Změna jména na diplomu, lze požádat o novou kopii?

Profilova fotka
Neresil nahodou nekdo, jak je to s VS diplomem a zmenou prijmeni? Jestli je mozne pozadat napr. o novou kopii diplomu, nebo mi zustane pouze puvodni diplom se starym prijmenim? Ne ze bych ho mela v planu menit, jen me zajima jak to s nim funguje...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, to by mě taky zajímalo :)
Odpovědět
Profilova fotka
má informace je taková, že na diplomu bude vždy příjmení, které jsi měla v době, kdy jsi titul získala. Kamarádka toto řešila tento rok, protože státnice udělala v červnu, v srpnu se vdala a v listopadu měla promoce a na diplom jí napsali "dívčí jméno" s tím, že to je takto dle zákona...takže předpokládám, že to tak opravdu platí :)
Odpovědět
hmmm...já myslím, že to není vůbec nutné a že se to ani nedělá když člověk odpromuje s nějakým příjmením, tak by mělo na tom diplomu zůstat, pak už stačí jenom přiložit oddací list osobně neznám žádnou vdanou vysokoškolačku, která by toto řešila
Odpovědět
všechny pochybnosti by mohlo vyresit studijni oddeleni :) ja teda taky nevim o nikom, kdo by si menil prijmeni na diplomu, takze pravdepodobne se to nedela, ale je to jen odhad :)
Odpovědět
Proč by se mělo na diplomu měnit příjmení? :D Pokud jsi státnicovala s dívčím, tak tam máš dívčí.
Odpovědět
Profilova fotka
Na diplomu vždy zůstává to příjmení, které jsi měla v době složení zkoušek, jak píše klarkak :-)
Odpovědět
nemění se, aspoň vím ze zkušenosti, když diplomy u nás v práci ověřujeme :)
Odpovědět
no, od toho se uvádí RODNÉ příjmení do různých papírů, ne?! Někdo se pak vdává víckrát za život, tak by na studijnim pak nemuseli dělat nic jinyho, nez menit vdanym absolventkam prijmeni na diplomu:-)
Odpovědět
Dle mě se nemění, to by pak každej mohl měnit rovnou i maturitní vysvědčení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
Myslím si, že je rozdíl mezi tím, z jakého důvodu změna nastala. Když si někdo mění příjmení z důvodu sňatku, tak také nevidím důvod, proč by se měl diplom / vysvědčení přepisovat. Ale pokud si ho mění z rodinných důvodů, měla by přece existovat nějaká výjimka pro tyto osoby, ne? Například pokud bude mít jedinec otce alkoholika, rozhodne se přejmenovat po své matce, určitě by se neměl trápit s tím, že bude muset po každé vysvětlovat, proč má na diplomu jiné příjmení (obzvláště u mužů..). =-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?