Jak oznámit že nejsou pozváni na svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky potrebuji poradit moje nejlepsi kamaradka se seznamila nedavno s partnerem.Premysleli jsme jestli ho pozvat na nasi svatbu taky ale jen jsme o tom uvazovali a resila jsem to i s tou kamaradkou jenze kamaradka ho vzapeti uz pozvala :( .Jenze my jsme ho poradne neznali a bohuzel cim vic ho poznavame tim vic nam je nesympaticky hlavne pritel oznamil ze ho rozhodne tam nechce.Ja ted premyslim jak jim to povedet ale je mi to hrozne trapne ale zaroven nechci ve svuj vyznamny den nekoho koho nemam rada :( budu rada za vase rady
Odpovědět
1
2
A to je to nějaký masový vrah nebo kanibal, že kvůli němu odmítají účast i ostatní hosté....? (Jen mě to zajímá, proč dotyčný tak moc vadí) Jinak já jsem taky zastáncem toho pozvat - momentálně ke kamarádce patří. Taky jsme měli na svatbě manžela mé kamarádky, kterého jsme opravdu ani jeden nemohli vystát, do půl roku se rozvedli (všichni jsme to čekali) a myslím, že ona si svatbu kvůli němu neužila, ale přišlo mi nemístné, aby ostatní šli v páru a někoho, kdo se nám nepozdává takhle vytknout.
Odpovědět
@shigella nechci aby me mel ted nekdo za rasistku :( ale je to muslim .mam hodne kamaradu a znamych mezi muslimy ale on je takovy ze vnucuje vsem svou viru a je schopny i behem svatby se zacit pred vsema modlit na koberecku :( a mam v rodine velke odpurce proti te vire :( a vim ze by to udelalo silene zle na moji svatbe.
Odpovědět
@midaila Tak to mu můžete říct, že je to opravdu malá svatba, protože si tvůj muž bere jen Tebe... 8-) Ne, beze srandy. Je to tvá svatba a pokud se od jeho přítomnosti odvíjí tolik problémů a dalších osobních neshod, vůbec bych se nestyděla ho tam nezvat. Nenech si to zkazit!
Odpovědět
Take jsem zastancem toho, ze kdyz se zve člověk na svatbu a pocita se s tim, že bude mit doprovod. Ja, kdyz jsem zvala kamarádku, tak jsem ji rekla, že samozřejmě i s partnerem (i kdyz se s nim nijak nestykame), popr. pokud nebude moci, jelikoz je workoholik, at si vezme sestru apod. Stalo se mi, že jsem byla na druhe strane, že byl pozvany na svatbu muj partner, ale já ne. Sice jsem dotyčné neznala, ale byli jsme spolu tc. 5 let a meli rocni dite. To jsem byla pekne nasrana. :-D Ale... Pokud vime, že vy a vaše rodina by dotyčného pritomnost nesnesla, že by vám to mohlo pokazit neopakovatelný den v zivote, navíc kdyz jsou spolu chvilicku, proste asi nezbyva nic jineho než zvyklosti hodit stranou, zatnout zuby a kamarádce to říct. Bud to kamarádka překousne a vy si uzijete svatbu naplno nebo neprekousne,urazi se, ale pravděpodobně vam to za to riziko stoji. Nicmene pokud je opravdu tak strasny, jak píšete ale vaše kamarádka je dobra holka (asi byste se s ni jinak nekamaradila), myslím, že dlouho s nim nevydrzi a ve finále vam to nebude mit za zle.
Odpovědět
@peggynka45 Ona ale ta kamarádka nebude právě vůbec jediná kdo by tam byl sám bez partnera. Bude tam několik dalších lidí co partnera nemají....a mimochodem i právě naše společná kamarádka (známe se všechny tři od školky).
Odpovědět
@codal V mém případě se jedná o kamarádku, která tam zná minimálně 15 svatebčanů. Samozřejmě kdyby tam neznala nikoho tak to bych v žádném případě i ničem takovém neuvažovala proboha!
Odpovědět
@macima v tom případě bych jí to prostě řekla. Samozřejmě musíš počítat s tím, že to může odmítnout, někdo je na to háklivý, ale pokud je rozumná, tak to pochopí..
Odpovědět
@macima já osobně jsem zvala páry a to i u jedné kamarádky s jejímž partnerem mám opravdu velký problém (je to oboustranné), ale ona by tam byla jediná bez partnera, což bylo hloupé.Ostatni chlapy svých kamarádek znám a vídáme se občas. Takže jsem to zkousla s tím, že se prostě budeme ignorovat. Vyřešil to za mě a taktně se vymluvil na jinou akci.. Byla jsem mu vděčná.Kamarádka přišla sama a měla tam spoustu přátel, tak se v pohodě bavila... Ale když já dostanu pozvánku na svatbu, vždycky se ptám, jak je to myšleno, nikdy to neberu jako automatické pozvání pro dva... A podle situace se rozhodnu.. neuraží mě to.. sama vím, kolik všechno stojí a zvát lidí, které neznám jen proto, že chodí s kámoškou, místo třeba kamarádů, které bych tam opravdu chtěla,ale už to finančně nevychází, by mě mrzelo...
Odpovědět
@midaila tak bych ji řekla ať tedy nechodí.... ze je to svatba, na kterou je pozvána a stavět do takových situaci a dělat naschvaly v uvozovkách, se nedělá a ze je vám to lito ale ať tedy nechodí
Odpovědět
@midaila a pokud se takhle chová a je schopny udělat i nějaký takový exces během svatby tak bych ho nepozvala ani omylem :) to si za tím stujte, ze rozhodne ne ....
Odpovědět
@midaila Tak si o tom s kamarádkou promluv. Řekni jí své důvody a obavy a klidně i to, že nejsi jediná. Mluvila bych o tom na rovinu, nikoli "vymlouvání" na místo, rozpočet atd. Musíš počítat bohužel i s tím, že se urazí a nepřijde ani ona, ale chápu-li to dobře, tak to pro vás za ten risk stojí.
Odpovědět
Já bych asi při té rozmluvě s kamarádkou vypustila fakt, že je její přítel nesympatický, to by naštvalo asi každého... ale spíš argumentovala tím, že ho neznám.
Odpovědět
Článek se načítá
Já sama naštěstí tuhle situaci nikdy nezažila, ale pár mých kamarádů už jo a zatím to pokaždé skončilo neslavně.1. Kamarádi nepozvali partnerku mého kamaráda, že prý ji neznají a nechtějí tam cizí lidi, chovali se asi dost podobně jako někteří lidé tady, je to moje svatba a konec. Kamarád šel tedy sám, jeho v té době už snoubence to bylo dost líto, obzvláště proto že na začátku to vypadalo, že jsou zvaní oba a ona se těšila. Kamarád ikdyž tam měl spoustu přátel ze školy a mohl se bavit s nimi byl z celé situace taky špatný a chvilku po obřadu odešel. Ted se skoro nebaví. 2. Kamarádka měla větší svatbu a nás jako partu holek ze školy zvala v páru jen jedné kamarádce chvíli před svatbou řekla, že její nový přítel není zvaný, protože ho tam nikdo nezná a je tam málo místa, byli spolu v té době pár měsíců. Na svatbě to díky tomu bylo dost rozpačité, hodně lidí nakonec nepřišlo (novomanželé to věděli několik týdnů) takže tam bylo asi 15 míst prázdných. Naštěstí nepřišlo spoustu partnerů od holek z party takže tam nebyla jediná sama, ale i tak bylo vidět že jí to mrzí, několikrát mu volala jak se má atd.. Sice zůstala až do noci, ale myslím že jejich kamarádství to na nějaký čas docela poznamenalo. Takových případů znám víc, ale tyhle mi přišly takové nejčastější. Myslím, že v případě, že tam někdo partnera kamarádů opravdu nechce je nejlepší říci to hned argumentovat třeba i místem a být co nejcitlivější. I tak je pravděpodobné že se to kamarádky i jejího partnera dotkne a bude to mít vliv na její vztah k vám.
Odpovědět
Já se do takové situace dostala taky. Dlouholetý kamarád se pár týdnů před svatbou vrátil ke své bývalé (po hooodně dlouhé době). Pozvali jsme i ji, protože jsme chtěli ať se má s kým bavit. Ale pokud by to byla nějaká hovězinka, tak mu taky řeknu "promiň, ale bez partnerky" a ať si vybere. Je to dost pitomá volba a člověk se nutně musí cítit za blbce, když tohle musí někomu říct, ale někdy je to takhle lepší. Ony svatby jsou docela rizikové, protože když se připijí tak může dojít k nepěkným situacím. Jedna moje kolegyně taky pozvala na svatbu kamarádku s jejím né přiliš sympatickým partnerem. Chlapík se velmi rychle opil, a pak tam po své partnerce hodně sprostě řval, napadal lidi kolem sebe a vygradovalo to tak, že na něj volali policii a nechali ho zavřít na záchytku. Holka se z toho pak opila taky a celkově zkazili náladu úplně všem. Takže pokud máte pocit, že se neumí chovat ani za střízliva, tak si ho na svatbu rozhodně nezvěte. Kamarádce to podat nějak citlivě, že jste si s jejím přítelem lidsky nesedli a nejste jediní, kteří se v jeho společnosti necítí dobře a proto by jste ji tam radši měli samotnou. Risk, že nepřijde ani ona je velký. Ale upřímně, radši bych se dalších 5 let omlouvala za to, že jsem jejího přítele nepozvala. Než celý život vzpomínat na zničenou svatbu.
Odpovědět
Manžel měl pozvaného na svatbu kamaráda, který se po pozvání na svatbu rozešel s dlouholetou přítelkyní a vzápětí (možná souběžně s rozchodem) si našel novou slečnu. "Novou slečnu" jsme neměli šanci z časových důvodů poznat, takže mi na radnici přála neznámá slečna se slovy: " Já jsem ta nová" :-). Vůbec nás nenapadlo, že bychom mu zakazovali slečnu přivést. Já jsem byla na hodně svatbách a na dvě jsem byla v té době single a dokonce mi snoubenci navrhli, ať si přivedu nějakého kamaráda, ať tam nejsem sama. Vlastně to navrhli všem, kteří byli bez partnerů. Bylo to velmi pěkné gesto...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Vidím to z jiné strany. Nedávno šel partner na svatbu kamaráda (dělal i řidiče), já zvaná nebyla. Ač jsme spolu dva roky, tak tohoto kamaráda vůbec neznám a bylo by mi blbé jít na svatbu někoho cizího. Je pravdou, že ač tam ten můj znal celou rodinu ženicha a několik kamarádů, tak mi psal jak se nudí a kolem 10 večer šel domů. Popravdě, je to nerozum brát na svatbu cizího člověka nebo člověka, se kterým jsem pár týdnů nebo měsíců...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?