Dvě příjmení - změna před svatbou

Ahoj, možná to tady už někdo řeší, ale nemohla jsem se dohledat. Rádi bychom měli spojenná společná příjmení, složená z příjmení ženicha +nevěsty (v mužské verzi) pro oba a naše případné budoucí děti. Dle toho co jsem se dočetla toho docílit svatbou nelze, pouze to, že by jen jeden znás měl přímení zdvojenné, kde se ještě určuje pozice příjmení atd.. Jediné, co by tak oklikou šlo je, že bych si změnila svoje současné příjmení před svatbou na tato dvě příjmení a on by v rámci svatby přijal moje přijmení (již zdvojenné). Do žádosti o změně příjmení chtějí důvody a různě jsem se dočetla, že pokud je třeba žena těhotná a pár se nechystá brát, tak to povolují, to není ale můj případ. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaké důvody jste případně museli udat? Obávám se, že to že pouze chceme mít přímení oba stejná, ale znazorňující spojení dvou rodin asi neprojde. Děkuji za rady!!
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud si dobře pamatuji, zdvojené příjmení lze získat pouze narozením po rodičích, nebo svatbou (ale jenom jeden z vás). Změnou příjmení to nejde. A to ani kdyby sis vymyslela jakýkoli důvod.
Odpovědět
Vim o dvou parech, kteri maji oba zdvojene prijmeni, ale popravde absolutne netusim, jak toho dosahli, a ani s nimi nejsem v zadnem kontaktu. Jeden z nich je davny spoluzak se zenou, druhy je nejaky muzuv vzdaleny znamy se zenou. Muz rikal, ze se s nim o tom kdysi bavil, ale pry to byl strasne komplikovany proces, takze je mozny, ze to bezne sice nejde, ale tam je nekde nejaka skulina.
Odpovědět
podle současných zákonů to bohužel zařídit nejde. ty si můžeš vzít jeho jméno při sňatku, ale jemu už zůstane.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?