslím, že jsou horší a hlavně viditelnější prohřešky.
Odpovědět
Dobrý den, pokud by se jednalo o běžného hosta na svatbě, tak by to asi nevadilo. U blízké rodiny, resp. otce nevěsty se více kouká na každý detail a košile s krátkým rukávem v saku může být považována za společenský přešlap. Je fakt, že na fotkách určitě vypadá lépe, když z rukávu u saka vykukuje manžeta. Sako na košili s krátkým rukávem se někdy může jevit jako velké, že úplně nesedí. Na druhou stranu v srpnu bude zřejmě horko a jestli se tatínek bude lépe cítit v košili s krátkým rukávem, tak bych asi v rámci zachování pohody na dlouhém rukávu netrvala ;-) Zkuste ho ještě před svatbou nafotit s variantami s krátkým a s dlouhým rukávem a třeba sám uzná, že nejen pro fotky je lepší dlouhý rukáv, např. když povede nevěstu a bude mít ruku ohnutou, může být vidět větší kus holé kůže na ruce - záleží totiž také na střihu saka. Nebo by stačilo, aby měl na obřad a focení dlouhý rukáv a jestli je možnost se před hostinou převléknout, tak u stolu už by mohl mít krátký. Bílá kravata mi přijde v pořádku, pokud celkově nezastíní oblečení ženicha. Ale jestli máte možnost vyzkoušet i jiné barevné varianty, zase bych ho vyfotila, aby viděl, že na fotkách lépe vynikne jemný pastelový odstín. Bílá kravata, pokud nemá jemný bílý vzoreček nebo lesk, splyne s košilí. Ovšem konečné rozhodnutí, v rámci dobrých rodinných vztahů, bych asi nechala na něm.
Odpovědět
Do obleku kratke rukavy opravdu nepatri. Mozna kdybyste meli nejakou uvolnenou svatbu na louce, bez obleku tak bych to neresila. V kostele mi to vhodne neprijde. Osobne bych asi bilou kravata videla jen na zenichovi. Navic tak nejak maji spolu ladit pary takze tatinek s maminkou a predpokladam, ze ta bile saty mit nebude.
Odpovědět
@barcama no mamka má bílé šaty s červenými květy
Odpovědět
K obleku sa nosí jedine dlhý rukáv. Samozrejme moj svokor si dal krátky :D počas obradu mal sako, takže v pohode a potom na oslave bol v krátkom. Asi to bolo každému jedno. Bielu kravatu by mal mať len ženích, čo tak sivá?
Odpovědět
Profilova fotka
my všem na svatbě řekli že máme uvolněnou svatbu a že chlapi můžou přijít bez saka. Takže až na výjimky měli všichni jen košili a kravatu. A obřad jsme měli na sluníčku a bylo 28 stupňů takže u náš šel dress code stranou a všichni i když měli saka měli krátký rukáv. Ze ženicha, který měl krátký rukáv za těch 40 minut obřadu tak lilo, že si nedokážu představit, jak by vypadal kdyby měl rukáv dlouhý.
Odpovědět
@jaasminka Jak už bylo řečeno, košile s krátkým rukávem do obleku v žádném případě, je to nepřípustný prohřešek. Jak tu někdo navrhoval zkoumání toho, jak vypadá rukáv saka bez manžety, přijde mi to stejně úsměvné, jako nosit silonkové podkolenky k delší sukni, a myslet si, že to není vidět. Co se týče neformální varianty, vždycky je lepší normální košile s ohrnutými rukávy. Košile s krátkými rukávy jsou dobré tak maximálně pro řidiče autobusu. Nesluší to nikomu.
Odpovědět
Košile s krátkým rukávem pod sako nepatří .... a ruku na srdce, udělá ten krátký a dlouhý rukáv v celkovém obleku a po sundání saka opravdu tak výrazný teplotní rozdíl? Asi ne, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych kosile s kratkym rukavem zakazala uplne, je to des! Maximalne nejakou havajskou letni k mori, ale rozhodne ne k obleku, at uz jde o jakoukoliv udalost nebo “dulezitost” hosta
Odpovědět
Profilova fotka
osobne se mi libi dlouha, hezky ohrnuta kosile. v kombinaci s vestickou uplne top. A sako nechat doma.
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_mazurova_foto to jsem chtěla a u ženicha to neprošlo 🙄🙄
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Taky bych volila spíše dlouhou. Společensky je to přijatelnější - obzvláště když se jedná o takovou "roli" jako tatínek nevěsty :-) mimo jiné to prostě vypadá lépe, nechci být škaredá, ale ty krátkorukávové mi přijdou spíše vhodné na takovou tu uvolněnější svatbu na louce, stodola, s grilovačkou.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě krátký rukáv patří jedině na tatínky na maturitních plesech jejich ratolestí, k tomu hezky barevná kravata, ne moc dlouhá, aby její konec ladně ležel na panděru... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všem , když už je tu takové téma tak se chci zeptat zda se toto řeší i u dětí ? Budeme mit na svatbě věk kluků 15 ,11 , 2 , 2 a chceme je sladit . Tak , aby jsem veděla jakou správnou košili vzít ;-) ..... kluci budou mit kšandy a motýlky . Děkuji za odpovědi
Odpovědět
@majamisa bracha (5 let) mel bilou kosili s dlouhym rukavem, ale ohrnuty rukavy na ten knoflicek, ksandy, a takove kalhoty do pulky lytek a conversky. Vypadalo to fakt pekne, takovy styl ala prvni republika. Jinak kratka kosile do saka fakt ne, ale u nas se kazdy po obede sel prevleknout, vetsinou do kratas a prave kratke kosile nebo polo tricka. A pak vecer i do teplaku, to jsem pak uz neresila, jen jsme chteli dustojnou spolecnou fotku a zabery z obradu. Ale nutit nekoho byt cely den v obleku, kravate tak to fakt neee. Ale my jsme meli samy pařmeny takze si je ani nedovedu predtavit cely den v kvadru :D a ruku na srdce tancit se zpocenym stryckem nebo dedou neni zrovna koser :D
Odpovědět
Jinak deti do cca 8 let bych nejak neresila, ale dbala na to aby byly hlavne v pohodli a i na to ze se to obleceni muze znicit... byla jsem kdysi na svatbe sve tety, ktera je docela dost snobska a hrozna detalistka, jejich syn mel prinest prstynky, (cca 6let) mel frak, cilindr, motylek, obrovskou korzas...no proste jak dite ze salonu...no a kdyz nesl prstynky tak na tetu, na oddavajici hodil hrounou savli...😅
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?