Střih / návod na tutu sukýnky bez přivazování pruhů tylu na gumu

Profilova fotka
Nemáte některá návod jak ušít tutu sukýnky, tvořené spodničkou, tylem, gumou a stuhou v pase, aby v pase byla stuha na gumě a stuha nebyla nakrabacená, když se sukýnka oblékne ? zatím jsem našla návod jen takový, že sukně je zavinovací a bez gumy, nechci návod na tutu sukně, které jsou tvořeny přivázáním proužků tylu na gumu ;-) popřípadě jestli některá nemáte fotodokumentaci svého tvoření v tomto směru, byla bych ráda kdyby se semnou o to podělila :-D
Odpovědět
Myslím, že technicky nejde vyřešt, aby byla stuha přišitá na gumě napnutá a ne nařasená. To se totiž vzájemně vylučuje, protože guma se roztahuje do většího objemu, když se přetahuje přes boky, zatímco stuhu bys tam chtěla mít jen o objemu pasu, takže přes boky by pŕetáhnout nešla. Nejschůdnější by bylo tu mašli přichytit přes gumu jen na jednom místě ve předu a jinak ji mít volně, nepřišitě, možná ještě by tam mohly být na bocích nitěné poutka, kterými by se stuha provlékla.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja taky jsem nad tím přemýšlela :-D bud si ji udělám zavinovací, nebo tu stuhu dám přes širší gumu a hold ji budu mít volně :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, taky chci šít sukýnky a našla jsem zatím tohle : http://kreativnisiti.blogspot.cz/2013...
Odpovědět
Profilova fotka
@alenkazlin jj na to jsem uz taky koukala, 27.2. Je budeme s maminou šít, nejdriv teda tu moji a pak dokoupim ruzovy tyl na sukynky pro 3 malé druzicky
Odpovědět
Nechci tady zakládat nové téma, tak se přidávám tady. Napadlo mě udělat si tutu sukni sama a to ze záclony z ikee. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@ml_ to sice nemám, ale ten tyl ze záclony je hrozně měkký a jemný...sukně by byla splihlá a nedžela by žádný tvar. Tyl je většinou naškrobený a krásně drží. ;-)
Odpovědět
jedině to pak hodně nařasit a udělat třeba 5 vrstev. sama jsem na to zvědavá.
Odpovědět
Profilova fotka
@ml_ @niikiss podle toho jakou chceš sukni já jsem dělala tu tylovou a drží pěkně tvar, mám tu kaskádovitou ale pokud chceš mít vrstvy tylu ( záslony) stejné délky tak bude hladká dolů ale určitě spodničku je to dost průhledné :-D přikládám fotku, jinak mám na fotoblogu pár fotek, jak jsme ji s maminou šily. Teď budu dělat 3 pro malé družičky bílo růžové.
Odpovědět
děkuji. fotky se určitě hodí
Odpovědět
Profilova fotka
@ml_ taky jsem premyslela o zaclone z ikea, ale porad nevim, jestli neni levnejsi si poridit tyl... nicmene ten zaclonovy je prave krasne jemny, je mi to prijemnejsi. Kdyztak se da i naskrobit (krabicka na skrobeni pradla v pracce vyjde do 50Kc) a pak by to melo drzet lepe....
Odpovědět
Profilova fotka
@mayinka ja mam jemny bílý tyl, delaji i hrubsi ale ten uz neni tak pekny, mam malicka očka a ani neni tak tvrdy
Odpovědět
@ml_ Pěkný jemný tyl mají ve Flex texu, koupila jsem si ho právě také na tylovou sukni a je fakt pěkný a cenově velmi dostupný :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Za tyl člověk nedá žádný majland. Jeto úplně krásně cenově dostupný materiál. :) Já se tylovek už něco našila. Ten hrubý tyl co psala @zuuzzkkaaa se většinou dává pod ten jemný právě proto, aby sukynka hezky stála..Jde i o to že ta záclona je dost elastická, ale proti stylu žádný dyšputát. :)
Odpovědět
Profilova fotka
já objednávala na látky wiederman @mayinka
Odpovědět
sukně ušitá. ještě pár detailů zbývá ale hlavní je, že se povedlo :-) takže se s ní musím pochlubit
Odpovědět
Profilova fotka
a stuhu tam máš udělanou jak ? zavinovací sukně?
Odpovědět
zavinovací jsem nechtěla. stuhu zatím přemýšlím jak a napadlo mě, že by se připevňovala na malé kousky suchého zipu - samolepícího, aby nešlo vidět přišití. na fotce je jenom uvázaná kolem pasu.
Odpovědět
Profilova fotka
na pas bych našila tenký náplet vysoký jako mašle a na ten náplet poutka a do nich zavázat mašli:) nápletn klidně v barvě mašle, jednolíc žeržej, ne bavlněný, spíš PES apod..je víc pružný a vypadá společenstější
Odpovědět
Profilova fotka
@ml_ já ji tam pak našiju na 4 místech jen lehce až si ji obleču, bude to rychlovka a bude to držet
Odpovědět
taký to tak jde a přiznám se, že mě to napadlo. s úpletem a poutky to není špatný nápad.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj mám dotaz ten tyl jste k sobě sešily nebo nechaly konce jen tak, přijde mi, že je ten šev moc vidět a nevypadá to dobře, ale když tam nebude, tak se to zase bude rozevírat.Jsem bezradná
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@zuuzzkkaaa Prosím jak jste nakonec šila ty pro družičky? Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@zuuzzkkaaa prosíím pěkně vidim že nemate klasicky navazovany tyl jen na gumě mohu nejaky navod :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
@ml_ delala jsem ze zaclon Ikea sukynku- sodnicku pod sukni z Pepca a je krasna siroka, prosila jsem pres celou delku silnejsi niti, narasila do pasu a nejak prisila. Sukne je porad oblibena
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Nabizim tylove sukynky s pruzenkou v pase. Stuhu se da pridat zvlast
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?