obřad: POUTA místo PRSTÝNKU- je to podle "zákona" vůbec možné?

19. čvc 201818

Zdravím 🙂
v červnu máme svatbu. Svatba je bílo černá. Pruhy, proužky, "vezeňský styl" ( pro ty, co zajímá bílo černá kombinace atd. přikládám foto, moje a posl. z netu). Pozvánky jsme posílali v modré nebo červené obsílce, pozvánka byla ve stylu policejního oznámení, vše je v tomto stylu. S přítelem si nechceme dávat klasicky prstýnky, ale pouta ( prostě, že to máme na doživotí 😛 ), myslíte si, že je to možné? Že nám to povolí? Nikde jsem odpověď na mou otázku nenašla....děkuji za odpovědi.

• Zeptej se na své matrice, jedině tam Ti dají odpověď.

Gratuluji k ucelenému stylu svatby, máte to promyšlené. Přeji ať se svatba vydaří dle představ! 🙂

• Nemyslím si, že by to nějaký zákon zakazoval.

• To je super.Fandím párům, co mají vlastní styl.

• Sponzor fóra
  • Luj89 - děkuji 🙂 budu věřit, že to bude ok 😃 Pevrk a Evisek31- děkujeme !! 🙂.......tohle je jen zlomek, vše je v tomto stylu, nic přepláceného, ale hosté si také užijí.....( vezeňské čepice, tetovačky, foto koutek s vězeňským metrem, vezeňská kantýna s jídlem a pitím, vezeňská mříž na které budou naše fotky...atd atd....no prostě, jsem puntičkář, tak miluju detaily 🙂 )

• Ačkoli je zvyklostí vyměňovat si prstýnky, není to žádná povinnost - povinnost je dostavit se se svědky s platnými OP, říci ano a podepsat se. Zbytek je na vás. Pokud si budete chtít vyměnit pouta, nikdo nemá právo vám to zakázat.

A co se týče vašeho tématu: je to ujetý, ale dost originální. 😃 Jak jste na to přišli? Vy jste oba od policie?

• Nás se na matrice ptali, jestli prstýnky budou nebo ne, takže z toho mi vyplývá, že nejsou prsteny povinné a můžete se domluvit na alternativě 🙂

• Dekuji za info 🙂 na matrice se nas prave neptali a my ty pouta brali jako samozrejmost, ale az ted mi to zacalo vrtat hlavou. Od policie nejsme, ale mame radi veci po svem a jinak ( nejlepe s velkou hromadou srandy)...takze, tohle zacalo pozvankou....a pokracuje v kazdem detailu (od spodniho pradla po "policistu" (ridice) co nas odveze do "vezenske kantyny" na obed 😃)

• Já bych viděla jediný problém v tom, pokud by byl jeden z vás od policie či obdobných složek. To by se pak mohlo brát jako znevážení (kdyby to někdo udal), mohli byste mít problémy v práci. A určitě na to nesmíte použít svá služební pouta, pokud máte. Ale za mě klidně, je to originální.

• Kacenkakaca - Ani jeden nejsme od policie ani odborných složek 🙂 Účelem není zesměšnit policii ČR, ani to vlastně nemá s našim tématem nic společného... ( téma je vezeňské, jediný policejní prvek jsou pouta - jako, že jsme odsouzeni na doživotí a pan řidič autobusu bude mít policejní čepici ). I tak děkuji za upozornění, člověk nikdy neví 🙂

• Za mne - můžete si vyměnit, co chcete, jen by mne zajímala praktická věc - jak to provedete? Budete mít dvoje pouta a ty nasadíš ženichovi a ženich Tobě? Nebo vás oddávající (svědek nebo kdokoli jiný) spoutá jedněmi k sobě? Jak vám budou svatebčané gratulovat, když budete spojeni? To víš, představivost mi jede na plné obrátky, přesto si to nedovedu představit.

Pak dej vědět, jak to nakonec dopadlo 😉

• Nyní si na důkaz své lásky nasaďte okovy 😃

• A ted poprosim svedka aby prinesl pouta...LOL 😃 jsem zvedava na fotky ze svatby

• L_a_u - všechno máme vymyšlené....pouta budou samozřejmě oddělená ( bylo by to velmi omezující), na focení budou spojená ( uprostřed je zapínací poutko).
    digydigy- okovy si dávat nebudeme ( kdo by se s tím tahal 😃 ), ale klasická "policejní" pouta
    Lucineni - ....věřím, že to bude všechno super...i fotky ..

• Ne nejsou povinné. Na matrice mi paní řekla, že si některé páry prstýnky ani nedávají.
    Takže klidně se připoutejte 😃

• Viděla jsem fotky, kde si pár namísto prstýnku nechali oba vytetovat navzájem své iniciály na prsteníček 🙂 Takže místo aby svědek přinesl prsteny, tatér přinesl strojek 🙂

• Sponzor fóra
  • Domluvila bych se s matrikou a oddávajícím, aby věděli, ale problém by to být neměl...
    A to prstýnky vůbec nechcete nebo pouze budou jako bonus?

• Ahoj, my si nechceme dávat prstýnky (při papírovém obřadu) a na matrice nám řekli, že to není problém, jen to máme připomenout aby oddávající upravil řeč.

• @clairesclothing  myslis zotavovnu vez. sluzby? ☺

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Doporučení dodavatelé
    Každá svatba je jedinečná a každý pár má jiné představy o svém dnu D. Mým úkolem a velkým potěšením je naplnit ty Vaše.
    Rádi pro Vás zajistíme obřad na zahrádce, hostinu, raut, zábavu, ubytování. Za prostory neúčtujeme pronájem a nabízíme apartmá pro novomanžele zdarma.
    Benešův mlýn je areál bývalého mlýna, který se nachází v údolí řeky Lužnice.
    Areál pronajímáme na celý víkend, svatbu můžete mít zcela ve své režii.