Kolik stojí fotograf?

25. pro 201513

Ahoj všem,
chci se zeptat, kolik reálně stojí fotograf na svatební den od rána až do pozdního odpoledne (aspoň pár fotek tance)? Nemám moc představu, jak se to pohybuje. Narazila jsem na ceny kolem 10 - 12.tis. Kolik stál/bude stát fotograf Vás? Děkuji 🙂

 • náš fotograf si bere 8-12 tis. podle náročnosti, ale to je tím, že je poměrně mladý a ještě si asi netroufá cenu výrazně zvedat. Jinak je 10-12 tis. za celodenní focení cena spíše nízká 🙂 alespoň za kvalitního fotografa.

 • @lalkaamichal  Díky za komentář. A jakého jste měli fotografa?

 • @musilovaromana  dobrý večer, v ČR se pohybuje celodenní focení zhruba od 5-50tis (seženete i za 3 ale i za 150😉 Dá se říct, že taková záruka kvality je od 15-20tis nahoru.

 • Sponzor fóra
 • @musilovaromana  píši soukromou zprávu 🙂

 • @photo_nejedli  Děkuji za info 🙂 porozhlédnu se

 • @musilovaromana  Rozhodně doporučujeme pořádně gůglit. Ať se výběr podaří😉

 • To záleží na mnoha faktorech. Já mám třeba cenu levnější, ale to hlavně proto, že to nedělám na hlavní pracovní poměr, ti, co to tak mají, mají mnohem vyšší náklady, tudíž vyšší ceny. Taky záleží, zda je v tom započítaná doprava, já se snažím upřednostňovat svatby v mém okolí, tudíž ji v tom nemám, ale kdo má svatbu dál, připlatí si. Jinak mám cenu celodenního focení (od rána do asi 17/18 hod) 6900,-.
  Pokud by Vás to zajímalo, dělala jsem na tohle téma i průzkum, tu průměrnou cenu fotografa je třeba brát asi s rezervou, protože hodně lidí má známé, tudíž vyplnili 0 🙂
  https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/vyber-svatebniho-fotografa/

 • Co já jsem se ptala před nějakou dobou, bylo mi řečeno, že u profesionála mám počítat 10-15 000 za obřad+ focení po něm (někdo fotí i přípravy nevěsty) a za celý den 15-20 000. Nakonec nám to snad bude fotit úžasná kamarádka-fotografka a za trochu míň 🙂

 • my platili 8 tis. - Soňa Goldová

 • Dnes je v nabídce tolik fotografů, že si každý najde toho svého...

 • Hezky den ceny jsou různé já mám ceny do 8tisic za cely den. Záleží zda fotograf to ma jako hlavni živnost nebo jako já jen vedlejší podnikání pro radost. Také jak moc je poptavany je mnoho fotografů s cenou kol20tisic a jsou rok a vice dopředu zabrání. Záleží kolik chcete investovat a jaký styl fotek se vám líbí a podle toho pak vybrat. Myslím ze kvalitní se seženou i pevný naopak třeba i nekvalitní si řekne hodně peněz. Jako v každém odvětví.
  Přejí šťastnou ruku pri výběru.

 • @huwik  Zajímavé...

 • Hlavně záleží, co od toho Ty sama čekáš. Jestli jenom fotozachycení Vašeho dne nebo tam chceš mít přidanou hodnotu v podobě uměleckého vyjádření fotografa (barvy, retuš, stylizace, neotřelé nápady,...). S partnerem jsme dlouho hledali "to pravé" a největší inspirací nám byly alba zde na beremese. Shodli jsme, že chceme mít fotografie odlišné od většiny, co jsme viděli, protože nám po čase začly jaksi splývat. Líbí se nám hra s barevností a filtry a zajímavé neprvoplánové úhly. Za fotografa jsme si rozhodli připlatit i klidně dvojnásobek toho, co je průměrná cena. Věříme, že budeme spokojení. Fotky a prsteny bude to jediné, co nám zůstane. Každý to má ale jinak.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  David Lidmila
  Karlovy Vary
  Profesionální svatební host s dortem v levé ruce a foťákem v pravé.
  Fotím s láskou, s citem a ohledem na jedinečnost každého z vás - dojedu kamkoliv, třeba i mimo hranice ČR. Stačí se ozvat (AJ,NJ) 🙂
  Věřím, že fotografování svatby si zaslouží maximální péči a pozornost a že každý může mít ze své svatby fotografie, které dokáží rozveselit a dojmout.
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů