Komplikovaná „alternativní“ rodina z partnerovy strany

Ahoj nevěsty a vdané paní. Čím víc se blíží naše svatba, tím větší z ní mám strach a deprese. Abyste byly v obraze. Původně jsme chtěli udělat jenom tajnou svatbu u moře se svědky. Naši byli nadšení, manželovi rodiče souhlasili. Prý jsou už moc staří na nějaké akce, takže jsou rádi, že nejde o klasickou svatbu o 200 lidech. Čím víc se svatba blíží, tím jsou častější jejich návštěvy. Tchyně začala koketovat s názorem, že prý bychom měli udělat „alespoň“ nějaký oběd pro nejbližší rodinu – rodiče a sourozence. Problémem je, že jsou partnerovi rodiče poměrně staří (táhne jim na 70) a mají dvě téměř 50 leté dcery s rodinami, vnuky a vnučkami, z jejich strany tak jde o 17 lidí!!! U nás jde pouze o mamku, taťku a bratra. Nechci slavit svůj velký den v obklopení lidí, se kterými se prakticky nestýkám a nikdy jsme si vzájemně nesedli. Takže jsme se s manželem domluvili, že nakonec uděláme klasickou oslavu s obědem, rautem – celkově jsme se dostali na nějakých 35 lidí. Podotýkám, že svatba je za měsíc. Tchyně se u nás teď ukázala se seznamem dalších lidí, které je třeba pozvat (nikdy jsem je neviděla, partner možná jednou v životě) a obálkou s určitým finančním obnosem jakože „do začátků“. Na to konto jsme ji požádali, ať nám tu obálku dá jako svatební dar. Vzala si ji sice zpět, ale partnerovi poslala obratem peníze na účet. Teď si myslí, že má právo nám do svatby kecat, když si ji dle svého názoru zaplatila (svatba a vše okolo je uhrazená už dávno, bez přispění rodiny, chtěli jsme si to udělat sami). A najednou ji vadí, že se bereme u moře a sami (byť to byla první osoba, se kterou jsme to konzultovali!!). Navíc jejich rodina žije poměrně alternativním způsobem života (žádné očkování, žádní lékaři, pouze raw strava, chodí bez bot, vnučky nechodí do školky/školy, učí je doma, nepoužívají kosmetiku, ba ani deodoranty, takže přirozeně „nevoní“, myjí se párkrát týdně, prostě masakr). Jejich vnučka na poslední oslavě partnerových narozenin začala přebalovat dítě uprostřed slavnostní tabule plné jídla a pití… a to je jen zlomek zážitků, které jsme si už s nimi užili. Mám šílený strach z té oslavy, kde bude i moje rodina a třeba takové babičky a tety je uvidí poprvé v životě. Navíc je u nich normální, že si během svateb potykají. Já jí celý život vykám a tykání mi prostě nepůjde přes ústa. Zároveň ji nechci urazit odmítnutím. A to ještě neví, že si nechávám své dívčí příjmení. Čím víc se svatba blíží, tím větší obavy z ní mám. Mám sto chutí všechno zrušit…
Odpovědět
Ahoj, no ideální by bylo, kdybyste s mužem za tchýní zašli a řekli jí své požadavky. Že tam prostě chcete rodiče z obou stran a tím to končí. A že nejde o peníze, ale že se s těmi lidmi nestýkáte a chcete svatbu jen s nejbližšími lidmi. Buď to pochopí a nebo nepochopí, nezavděčíš se nikomu, ale stůj si za svým. Moje tchýně chtěla na svatbě pro mě dvě cizí ženské (manžel se s nimi nestýká cca deset let a já je viděla dvakrát). Slušně jsme jí vysvětlili, že je tam nechceme. A je naprdnutá a od tý doby s námi nemluví. BTW Nepozvala jsem sestřenice a mého otce, neb jsou také alternativní a dle mého názoru by se tam jednak neuměli chovat a jednak by tam nezapadli. A to soudím ze svateb ostatních příbuzných, protože tam udělali vždy ostudu. Na jednu stranu mi mrzí, že tam nebyli a na druhou stranu mi nikdo neudělal ostudu... Fakt si jděte za svým a nenechte si do toho kecat, připravte se na to, že to lidi nepochopí. Ale je to váš den :-)
Odpovědět
@mikinkacs My jsme oba takoví hlupáci, že se chceme zavděčit všem. Aby měl každý radost, plné břicho a spoustu vzpomínek. Představy byly krásné, ale prostě se rozplynuly a ještě nás ta všechna "paráda" vyjde na naprosto nekřesťanské prachy.... Těch pár hostů, se kterými teď přišla, jsme kategoricky zamítli, protože se do vybrané restaurace ani víc lidí nevejde. Ale tak nějak tuším, že to bude naprosté fiasko...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás jede svatba v duchu nenechat si do ničeho kecat. Takže když jsem řekla, že nepozvu mamina bratra s ženou dcerami a rodinami začlo klasické , ale tys jim na svatbě byla a měla bys... Tak jsme řekla, že ne a hotovo.
Odpovědět
@padmeamidala Jestli ti můžu dát jednu radu. Nezavděčíš se, i kdybys dělala kotrmelce. Každý si najde něco, co mu bude vadit. Svatbu děláte kvůli sobě, jako oslavu vstupu do VAŠEHO manželství. A tak by to všichni měli respektovat... A že je to drahá sranda je uplně jasný! Neboj, nebude to fiasko, stůjte si za svým, asi někoho naserete, ale bude to vaše svatba...
Odpovědět
Mám alternativu ráda, nebud prosím hned tak predpojata. Ono to neni jen černobílé....Nejsem az tak jako tvi pribuzni, jen lehce...ke svatbě. Nechejte teda tech 35 osob, příjmení dopředu neříkej, ani se tolik nestresuj. Vždyť svatba ma hlavně byt oslavou vasi lasky a stesti, tak si to nenech kazit! Ono na jednu stranu je dobře, ze vasi příbuzní uvidi to "ano" na vlastní oči, snadněji pak toho druhého z vás opravdu přijmou mezi sebe. Je v tom trocha psychologie. Tak hodně štěstí. A opravdu neres blbiny, nejdůležitější jste vy dva! :-)
Odpovědět
@sahrazad1 Já absolutně nejsem předpojatá, to si vyprošuji. Jen říkám, jak se věci mají - a to, co jsem popsala je skutečnost, nikoli moje domněnky nebo předpojatost. Věř mi, že u nich to zachází do extrémů a distancují se od nich i skalní příznivci alternativy...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak aby mi někdo přebaloval děcko na stole u jídla, to je sen 🙈😄
Odpovědět
Profilova fotka
V tomto připadě bych se na všechny vyprdla a držela se původního planu a to bylo moře . Než nervy a stres ve svatební den tak i za cenu , že budou naštvaní bych frnkla :-D
Odpovědět
@padmeamidala Asi bych souhlasila jako majamisa, nez takove problemy, radsi bych jela k tomu mori...kazdopadne pokud si trvate na klasicke hostine, tak si rozhodne stujte za svym, že tam pozvete zkratka jen lidi se kteryma se stykate..Resili jsme to same, od manzela babicka na nas vyrukovala s tim, ze je slusnost pozvat i Ivana, coz je od manzelova taty bratr a ten ma samozrejme 2 deti a deti uz maji kazdy partnera, takze navic dalsich 6 lidi ktere vidime ani ne 1x do dvou let.. manzel se s nima vubec nebavi, a to byl ohen na strese, babicka byla asi tyden nafoukla a pak jsme ji daly opet padne argumenty proc ho nepozveme a zkousla to nakonec. Takze si opravdu stojte za svym! :-) A co se tyce lidi s alternativnim zpusobem zivota, naprosto vas chapu, meli jsme na svatbu taky takove a dost jsem se toho desila skrz ostatni hosty jak budou reagovat a nastesti se vcelku drzeli zpatky a bylo to v klidu. Ale je pravde ze nejsou tak extremni jako ti vasi co prebaluji na stole u obeda. Takze pokud z toho mate obavy, urcite bych nezvala
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?