Svatba není středobodem všeho

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda to má někdo podobně jako já. Začátkem září nás čeká malá svatba a pak velká rodinná oslava. Pořád se mě někdo ptá, jestli už mám šaty a kosmetičku a kadeřnici a jak budu mít zdobená auta atd. Prostě takové ty otázky. A popravdě, mě to je jedno. Nebere mě to. Jednoduché krátké šaty, auta nezdobit, malý dort od nají babičky, malá svatební kytička. Mě totiž na té samotné svatbě teď ani tak moc nezáleží. Už před pár lety mě opustili ty holčičí představy o princeznovské svatbě. Asi se ze mě stal cinik. Vdávat se chci, ale je pro mě mnohem důležitější to, jaký bude ten život potom. Zaleží mi na tom, abychom si užili každý den spolu a ne jen ten svatební. Svatba nikdy nebyla středobodem mého života, jako to má většina holek. Chci to jen nějak přečkat a pak začít novou etapu života šťastná po boku milovaného muže. Nic víc. Jsem normální nebo mimoň? Je tu ještě někdo kdo to má jako já?
Odpovědět
1
2
@eliwen super příspěvek!!! Ve mně se to tak nějak mísí a střídá...moc ráda se dívám na fotky tady ze svateb a kochám se, jak to někdo měl krásné a nebo třeba zajímavě netradiční...pak si představuju dort, výzdobu, tohle a tamhleto...a pak se vždycky musím zastavit a uvědomit si, co si vlastně přeju od svatby nejvíce...moje největší přání je mít pohodový obřad na místě, kde jsme se s mužem poznali (mimochodem to mi tak zdrbala vlastní maminka, že od teď nikomu nic říkat asi už nebudu...)a potom hlavně aby to byla bezva akce s kamarády...aby se jedlo, pilo a tančilo...a upřímně jestli se něčeho bojím tak toho, aby byla legrace a pohoda a ne nuda nebo nějaký stres... Takže tím chci říct, že je dobře, že nic moc neřešíš. Za mě jsi velmi šťastný člověk. Nebudeš se zbytečně stresovat blbostma. A bude to určitě moc fajn všechno. Já mám kamarádku, která taky nic moc neřešila, nebyla žádná výzdoba, šaty jednoduše koupené v obyčejném obchodě, žádný zasedací pořádek, minimalistická kytička. Některé kamarádky to nechápaly. Já celkem ano a pro mě to byla strašně fajn svatba. A prostě si to nevěsta udělala po svém a byla spokojená a to je nejdůležitější. Takže držím palce a ať je vše tak, jak si přejete vy :)
Odpovědět
@thalasa Děkuju moc za krásný vzkaz, podporu a pochopení. Vlil mi krev do žil. Mám to podobně. Kochám se obrázky na netu. Ale pak stejně se vrátím ke svému postoji. 😀
Odpovědět
Profilova fotka
Nás docela k tomuhle "jinému" přemýšlení nakopl e-book na těchto stránkách: https://www.predmanzelskesladeni.cz/. Za sebe doporučuji si to pročíst, je to na pár minut, ale donutí zamyslet, co od svatby vlastně čekáte. Do té doby jsem si taky říkala – musí se zařídit dort, dost jídla, květiny, výzdoba, místo hostiny, kde se bude líbit jak dětem, tak starým, ať mají poblíž možnost vyrazit někam na výlet, řidiči, bla bla bla... A po přečtení jsme se zarazili, protože až v tu chvíli jsme si uvědomili, že ten den je fakt o něčem jiném – a najednou jsme zjistili, že jsme vůbec nemysleli na to, jak ho chceme strávit spolu – že chceme mít určitý čas, kdy chceme být spolu úplně sami, že nechci ráno lítat kolem aut a zjišťovat, jestli mají všichni narovno stužky, ani být utajená nevěsta, nebo se naopak před všemi celé dopoledne promenádovat... Chci se ráno probudit vedle svého nastávajícího, během příprav ho držet za ruku, usmívat se a těšit se, že za pár hodin už budeme manželé. Chci, aby on byl první, kdo mě uvidí, a tak dále... :-) Fakt doporučuju podívat se na to i z tohohle úhlu pohledu. A taky se primárně připravujeme na manželství, ne na svatbu. Protože kolikrát nevěsty dva roky plánují svatbu, a když už jsou vdané, najednou propadají bezmoci, že nemají co dál dělat, a do pár let jsou rozvedené, protože si teprve teď všimly, že jim to doma neklape.
Odpovědět
@majulinkaaa Dle mého to je "pánbíčkařina, jako prase. Svatební den je o těch dvou, ale ty se plně věnují hostům. A to je podle mě v pořádku. Svatba je rituál, který spojí dva lidi v manžele a následně se to oslaví... Je naprostá debilita, že někam budeš chodit, na přípravu a tam ti někdo vysvětlí a naučí tě žít v manželství. A kdo tě učil prát a žehlit? Taky přípravný kurz? Pokud nemáš v genech umění vařit, tak to pořádně umět nebudeš. Musím se smát, někde ti nějakej kněz říká, co máš dělat. A když dojde k hádce, tak si vezmeš zápisky a tam se dočteš, co vlastně bude dál... "Miláčku počkej, jdu si pro sešit, až pak se situace vivine dál podle toho, co říkají zápisky!" Manželství má pro každého jinou váhu, každý vztah je jiný a každý pár je jiný a pro mě a za mě, ať si každý žije dle svého uvážení.
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs clanek jsem necetla, ale chtela bych reagovat na tu pripravu. nejde o to ze te knez “pripravi” na manzelstvi, na vsechny situace a ty tam chodis, jak do skoly, takhle to neprobiha...i kdyz kazda priprava je jina to je fakt. Jsou ale urcite otazky, nad kterymi je dobre se zamyslet, pripadne si jeste vyjasnit a ne vzdy to kazdeho napadne. Uz jsem slysela o parech, co zacali dochazet na pripravu a nakonec se nevzali, protoze zjistili, ze jsou kazdy uplne jinde.
Odpovědět
@veruko24 Co jsem slyšela a viděla já, tak je to formou jakože manželské poradny. Samozřejmě je v manželství spoustu otazníků a věcí, které je třeba řešit. Ale já bych si do toho nenechala kecat od nikoho a nikdy. Je to můj vztah a řeším ho já a můj muž. Ale chápu, že spousta lidí pomoc potřebuje a já to respektuju
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs tak good luck v manželství, které pro tebe má stejný význam jako praní a žehlení.
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs Tohle ale vůbec není žádná pánbíčkařina, to s vírou a církvemi nemá nic společného. Samozřejmě je důležité řešit problémy hlavně ve dvou, na druhou stranu v dnešní době to lidi neumí, takže je potřeba je nasměrovat. Proto mi tohle přijde docela důležité, stejně jako zamyšlení nad smyslem svatby. Dnešní nevěsty řeší dokonale sladěné barvy na svatbě a nedejbože, aby jedna družička měla ve vlasech černé sponky a druhá stříbrné! A často si ani neuvědomí, že to není jen o tom...
Odpovědět
@pirek zas přeháňka ;-) Ty nevypadáš jako člověk, kterej si nechá kecat do života.
Odpovědět
Na úvod bych chtěla poznamenat, že to je každého věc. Pokud někdo touží po princeznovské svatbě na zámku se všema těma "pičovinkama" nebo po svatbě se svědky, ať si to tak udělá. Beremko sleduju už nějakou dobu a řeknu vám, že je mi z toho občas smutno. V hlavní roli svateb je sladění svatebních mandliček, družiček a toaletního papíru do jedné barvy, no dobře, i tón v tónu se povoluje. A pokud to neladí, tak se nevěsta hroutí minimálně 3 týdny před svatbou, aby v totálním stresu docválala na vysněné místo, které je samozřejmě vyzdobené všemi těmi papírovými koulemi, cestou k oltáři ještě letmo překontroluje, zda mají všichni svatebčané kapesníčky na slzičku štěstí, zármutku nebo na tlumení smíchu. V posledních letech se svatby zvrhly v tyto typy "cirkusů". A mi osobně je z toho smutno. Je to den dvou lidí, kteří spojí své životy. Je to jejich den, který pokračuje společným životem v dobrém i ve zlém. A fakt je jedno, v jaké barvě nebo s jakými drinky. Ruku na srdce (vy, vdané): Kolik z vás opravdu chtělo obří svatbu, s rozpočtem, který by bohatě pokryl zajímavou svatební cestu nebo část bydlení? Kolik z vás se nechalo dotlačit do pozvání tetiček a synovců z 10. kolene, protože se to prostě hodí? Kolik z vás mělo nemá rádo velkolepé oslavy a přesto jste takovou svatbu měli? Kolik z vás mělo chuť se na to všechno těsně před svatbou vykašlat? Kolik z vás se do pěti let rozvedlo? (statistiky mluví jasně). Holky, neřešte kraviny a ten první (druhý, třetí ...) svatební den si prostě užijte. A zde přikládám za mě asi nejkrásnější beremkovou svatbu: https://www.youtube.com/watch?v=fj5Jd... A pamatujte .... POKUD NEJDE O ŽIVOT, JDE O HOVNO!
Odpovědět
Profilova fotka
@tamaraad Páni, mají dresscode jako my :-). Tak snad i u nás to nakonec dopadne takhle hezky.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?