Jak postupovat při svatbě s Ruskou? Co musíme zařídit?

:-) Ahoj vsichni, muze mi nekdo pomoct radou, jak na svatbu s Ruskou? Zname se uz 2 roky a chteli bychom,uvazujeme,ze bychom se vzali. Nema trvaly pobyt, prijizdi vzdy na turisticke vizum. Zatim to jde, ale myslim, ze by mohla nastat doby, kdy se sem nedostane. Proto zadam o radu. 1. Jake nalezitosti z jeji strany jsou potreba, aby byla svatba platna a jake nalezitosti musi byt v originale. (bydli uplne na vychode, tak by byl obrovsky problem, kdyby neco zapomnela) 2. a dalsi rady, jak postupovat (cizinecka policie, matrika atp... Za vse predem dekuji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
freeki neumím ti poradit ale vím že tu je diskuse svatba s cizincem, tam ti určitě poradí víc :-)
Odpovědět
freeki, zajdi si na matriku - nejlepe v miste, kde se pravdepodobne budu svatba konat, a tam ti rovnou daji seznam dokumentu, ktere budete potrebovat..urcite pas, rodiny list, potvrzeni zpusobilosti k manzelstvi(jako ze neni vdana jinde - bud to vydava jeji stat nebo podepise cestne prohlaseni..), dokumenty musi byt prelozene do cj a tzv. superlegalizovane...je to neco jako notarske razitko... nicmene, na te matrice ti reknou presne co je aktualne potreba cizinecka se resi az tesne pred svatbou - ted si nejsem jista, jestli jsem necetla, ze se to uz zrusilo - nicmene pred rokem musel cizinec jit na cizineckou policii pro potvrzeni, ze v cr neni nezadouci, a to nejdrive 7 dni pred svatbou..toto potvrzeni donesl na matriku, ktera na jeho zaklade vystavila jakoby povoleni ke snatku.. zadat o trvaly pobyt muzete az po roce manzelstvi(tot sdeleni, ktere jsem obdrzela na cizinecke pred cca mesicem), takze nejdriv musite zadat o prechodny pobyt, ktery ma platnost 5let...o ten uz bude zadat u prepazky pro cleny EU, takze zadne fronty apod...tam dostanene zase aktualni info..
Odpovědět
Profilova fotka
potvrzení z cizinecké policie je stále aktuální- né starší 7 dní
Odpovědět
Urednim jazykem je cestina, tedy veskere doklady a potvrzeni bude muset nechat prelozit od soudniho prekladatele. Jinak vsechno vam reknou na matrice ;-) Pravni zpusobilost k uzavreni snatku vydava konzulat, cestne prohlaseni jak to uvadi catf nestaci. Jen ze zvedavosti: Neni to trochu zbytecne brat se kvuli trvalemu pobytu? Ten by prece dostala tak jako tak po 5 letech dlouhodobeho (coz ted nejspis ma). A take proc by se sem uz nemohla dostat? :-S
Odpovědět
senja, ted mluvis specificky o obcanech ruska? ..pravni zpusobilost k uzavreni snatku napr. pro obcany usa nevydava nikdo, clovek podepise akorat cestne prohlaseni ... co se tyce dlouhodobeho pobytu, tak to clovek ziska po 5 letech obnovovani kratkodobeho viza - udeluje se na 1 rok a vetsinou je pracovni(ona by musela byt bud zamestnanec a nebo si vyridit ZL nebo zalozit sro), ..nebo pak po snatku...o trvaly pobyt si muze zazadat po rocnim manzelstvi..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
barbarik • Včera v 18:52 Ahojky, máte tady někdo zkušenost, jaké dokumenty přesně vyžadují ruské úřady? Moje zkušenost je tak příšerná, že nestojím o to, abych se desetkrát vracela pro něco do Čech, protože mi nebudou schopni říct všechno najednou /nebo to řeknou a pak to nebude třeba Díky moc!!!
Odpovědět
Zdravim, rad bych se pripojil k dotazu uz. domika007 • 21. srpen 2010 ve 12:38 Mate prosim nekdo jakekoliv informace o svatbe v Rusku (Moskve)? Radi bychom se s ruskou pritelkyni vzali a svatba v rusku se nam momentalne jevi jako nejshudnejsi moznost z toho duvodu, ze ji byla jiz podruhe zamitnuta zadost o turisticke vizum. Rad bych tedy poprosil o jakekoliv info/zkusenosti k tomuto problemu, pripadne budu moc rad i za jakekoliv jine rady. Diky
Odpovědět
Radím obrátit se na nějakou organizaci, která pomáhá cizincům, v Praze je jich víc, např. Poradna pro integraci, sídlí v Senovážné ul., poradenství je zdarma, jsou tam soc. pracovnice, ale s tímto by pravděpodobně radil právník. Můžete tam zajít osobně, zavolat či napsat maila. ;-)
Odpovědět
lennus > Diky za radu, hned zitra se tam zastavim... snad pomuzou ;)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 letech
Profilova fotka
Ahojky holky. Budeme se v listopadu brát s přítelem. On žije ve Španělsku, kde má dočasný pobyt, ale jinak je to Rus. Chtěla bych se vás zeptat, jestli máte nějaké informace o tom, když bychom se chtěli vzít v ČR, klasická civilní svatba na úřadě, pouze za doprovodu 2 svědků a možná i tlumočníka. Jak to je s registrací novomanželů, když on je Rus, na území ČR nemá trvalý ani dočasný pobyt, je takto hlášen ve Španělsku, trvalým pobytem v Rusku. A všechny nutné dokumenty pro svatbu jsou vydány rychle? Myslím, když zajde na potřebné úřady a ambasádu, jde to rychle? Svatbu bysme chtěli 6.11. 2018. A můžete mi, pokud máte tu možnost, zaslat na můj e-mail všechny nutné formuláře, aby svatba mohla proběhnout? Byla bych vám moc vděčná. Děkuji ... Můj e-mail manusi11@seznam.cz .... :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Ahoj je tu ještě někdo kdo by v tomto pomohl poradil ???
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?