Nutnost družiček a mládenců s květinovou korsáží?

Tak by mě zajímalo, zvláště od nevěst provdaných do USA, zda je nutnost mít vedle družiček i mládence? A taky čím se zdobí, zda květinovou korsáží nebo jak to je?:-) Případně pokud půánujete dospělé družičky - kdokoliv - jak to plánujete udělat? A jak to uděláte s kytkama pro ně a s nástupem na obřad, budou stát vedle vás, či spíš sedět...?:-) V sexu ve městě myslím byly jen družičky a mládence jsem tam neviděla....ale nevím
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj akorát řeším podobný problém, budu mít 6 družiček, každé necham udělat minuauturu své vlastní svatební kytice. Sedět se mi je nechat nechce.. budou mít stejné šaty a sou mi fakt blízké tak chci, aby vynikly .) Pravděpodovbně je postavím ze šikma od oddávacího oltáře.. S mládencemi právě také nevím.. :((
Odpovědět
Ja mela 4 dospele druzicky,kazda mela jeden kvet kaly (ja z nich mela kytici),nastupovali tesne prede mnou a zustali stat bokem u oltare,mam to v albu vyfoceny myslim:-)..sly samy bez mladencu,by se mi tam chlapi nevesli z druhy strany totiz stala matrikarka..
Odpovědět
My to nakonec vyřešili šalamounsky...můj svědek je muž, takže bude stát vedle skoromanžela mezi mládenci...a hned budou tři stejně jako družičky :-) Tak uvidím, jak je donutím se barevně sladit :-) Kytičku taky plánuju¨malinkatou. Kde si jim nechala šít šaty? Já našla fakt dost levný na netu, možná by to stačilo :-) @misanydrl
Odpovědět
Nenechala jsem jim je sit:-)..ja jsem druzicky ani nechtela,ale jednoho dne jsme mely s holkama sraz a tam me poprosily,jestli by mi mohly jit za druzicky,ze si koupej stejny saty:-) a tak jsem je nechala,sehnaly je asi za 500kc v nejakym krame,ja jim do toho vubec nemluvila a vybraly moc hezky a vsechny je dal nosej:-)..
Odpovědět
@misanydrl ty moje stojí asi 600-800, takže taky čekám, že by si je třeba koupily samy, není to takový výdaj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky plánuji 4 dospělé družičky :-) holky si samy hledají šaty na aukru nebo po obchodech, dá se sehnat do 500 krásné...stát budou pravděpodobně po stranách, pokud to nepůjde, sednou si, uvidíme až na ranici :-)
Odpovědět
@hanickaa.d A jakou budou mít barvu?:-) Plánuješ kytičky a jaké? A mají mít i sladěné botky?
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Jéje, tohle taky vůbec nemám vyřešený. Já mám svědkyni a svědka, dvě malé družičky a jednu dospělou. A teď, co s tím? Obřad je na mojí svatbě hluchý místo, moc o něm nemám představy. Povede mě k oltáři táta, před námi by mohli jít malé družičky. Tuším, že svědci obvykle jdou za nevěstou - je to tak? A co s dospělou družičkou? Bylo by divné, kdyby šla ve trojici se svědkama? Ženich na mě už bude čekat u oltáře, tak toho vůbec nemusím řešit (to je v jeho režii).
Odpovědět
@lostakova Podle mě je to takhle, ale neručím za to :-) Nejdřív by měla jít podle mě tvoje máma s ženichovým otcem. Pak nastupuje ženich s maminkou. Potom jdou družičky...u nás budou spárované s mládenci, takže ti je povedou a před oltářem se rozdělí každý na svoji stranu. Ale tam, kde to nejde, je zvykem, že jdou družičky samy nebo dvě vede jeden mládenec apod. A pak by šla nevěsta s tátou. Svědky bych strčila po ženichovi, před družičkami a mládenci.
Odpovědět
Já myslím,že svědci by měli jít až po družičkách, protože ty někdy nesou i vlečku. Nebo už můžou svědci čekat na nevěstu u oltáře.
Odpovědět
Taky se přidávám, budu mít teda páreček, družičku a družbu (nebo jak se mu říká :-) ). Moc nevím, jak tohle funguje, ale myslím si, že by měly jít před nevěstou a pak bych chtěla, aby přede mnou rozhazovali okvětní lístky (ale nevím, jestli se to dělá při příchodu nevěsty nebo až když odcházíme od oltáře jako manželé), ale nevím, kdo to potom na tý radnici uklidí. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lostakova snad na všech svatbách (včetně té mojí), co jsem byla, šel nejdřív ženich s maminkou, za nimi maminka nevěsty s otcem ženicha, za nimi svědci, pak všichni ostatní a na konci nevěsta se svým otcem a těsně před nimi družičky. Dospělou družičku bych dala klidně do trojice s těmi malými, může je vést za ruce. Nebo malé družičky, za nimi dospělá družičk a za ní ty s otcem. Nebo pořadí dospělé družičky přehoď s malými. ale družičky by se měly držet nevěsty - takže těsně před ní (případně za ní, pokud je potřeba držet vlečka). Na bráchově svatbě jsme se sestrou nevěsty šly za dospělé družičky a šly jsme taky těsně před nevěstou s tatínkem:o))
Odpovědět
Článek se načítá
@civet to je v podstatě jak jsem psala, akorát mamku nevěsty s tátou ženicha jste měli až po nástupu ženicha...já to spíš beru tak, že jako se jde od toho nejmenšího bodu programu k největšímu :-D (jakože ke mně :-D) Takže ti rodiče nevěsty a ženicha, potom už jde ženich, ten je důležitější...pak družičky a mládenci apod. ty beru tak, že jakoby spíš uvádí nevěstu, nesou kytičky.....a pak hlavní bod, nevěsta. Ale je fakt, že kdžy někdo chce, aby družičky nesly vlečku, musí jít s ní. Na církevní svatbě je zase zvykem, že oddávající jde hned rovnou se svědky a ženichem k oltáři, a tam všichni čekají na družičky a potom na nevěstu. Rodiče jdou úplně předtím, bu´d na speciální hudbu, nebo vůbec na žádnou, to ještě v kostele není ani oddávající. Dneska si myslím, že si to každý může upravit podle sebe, jak mu to vyhovuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Jestli bude chtít ženich ale nastupovat sám, tak rodiče už bych tam asi necpala a raději bych je asi nechala o začátku sedět. Vidíš, mě vůbec nenapadlo, že kdyby ale nastupoval s mamkou, že by tam teda ještě měl být jeho táta a moje máma. Pak bych teda dala svědky ve trojici s dospělou družičkou, potom malé družičky (budou rozhazovat kvítky) a nakonec já s táťkou. Když dojdeme k oltáři, kam si kdo sedá/ kde stojí? Rodiče ženicha na jedné straně a moji na druhé asi, že? Moji rodiče vedle sebe asi nevydrží sedět, ale snad by to mohli zvládnout v různých řadách. Co ale dospělá družička - stojí, sedí? A malé družičky si jdou sednout? A ještě ke svědkům - při obřadu by měli stát za nevěstou a ženichem, když ale přijdou přede mnou, nebude pak následovat "kolotoč"? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@civet Tohle pořadí se mi líbí, aby byl vidět taky ženich :-) Jen jsem pro tu variantu dospělou družičku připojit ke svědkům. Asi by se mi i líbilo, kdyby dospělá družička měla stejné šaty jako svědkyně.
Odpovědět
@lostakova U nás to bude tak, že moje družičky budou stát vedle mě....a dva mládenci přítele (jeden z nich bude i jeho svědek) taky vedle něj. Aby to vypadlao hezky, stoupne si k nim jako třetí i můj(mužský svědek). Takže to vidím tak, že vedle mě tři ženský a vedle něj tři chlapi. Rodiče sedět v prvních řadách ¨, ais moje rodina na mé straně a jeho na jeho...nevím taky Myslím, že to máš vymyšleno hezky :-) Družičky by měly stát teda vedle nevěsty, takže já bych tam nějak právě rozmístila i svědky a svědkyně, taky si myslím,že by to jinak byl maglajz. Normálně svědci stojí jakoby za novomanželi, ale to se mi nelíbí, že na ně není tolik vidět
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Podle mě je taky hezčí, když svědci stojí spíš vedle nás a ne přímo za námi. Malé družičky bych ale během obřadu asi vrátila mamince a "půjčila" si je případně zase až při odchodu. Co ale s velkou družičkou během obřadu, byla by tam plonková, ne?
Odpovědět
@lostakova A vy budete mít teda jednu družičku, jednu svědkyni a jednoho svědka? Tak to bych na tvém místě barevně sladila svědkyni a družičku a stály by vedle tebe..a svědek zase vedle manžela...
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin To barevné sladění svědkyně a družičky se mi líbí, ale ještě nevím, co ony na to. Nebude to ale takové nevyvážené? Vlastně by to ale vyšlo, že zleva by stála družička, pak svědkyně, já, ženich a svědek - říkám to správně? To by nemuselo být špatné...
Odpovědět
@lostakova tak spousta lidí nemá stejný počet družiček a mládenců, já myslím, že to je jedno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Jasně, že to není nejdůležitější věc. Všichni ale nechávají všechno na mě, nikdo nic neřeší, všem je to jedno, tak aspoň já musím mít nějakou představu, co a jak bude (bych chtěla mít) ;-)
Odpovědět
@lostakova já myslím že i ty klasický svatby v Americe ve velkým stylu to nemaj často vyvážený :-) U nás taky nikdo nic neřeší, max. přítel rozpočet :-D A jídlo :-D Kdybys to chtěla vyvážit, tak klidně můžeš jako mládence vedle ženicha postavit bratrance, strejdu a tak...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,a kde během obřadu budou stát malé družičky?V případě,že půjdou předemnou?A dospělá družička mi ponese vlečku?
Odpovědět
Profilova fotka
@marrsik Tam, kde si je postavíš. Já malé družičky během obřadu posadím k jejich mamince. Určitě by nevydržely stát a ona si je ohlídá.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Pridavam do teto diskuze @sadver, ma stejnou otazku: Děvčata, je pravda, že když budu mít po svém boku holky družičky (max 3) tak musí mít i ženich po svém boku tři muže? Prosím o názory a zkušenosti. Díky Veronika kajsav http://www.beremese.cz/diskuse/tema/d... samui Ja mam pět dospelych druzicek, nejlepsi kamaradky a zenich ma jen svedka aby se meli chlapi na co koukat
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nevím, kde budou moje 3 dospělé družičky v kostele stát :-(
Odpovědět
ahoj holky, tak v tom mám teda pěkný zmatek :-D já budu mít na svatbě dvě 18-leté družičky (dvojčata). Chtěla bych, aby přede mě házely okvětní lístky, ale zároveň mám i dlouhou vlečku, tak nevím, asi ji potáhnu po zemi :-). Jenže co pak s nima, když jsem neplánovala mít mládence. Svědky máme muže a ženu, takže v konečné fázi budou u oltáře dva chlapi a 4 ženské. Nevím, jestli to bude vypadat hezky, když budou vedle mě stát 3 holky a vedle ženicha jen jeden muž. Asi do toho zapojím ještě 2 mládence.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?