Osobní údaje v albech

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, ráda bych vás upozornila na jednu věc, kterou si možná ani neuvědomujete, ale stojí za zvážení. Jedná se o osobní údaje ve vašich přípravných (a někdy i svatebních albech). Zejména na svatebních oznámeních často necháváte svoje plná jména, a dokonce i adresy. Tyto fotky v současné době nebudeme mazat, berte to pouze jako námět k zamyšlení. Výňatek z pravidel: 46. V Tvém vlastním zájmu Tě žádáme, aby jsi nezveřejňoval/a Příspěvky obsahující Tvé osobní údaje ani jiné údaje, jejichž zneužití by Ti mohlo způsobit újmu nebo škodu (týká se to zejména rodného čísla, čísla občanského průkazu, pasu, čísla platební nebo kreditní karty, adresy, telefonního čísla, hesel a pod.).
Odpovědět
1
2
@ifoun No, tak to je teda něco. Ale na druhou stranu, to je opravdu hloupost jen a jen nevěst samotných zveřejňovat tady adresu!!
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 ale jak říkám, to nebylo na základě informace odsud... ale postup by byl stejný :-S
Odpovědět
@ifoun Jasně, ale klidně by se to mohlo stát. Jak můžeme vědět, kdo všechno to tady čte...To je to samé jako napsat na facebooku, že odjíždím na 14 dní na dovolenou...a mít tam adresu a zveřejněný profil pro každého.
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 ono bohužel stačí i mít zaparkovaný den před barákem karavan....
Odpovědět
@ifoun No týjo, to fakt potěší... Ale myslím, že se to klidně ůže stát i z informací odsud, až na to ty zloději přijdou :) A víte co mě přijde ještě zajímavé- dávat sem fotky dětí a adresu kde bydlím, když jsou to jen fotky, to se hůř dohledává, ale s adresou mi to přijde hazard- viz konik. Asi jsem paranoidní, ale bála bych se, že si to dítě někdo vyhlídne, unese, u bohatých výkupné... Ale to asi bude jen moje paranoia :D
Odpovědět
@miuskas Je to hrozné, ale každý, kdo zveřejňuje své údaje, tato rizika podstupuje.
Odpovědět
Profilova fotka
ja by som ešte upozornila na prepojenie tejto stránky nie len s MK, ale aj Modrou Strechou (keďže všade sa funguje pod tým istým nickom), kde ak užívateľka má tiež kompletne zaplnený album novopostaveného alebo zrekonštruovaného bytu či domu, tí eventuálni zlodeji, ktorých tu spomínate, nie len že budú vedieť presný dátum svadby (príp. dovolenky) s adresou odtiaľto, ale dostanú sa aj ku kompletnej fotodokumentácií obydlia zvonka, zdnuka.. a pôjdu na istotu. ..to len ak by sme šli úplne do detailov a niekto by si na tom dal takto záležať :-)
Odpovědět
@lostakova Tomu rozumím. Jsem na tom podobně.
Odpovědět
@veronika81 No, tak kdyby byl nějaký zloděj chytrý, má to tady všechno pěkně naservírované. Jinak už jsem jen za dnešní ráno opět viděla dvě oznámení s adresou...
Odpovědět
Profilova fotka
jinak tady je něco co se toho trochu tká...čtěte... http://www.beremese.cz/fotoblog/aulin...
Odpovědět
Bezvadny prispevek od @ikarkulka, malokdo si chrani svoje udaje na internetu, kdyz jsou ukolebani pocitem anonymity!! :-.
Odpovědět
Tak to já jsem to udělala s oznámením mazaně.Dala jsem si tam adresu zaměstnání,ale gratulace mi stejně přišly domů mimo dvou.Jinak svoje údaje raději nikde neuvádím.Mám ve zvyku nevěřit nikomu a internetu obzvlášť.
Odpovědět
Článek se načítá
ja by som nedavala adresu uz len z toho dovodu, ze ludom, s ktorymi tu klebetime, moze byt uplne jedno na akej ulici byvam, pod ktorym cislom domu...(teda aspon mna to nikdy nezaujimalo na spoluuzivatelkach). Je to krasne pochvalit sa s fotkami, ale ja mam obavy. ani nie z toho, ze ma dajaka zakomplexovana krava (tá ada) bude kritizovat...ale poznam jednu zensku (a urcite ich je takych viac), co vie podla spolocnej fotky zaručene ucinne pocarit, aby sa par napr. rozisiel, alebo aby sa niektoremu z nich nieco stalo. Mozno si cisto racionalisticke typy povedia, ze je to hlupost, ale naco riskovat...kopu je neprajnych ludi, ktori nevedia zniest niekoho stastie...tak mam fotky nas dvoch len na fb a v priateloch mam len priatelov... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No ja tu nemam ani realne meno, na oznamkach som to premazala a adresu som vseobecnene na oznamko nedala:) na co by to tam malo byt ked vsetci ( rodina+kamosi) vedia kde zijeme. V zasade osobne info nikde nedavam, ani na fb. Dnesne filtre to vedia tak pospajat a zrazu sa stane daco coby ste necakali...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem v tomhle ohledu asi zvláštní, ale zastávám názor, že pokud si o Vás někdo něco chce zjistit, tak si to zjistí...Myslím, že v téhle době není víceméně nic zas až tak velký problém a to jestli tu mám nebo nemám fotku mě předtím nezachrání.S čím s Vámi souhlasím je ta adresa - podle mě vážně není nutné jí zveřejňovat a krom toho známí a rodina obvykle vědí kde bydlím. A když bych mluvila o diskuzích... kdyby bylo vážně tak pitomé mluvit v nich o někom z rodiny a řešit co jsme zažily nebo nezažily, tak potom bych nechápala nač tu vlastně jsou. Třeba v tématu "Hra o přeborníka znechucení svatby" se řeší převážně rodinné vztahy, mluví o tchýních, babičkách a podobně a je to tu snad jedno z nejdiskutovanějších témat zde. Podle mě je tu beremese z obrovské části proto, abychom si poradily, poptaly se jaký na co má kdo názor když nás to zajímá a taky se trochu babsky odreagovaly a zapomlouvaly si a né abychom si zde prohlížely bezduché ikonky bez kapky inspirace či nápadu...
Odpovědět
Profilova fotka
ja tedy taky nemam problem s uverejnenim jmena nebo adresy.. vsak proc ne? kdyz si me fakt nekdo chce najit tak si me najde.. a to ze by se necekane na me svatbe objevilo o 50 lidi vice pac videli kdy a kde mame svatbu.. tak to asi nehrozi.. :-D :-D a to ze by nekdo mel me fotky nekde a ze jini si je muzou prohlizet.. tak to taky nevidim jako mega problem.. jooo horsi je s bydlenim kde mate fotky domecku a date datum dovci ze jste pryc.. joo to je pak raj pro zlodejicky.. to uz je neco jinyho.. to uz je podle me blbost te ocite osubky ..
Odpovědět
Ano, souhlasím s tím, že pokud si o vás někdo něco chce zjistit, tak si to zjistí. Ale proč mu to usnadňovat? :-) Když sem někdo uveřejní svoje oznámení s plnou adresou, vidím to jako "pozvánku" pro zloděje. Je tam místo bydliště a čas, kdy určitě nebudete doma...Hm, to opravdu není moudré. @limda @luciebx
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 Asi to zlehčím, ale u nás je to třeba jednoduché... pokud by nám někdo neodvezl rovnou celý barák, tak by si ani nepomohl :-D A asi budu pitomá... ale vlastně nějak nechápu nač psát na pozvánku místo bydliště? Většinou ti známí ví, kde bydlím... má to nějaký význam? =-)
Odpovědět
@limda Význam to má - na tu adresu se pak posílají blahopřání (od lidí, kteří třeba jen dostanou oznámení, ale obřadu ani hostiny se neúčastní).
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 Aha tak to jo, to my to tam totiž psát vůbec nechceme, protože ti koho nepozveme na obřad se urazí a přát nám určitě nebudou a ti zbylí nám to řeknou osobně. Ale děkuju moc za vysvětlení ;-) Upřímně se v tom co se sluší nebo ne ani nevyznám...
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 my jsme měli adresu na obálce - hezky vytištěnou zezadu, na oznámení mi to přijde zvláštní... prostě mi to tam nepasuje :)
Odpovědět
@ifoun Ani mě nikdy nenapadlo o tom přemýšlet, všechna oznámení, která jsem kdy viděla, měla adresu. My jsme posílali i lidem, kteří třeba žijí v zahraničí nebo se neúčastnili obřadu, takže jim adresa jistě přišla vhod :) Ale Tvůj nápad s adresou na obálce se mi taky líbí.
Odpovědět
My máme oznámení bez adresy a do obálky jsme přidávali kartičku takovou jakoby vizitku, kde máme moto, adresu domu, mailovku a náš web :)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?