Fotograf 3.3.2018 Praha +okolí cca 30km

Ahoj všem, nevíte o nějakém fotografovi, kterému slovem "svatba" automaticky nenaskočí v hlavě vše co se ceny týče "krát 5" ? Je to šílené .. :-( Když jsme v minulosti potřebovali fotografa třeba na celý firemní večer, cena se pohybovala kolem 2 000,- , nyní se slovem SVATBA se u stejných fotografů dostáváme k cenám 9 000,- a více |-| Kdyby jste měl někdo doporučení na nějakého fotografa, který svou investici do svého vybavení nepotřebuje mít během 2 měsíců zpátky, budeme rádi. Z celého našeho svatebního dne máme představu o focení příprav, potom něco málo z obřadu, párové focení novomanželů a třeba hodinku kolem svatebního oběda. Fakt už si nevíme rady kde hledat koho :( Lenka a Radek
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Dobry den, obavam se, ze kvalitního fotografa neseženete napr. do 5000,-. Nejde o to, ze by každý, kdo si říká za foceni svatebního dne napr 15 000+, potřebuje mit během dvou mesicu zpatky investici do svého vybaveni. Kvalitni fototechnika stoji často jako nove auto. Navíc všechny fotky ze svatebního dne je potřeba nasledne upravit, coz často zabere tyden nebo dva intenzivni práce. Nemluve o tom, ze spousta fotografu foti s asistenem, který napr. sviti při portretnim foceni a je také potřeba ho zaplatit. Proto je foceni napr. za 5000,- vyslovene charita. Dejme tomu, ze prumerne zabere jedna svatba (foceni + nezbytne upravy) 60 hodin casu. Když někdo foti za 5000,-, vychazi hodinova sazba na necelou stovku. Když takovy fotograf ma (idealne) ctyri svatby do mesice (coz se mimo sezonu tezko shani), vydela si 20 nezdanenych tisíc. Pokud odectu socialni a zdravotni pojisteni a celou castku zdanim, nebudu daleko od minimálního platu v ČR. Zalezi na Vas, jestli chcete mit do konce života památku nebo se budete snazit usetrit par tisíc a potom litovat, ze jste si nepriplatila. Myslim si, ze lide často vyhazuji peníze za jiné zbytecnosti (napr. každý druhy rok novy iPhone), ale za fotky, které mají do konce života se snazi usetrit.. nedava to moc smysl. S pozdravem, Michal
Odpovědět
Víte jde nám o to, abysme měli vzpomínku hezkou..to ano.. Ale naše představa je max 20 fotografií, které si uchováme a tak je naše představa 200,- za jednu fotografii. Čas který bude s námi fotograf trávit si myslíme že bude cca 4hodiny. Vím, že je to jen "jednou" za život..to už nám říkal zlatník, to nám říkala květinářka, to nám říkali ze zámku, z půjčovny aut, apod.. Ono v tom rozpočtu když jsme u 62 lidí zatím na 285tis, tak už člověk fakt hledá kde neplatit zbytečně za to, co je jen "jednou" v životě. Věřím tomu, že existuje fotograf, který v náš mimosezóní termín čas a chuť na nás najde.. Samozřejmě je druhá varianta, že takový fotograf nebude a budeme si muset obědnat balíček který nechceme za cenu za kterou nechceme..Tak snad je ještě čas na doporučení či nabídku, kdo zatím naší první variantu přijme.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, chápu. Pravděpodobně na pořízení 20 fotek nekoho za minimalni castku najdete. Na druhou stranu takova svatba za vice nez ctvrt milionu zaslouzi uz alespoň nejakeho lepšího fotografa.. Kytky zvadnou, auto vratite zpet do pujcovny, saty si obliknete jen jednou :). Nechci Vam radit, ale zkuste ještě popřemýšlet, jestli setrite zrovna na správné položce. Preji Vam vydařenou svatbu. Michal
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, rádi nafotíme Vaši svatbu. Nabídku posílám do SZ
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, termín mám k dispozici, pokud Vás moje fotky zaujmou, budu rád. Portfólio najdete u mě na webových stránkách. V případě že ano, napište a najdeme společnou řeč ke spokojenosti obou stran.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, máme volno a k dispozici je i profesionální fotograf, který se do Vašich platebních požadavků určitě vejde :) podívejte se na náš profil!
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, Váš termín mám volný a mohu vám být jako fotografka k dispozici. Mé portfolio a ceny najdete na stránkách webu. Přeji hezký večer Markéta Peterková
Odpovědět
Teda tolik nabídek jsem ani nečekala.. Každopádně už máme asi vybráno.. Ponechali jsme si tři kontakty, ze kterých budeme vybírat. Moc všem děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz četla jsem názor kolegy a musím souhlasit avšak stále dokola čtu vaši poptávku.. Z celého našeho svatebního dne máme představu o focení příprav, potom něco málo z obřadu, párové focení novomanželů a třeba hodinku kolem svatebního oběda. ... a z toho všeho chcete cca 20ks fotek, omlouvám se ale já během tohoto času nafotím cca 1000 ks záběrů a klient získá okolo 400fotografií perfektně upravených a ano cena se již pohybuje okolo 10tis, ale je to úplně něco jiného než-li rodinné focení. Pokud chcete, mohu vám vaše portrétní focení (samotné) nafotit dle ceního rodinného/párového focení - 1h/2000Kč a výsledných 15ks fotografií, ale to přeci absolutně nemůžete srovnat se svatbou, kde máme mnohem větší psychickou zátěž, potřeba je mnohem finančně náročnější vybavení a čas u úprav je několika násobně delší. Nevím tedy jak jste přišla na to, že slovo svatební = drahé. Je to jen x krát náročnější a klient získá naprosto jiný výstup (portrétní, umělecké, skupinové, reportážní....)a naše nasazení je x krát vyšší. ještě dodám, že ač se snažím jak se snažím ale rozhodně nemám stále penze za vybavení zpět :D ba naopek fotograf poplatí vše potřebné a je rád, že má na živobytí. Nevím zda-li jste se zamyslela, že takový svatební fotograf např. v zimě žije z peněz z léta..? co reklamy? zálohovací systémy?placené programy?počítače?xxx objektivů..? nehledě na to, že vše se cca ob rok mění? ufff jsem vždy zaskočena jak nás klienti mají za ,,boháče,, co se obohacují na slově ,,svatba,,
Odpovědět
@zankova_photo Dobrý den, víte jde nám opravdu o cca 20 fotografií.. Ono sedět dlouho u fotoalba a koukat se na to jak se někdo usmál teď a pak jak se usmál za 3 hodiny apotom jak zrovna někdo tancoval apod, tak ve skutečnosti nikoho nezajímá.. Dle vlastních zkušeností nás vždy ze svateb zajímalo cca prvních 5-6 fotografíí a pak už jsme se dívali ze slušnosti :-D Takže ano, naše představa vlastnit 400 fotografií, je k pousmání.. Nejlepší jednu fotografii dáme v kopii babičkám a ostatní si necháme jen pro sebe.. Kolik člověk potřebuje mít fotografíí tedy ze svatby? ;-) Každopádně díky za názor a přeji hezký den
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz to je strasne :D abych za hodinu vyfotila jednu fotku a lamalo mi srdce ze nemuzu fotit deti jak se smeji, lide jak se bavi, tancuji, zdobeni aut, nic... uprimne si rikam zda-li si z nas delate srandu ci nikoliv... uz jen gratulantu fotim min 20, skupin 20, prichod na obrad, ranni pripravy, emoce a vse okolo... tusim ze je to od vas jen nejaky rejpaci a ujety prispevek co nemuzete opravdu myslet vazne
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz a pokud si prejete 20ks fotek, tak si fotografa vezmete POUZE na obrad.. zbytek je vysmech ze by tam byl a pichal se klackem do oka
Odpovědět
Článek se načítá
nn legraci si neděláme.. Pro zachycení momentů budeme mít dva kameramany na celý den...Až si budeme chtít zavzpomínat, tak si uděláme celý den volno a budeme se celý den dívat na ty emoce, zdobení, tancování a na to jak se lidi bavili.... :-) My prostě neradi pořizujeme něco co pak jen leží někde v šuplíku.. Ale i vás chápu..chápu že pro fotografa je to těžké, ale my prostě víme co nechceme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz není to pro fotografa těžké :D já bych vám to nafotila za 10-12 tis což je standardní cena za vámi požadovaný čas co má být fotograf na místě. Nafotila bych si svých cca 1500 ks záběrů a pak doma vybrala 20 k retuši a ty vám dala... ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz Mně se líbí, jak se tady spousta kolegů rozčiluje nad smyslem Vašeho požadavku. Já to beru tak, že zákazník je pán. Vy víte, co nechcete. Já zase vím, že nechci zakázku, která hraničí s charitou. Jen Vám přeji, abyste nedopadla takhle :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@davidrypal si rýpnul ale souhlasím!!! :) Je úsměvné, že nevěsta napíše kolik už do svatby vrazila a na fotografovi chce, aby jí to nafotil za hubičku.....
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz to by me vážně zajimalo, jak jste se vyšplhala na takovy rozpocet s takovým přístupem :D vas příspěvek je výsměch směrem k fotografům.. od takového klienta ruce pryc.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@hedvikatumovaphotography Dobrý den, tak jsem se po dlouhé době přihlásila na toto forum...a nestačím se divit... Tak na jedné straně jsem dostala celkem asi 40 nabídek focení za cenu menší než 5000,- a na druhé straně se dozvídám, že vyžadujeme charitu.. Ptáte se jak jsme se vyšplhali na takovou cenu? Celkem rychle...ba dokonce jsme na částce skoro jednou tak vyšší. A je to jednoduché.. Matrika a obřad - 18tis Pronájem zámku - 30tis Oběd - 48tis Večeře - 36tis Večerní Bufet - 15tis Nápojový balíček - 27tis Zákusky a dort - 79tis Výslužky pro hosty - 69tis Dekorace a květiny - zatím 18tis Ubytování hostů - 27tis Pronájem svatebních dvou aut - 20tis Kameraman - 10tis Oblek ženicha - 21tis Šaty nevěsta - 45tis Boty nevěsta - 5,5tis Kadeřnice - 4tis Hudba (kapela) - 35tis Welcome pohoštění - 9,5tis Oznámení 3,5tis Prstýnky 45tis Sečteno 496tis (zatím) Máme 5 týdnů do svatby a určitě to není ještě vše...ale už to snad tak neporoste...to důležité už máme... A jak píšete, od takového klienta raději ruce pryč.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:D to bych radši jela na cestu kolem světa.... ale vy si ji budete moci dovolit zřejmě i tak ;-) tak po tomto soupisu je výsměch fotografům ještě o něco větší :D
Odpovědět
Tu jsme již absolvovali a vřele doporučujeme každému.. Na světě je opravdu krásně a to v koutech ve kterých by to člověk žijící v Evropě fakt ani nečekal... ;-) Každopádně neberte to jako výsměch... Vy máte priority jiné a někdo jiný to má postavené také jinak.. Ve skutečnosti nám totiž vůbec nejde o peníze , ale jen o princip... Fotograf který bude na naší svatbě to opravdu jako charitu mít nebude... Lépe se více zaplatí tomu, kdo dokáže nabídnout služby za méně ;-) S pozdravem Lenka a Radek
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz Pokud je váš rozpočet opravdu takový jaký zde uvádíte tak... nemám slov. Jste si opravdu jistá, že fotograf nemá pro vás cenu ani welcome pohoštění? Uvědomujete si, že my se focením plně živíme a pokud chcete kvalitní práci tak máme k tomu plně profesionální vybavení v řádu statisíců, které je nutné co 3-5 let kompletně vyměňovat, k tomu platíme programy do PC na úpravy, licence, reklamy, celé podnikání (povinné odvody), záložní systémy a to nepočítám to, že téměř na každé svatbě si zničím další pár bot (kupuji zásadně již velice levné balerínky). Běháme v blátě, lezeme na stromy, do vody - jen pro to jste měli překrásnou fotografii?! Z každé svatby si odnáším i např. různé oděrky, bolavou krční páteř (následně běžím za fyzioterapeutičkou na tejpování), tahám na zádech celý den x kg fototechniky, týden pak sedím u PC nad fotkami s úpravy a vy??? vy si nás kvalitních fotografů co to děláme naplno takto NEvážíte? jde vám o princip??? o jaký princip vám jde? o to, že lidská důstojnost je v roce 2018 na bodě nula? Herdek ten váš příspěvek mě tak urazil a věřte mě, že celou skupinu fotografů namíchl se kterými jsem v kontaktu. Stydím se za podobné nevěsty, co mají rozpočet na svatbu okolo půl milionu a z PRINCIPU?! nezaplatí fotografa! OSTUDA OSTUDA a ještě jednou OSTUDA!!!!!!
Odpovědět
@zankova_photo Špatně jste pochopila námi zmíněné slovo princip ;-) Zkuste si mou poslední zprávu před tímto textem přečíst znovu a bez předsudků... :-) A dejte si kdyžtak kousek čokolády...to by vás mohlo trochu uklidnit :-) S pozdravem Lenka a Radek
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz je to boj za všechny kameramany a fotografy.... Chápala bych vaší úvahu při rozpočtu na svatbu do cca 80tis ale ne takto....
Odpovědět
@zankova_photo Tak snad všichni ostatní kameramani a fotografové muj text pochopili tak jak měli... :-) "Fotograf který bude na naší svatbě to opravdu jako charitu mít nebude... Lépe se více zaplatí tomu, kdo dokáže nabídnout služby za méně" Hezký den
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz Můžete mi tedy říct proč nemáte rovnou rozpočet na fotografa okolo 20tis? nebo co to konkrétně znamená prosím, že se bude mít lépe ten, kdo má levnější služby?
Odpovědět
Nevím jak bych vám to vysvětlila..ale zkusím to příkladem z jiného soudku.. Nechodím do vyhlášených drahých restaurací už jen z toho zmíněného principu.. Pokud dostanu dobře najíst v obyčejné restauraci a mám za celý oběd s pitím zaplatit např 415,- , automaticky dostává číšník 600,- až 700,- protože se o mě dobře personál postaral..prostě platim ráda navíc za servis a ráda překvapuji lidi... ;-) Ale pokud se dobře nenajím, vím že mě to stálo 415,- a nic se neděje.jen to že víc než 415,- nezaplatím :-) Ale tam kde vidím v jídelním lístku cenu kuřecího řízku 400,- a více, tam prostě ani nejdu jen tak z principu.. Nevadí nám dobře zaplatit..ale vím to, že pokud se službou spokojeni nebudeme, tak nás to stálo uvedenou cenu při dohodě.. :-) V tomto duchu se nese jak náš život, tak naše podnikání..Tento přístup nejen vyžadujeme, ale tento přístup nabízíme..a věřte nám, že to funguje.. :-) Nikdo v našich přípravách to s námi nemá jednoduché, ale všichni jsou zatím spokojeni..a třeba napíše recenzi zde po naší svatbě i fotograf, se kterým se domluvíme a uvidíme, jestli měl či neměl dát ruce od nás jako od klientů pryč :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkatradekz je to smutný, protože mi to připomíná systém kdy lidé pracují za minimální mzdu a možná dostanou odměny, nic není jistého, navíc ženské kvůli tomu mají malé mateřské apod. Víte je to ponižující přístup z vaší strany. Kvalitní fotograf si věří od začátku, použije kvalitní a profesionální techniku. Lidé co nabídnou částku oficiálně nízkou tak buď nemají živnost (a dělají na černo) nebo mají nekvalitní objektivy apod... Víte ono je také možné, že ten strašně milý a fajn fotograf vám to nafotí, ale nezvládne jeho technika ani on světelné podmínky a pak ... pak budete mít oči pro pláč a nějaká bonusová odměna vám stejně bude k ničemu ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@zankova_photo Michaelo, já bych se tak nerozčiloval. Každý to máme jinak hozené a Lenka s Radkem, kteří zjevně nemají hluboko do kapsy, to mají zrovna takhle. Je to hra, ale ne každý na ni chce přistoupit. Třeba se pod anonymní slupkou skrývají slavné a uctívané celebrity, jejichž svatbu by možná člověk nafotil i zadarmo, aby měl referenci. Ale každý máme své hranice a já už z principu si stojím za svou kvalitou i cenou a nehodlám se podbízet sazbou hostesky, abych možná dostal "dýško". Půjdete-li kupovat švýcarské hodinky, taky snad nečekáte, že se budou výrobci předhánět v tom, kdo vám je nabídne za cenu čínského padělku, aby pak možná dostali všimné, když se Vám bude líbit, jak hezky tikají. ;-) Lenko a Radku, Vám přeji krásnou svatbu a dlouholetý šťastný vztah a kolegům fotografům přeji klienty, kteří chápou, že kvalita holt něco stojí, a že dobrý fotograf není levný suvenýr na trhu v Marrákeši 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, moc ráda vyfotím vaši významnou životní událost, mé portfolio lze navštívit na FB stránce Portréty a svatby viz níže a na mém profilu, o nápaditost není nouze. Lenka Hoffmannová
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?