Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Mateska B. a Alda L.   svatební album

mateska  •  49 fotek  •  2. srp 2008, V kapli šternberského hradu, Region Olomouc

Jaká byla svatba:

Déšť, pavouček a střepy pro štěstí, tak uvidíme....:)
Kde začít? Protože svatba byla asi 70 min jízdy od nás, tak jsme celý pátek jezdili a zařizovali, vyzvedávali, dováželi atd. a domů jsme se vrátili až kolem 22.30. Ještěže jsem si přeci jenom zkusila šaty, protože jsem zjistila, že mi je upravili jinak, než je na mě našpendlili při poslední zkoušce, takže jsem měla o zábavu do 2 hodin do rána postaráno:) Ještěže u nás spala kamarádka, která mě líčila a česala, a se vším mi pomohla. Nalakovala mi nehty na nohách a namalovala na palce čtyřlístky, tak to mám snad na zítra pojištěný:)
****************************************************************************************************************************
Vstávala jsem už v 5, takže o vydatném spánku nemůže být řeč ( a to jsem měla takový předsevzetí, jak půjdu včas spát...). Nicméně hlásili přívalové deště, bouřky a kroupy a zatím za oknem svítilo sluníčko, takže aspoň něco mi dodávalo sílu, že dnešek přežijeme:)))
Všechno pěkně frčelo, sice jsem neměla žádnou půlhodinku jen tak "na válení", ale stíhali jsme a po 8 už začali sestřenky a bratránek zdobit zahradu, tetinky a strejdové chystat pohoštění, hosté už se blížili. Ženich s rodiči byl přesný jako vždy a nevěsta s oblíkáním na poslední chvíli nestíhala taky jako vždy, takže nastala trocha nervozity, ale jinak u nás naprosto normální situace. Ženich se musel probojovat skrz dvě falešné nevěsty, ale nedal se a vytrvale čekal na mě:) Nakonec se mu to asi vyplatilo, protože jsme na sobě mohli oči nechat, mě se úplně třásla kolena (ale to bylo z toho nevyspání:))).
****************************************************************************************************************************
Před 10 hodinou jsme vyjeli z Lanškrouna směr Šternberk, cesta probíhala nad očekávání rychle a taky s mírným očekávaným blouděním a hlavně nás překvapily závody motorek na "naší trati" a tudíž změna trasy.Už cestou v autě se zjišťovalo, kdo co nemá a zapomněl, ale nic hlavního to nebylo. Taky jsem si ještě v rychlosti nacvičovala podpis, ale v bojových podmínkách. Měla jsem poprvé nalepovací nehty a zkoušela jsem ho za jízdy na papírový kapesník na stropě auta:))) Ale dorazili jsme všichni, hosté se začali ubytovávat, převlékat do slavnostího a zdobit myrtama (ty ženich nakonec někam položil a nevědělo se kam, takže na někoho se nedostalo:)
******************************************************************************************************************************
Počasí bylo stále slunečné až parné a vydali jsme se na šternberský hrad. Za šatama mě pořád něco lechtalo a nakonec se z toho vyklubal malý pavouček, tak jsem si řekla, že to musí být další znamení pro štěstí. Občanky a prstýnky jsem nedala od rána z ruky a taky se mi to vyplatilo. Moje svědkyně ségra hledala občanku až večer před svatbou a naštěstí našla a ženichova ségra svědkyně si ji sice poctivě připravila, ovšem zapomněla doma. Naštěstí bydlí kousíček od hradu, takže zpoždění se ani nezaregistrovalo:))) Před obřadem jsme taky zjistili, že vlečka od šatů nejde spustit a je přišitá, takže mi ji ségra vykouzlila jedním pořádným škubnutím. No uznejte, za ty prachy a mít šaty s vlečkou bez vlečky? To teda ne!
******************************************************************************************************************************
Obřad probíhal podle plánu, moc se nebrečelo, my s ženichem byli vysmátí a bylo nám pořádný vedro. Člověk se opravdu ani nenaděje, jak to rychle uteklo. Navlékání prstýnků i pusu jsme zvládli a pak už jen přípitek a gratulace. Našim dalším znamením pro štěstí byly neplánované střepy, když se pan fotograf otočil a brašnou smetl sklenice ze stolku, ale naštěstí už bylo po přípitku:) Následovalo focení uvnitř hradu a ven se nám ani moc nechtělo, protože začalo pršet (sice se mě všichni snažili uklidnit, že nám prší štěstí, ale říkala jsem si, že jestli to takhle půjde dál, tak budeme mít štěstí minimálně dalších sto let)...aspoň že nepadaly ty kroupy podle předpovědi.
*****************************************************************************************************************************
Nicméně nějaké focení proběhlo i v dešti (hodily se bílé deštníky od mamky) a zachránilo nás podloubí na nádvoří, kde proběhlo plnění úkolů od kamarádů. Hostina se konala jen kousíček od hradu, takže jsme tam byli cobydup a samozřejmě už přestávalo pršet. V hradní zahradě se zároveň konal rockový festival (mamky s náma kvůli tomu nemluvily pěkně dlouho:), ale vůbec nás nerušil a silničními zábranami jsme projeli bez problémů.
Když jsme zvládli zametání talíře, tak už jsme se hrnuli ke krásně nachystaným stolům (dílo kamarádek) a po přípitku a super proslovu od Dády už hurá na jídlo. Po obědě jsme se jen ženich a nevěsta jeli fotit do parku, kde už díkybohu svítilo sluníčko (opět až moc).
******************************************************************************************************************************
Posledním klidným okamžikem svatby bylo krájení a ochutnávání dortu, protože pak už jsme se nezastavili až do rána!!!
Všichni nás strašně moc příjemně překvapili s připravenýma srandičkama, takže děkujeme Hujerům za hudebněpohybové vystoupení a taneční lekce, děckám za bezkonkurenční písničku,prezentaci, domeček z IKEA, svatební cestu do Pakistánu atd. a Renatce a Regině za orientální tance. Když si k tomu přidáte naše promítání, svatební noviny (mimochodem, strhl se o ně takový boj, že jsme museli dávat i autogramy a musíme dotiskávat další:), tombolu, pouštění lampionů a sledování neplánového ohňostroje z festivalu, tak jsme měli do 3 do rána co dělat. A samozřejmě se mezi tím neustále pařilo a trsalo.
Sice jsme kvůli dešti neházeli rýži a v tom super programu jsem úplně zapomněla házet kytku, ale jinak se nám náš svatební den povedl na 100procent, téměř vše se vydařilo, neuvěřitelně jsme si ho užili doufáme nejen my a jak píše skoro každá nevěsta, strašně rychle to uteklo...
*****************************************************************************************************************************
V neděli jsme se ještě vydali ve slavnostní náladě do olomoucké ZOO a svatební cestu jsme strávili na Krétě. Bohužel utekla stejně rychle jako samotný svatební den.
******************************************************************************************************************************

A ještě poděkování:
Samozřejmě rodičům a ségrám za velkou pomoc a trpělivost, Ivet, Monet a Leovi za patláma paprťála s cukrovím a výzdobu zahrady, Ivušce za půlroční snánění ubrousků, mašlí a manžetových knoflíků (a Jendovi za objednání:), Hance a Ivušce za výzdobu hostiny, Hance ještě za šoférování, Zdeňkovi za výrobu oznámení a dalších našich vymyšlenin jako svatební dar, Dádě za nádhernej proslov (fakt jsme tě nepodcenili, ale předčilas naše očekávání:), Radimovi doufejme za úžasný černobílý fotky,ještě taky družičkám, že se se mnou řádně rozloučily se svobodou, personálu penzionu za obsluhu, triu Sirius za bezkonkurenční hudbu a přístup no a všem ostatním za skvělou náladu a připravené legrácky. Zároveň děkujeme za všechna blahopřání, dárky a obálky:))) Díky vám jsme si svatbu opravdu užili, ani chvíli se nenudili a hlavně nemuseli na svatební cestu do Pakistánu... pochopí jen naši svatební hosté:)))

Obřad - hrad Šternberk (příjemný a ochotný přístup, pěkná řeč pana starosty)
Hudba obřad - p. Pospíšilová (velice milá, ochotná)
Hostina - Penzion u Hradu ve Šternberku (milá obsluha, překvapivě dobrá cena za hostinu pro 60 lidí, hezké prostory, na druhou stranu zdlouhavá domluva s paní provozní, zmatky se zasedacím pořádkem a připálená svíčková)
Ubytování - Penzion u Hradu (pěkné dvoulůžkové pokoje+snídaně na terase) a internát Lesnického učiliště Šternberk (velmi ochotná paní Šímová)
Hudba - trio Sirius z Uničova (všichni si je nemohli vynachválit, velká spokojenost)
Šaty nevěsty a potahy na židle - salon Ariana Olomouc (ochotný přístup, dobrá domluva, šaty parádní a čisté, ale ve finále jinak nazdobené)
Kabelka nevěsty a družiček - nevěsta
Šaty družiček - půjčovny Popelka a Caxa Olomouc (spokojenost, jen to půjčovné by mohlo být levnější:)
Boty nevěsty - Deichman (super, vydržela jsem v nich až do rána)
Šperky nevěsty - náušnice a náhrdelník zakoupený v bižuterii, korunka přes internet přímo z Jablonce od p. Rynešové (bez problému splní individuální požadavky)
Účes, líčení a nehty nevěsty - kamarádka Hedvika (moc děkuju, vše vydrželo až do pozdních ranních hodin!)
Oblek ženicha - Pánská móda Lord Šterberk (jako jediný z mnoha skvěle padnul a za dobrou cenu)
Košile ženicha - obchod A.M.J.
Vestička ženicha - tržnice v polském Klodsku
Manžetové knoflíčky pro ženicha - z Británie (překvapení od nevěsty mělo velký úspěch)
Boty ženicha - obuv Lanškroun (zakoupeny 3 dny před svatbou)
Oznámení, obálky, zvací kartičky, menu a program, razítko, svatební trička, posvatební děkovací kalendáříky - Zdenda Šiffel a firma Setservis Žamberk (doporučujeme všem:)))
Prstýnky - p. Kouřil Brno (nádhera, originál podle našich představ)
Bižuterie pro družičky - ségra nevěsty (klidně si napište, dělám manažera:)
Květiny - Florbed Lanškroun (nevěsta, ženich, mamky, babičky, družičky, auta - dobrá domluva a i když kytice byla trochu jiná než jsme domlouvali, tak byla krásná) a p. Slámová Šternberk (ikebana na stůl - moc pěkná)
Video - p. Laštovka (spokojenost, dobrá cena, chtěli jsme pouze záznam, zpracovávat budeme u známého)
Fotograf - P. Koblížek Prostějov ( ochotný přístup, rádi jsme si připlatili, fotky jsou nad naše očekávání super)
Svatební koláčky - pekla rodina s p. Jelínkovou v Třešňovci u Lanškrouna (všem moc chutnaly, na svatbu se vytáhly z mrazáku a byly jak čerstvé)
Svatební dorty - p. Žlutířová Šternberk (výborné, krásné)
Cukroví a dorty do výslužek - mamka a ségra, tety Jitka, Majka a Zdenka, kolegyně Moňaska, známé p. Kunertová a p. Vybíralová, dále p. Borková, p. Venclová a p. Marešová, Lanškroun a okolí (skvělé minizákusky a osminky dortů do výslužek i na hostinu)
Balónky s héliem - p. Hýžala Olomouc (velmi ochotný)
Svatební skleničky - Ivko Letohrad (super cena a moc pěkné)
Svatební čokoládky - miadesign (cena sice vyšší, ale jsou nádherné a všem se moc líbily)
Létající lampiony - firma z Prahy (zlatý hřeb svatby, domluva na jedničku, kus pouze 100Kč)
SPZ na auto - Recal Lanškroun (dobrá cena i domluva)
Organza a vlizelín na stoly a židle- p. Nešporová Uničov (levné, ochotná a milá paní)
Drobné ozdoby, doplňky a bublifuky nakoupeny na internetu, zde v bazaru, v papírnictvích...a nevěsta vyráběla, stříhala, kreslila, lepila, šila, sepisovala...

Mateska a Alda ještě doma:)
Mateska a Alda ještě doma:)
už je učesáno, teď honem nalíčit
Už je učesáno, teď honem nalíčit
kolik těch sukní vlastně mám?
Kolik těch sukní vlastně mám?
takový krasavice a ženich si pořád ne a ne vybrat!
Takový krasavice a ženich si pořád ne a ne vybrat!
už skoro odjíždíme z domu
Už skoro odjíždíme z domu
už se sem nic nevejde!
Už se sem nic nevejde!
cestou na obřad
Cestou na obřad
prstýnky
Prstýnky
ženich s mamkou
Ženich s mamkou
nevěsta s tatínem
Nevěsta s tatínem
svatebčané v kapli
Svatebčané v kapli
obřad nám přišel legrační:)
Obřad nám přišel legrační:)
navlékání prstýnku šlo raz,dva:)
Navlékání prstýnku šlo raz,dva:)
ach jo, nové jméno
Ach jo, nové jméno
v kapli
V kapli
s družičkama
S družičkama
focení...
Focení...
...uvnitř hradu...
...uvnitř hradu...
...protože pršelo:(((
...protože pršelo:(((
no mohla jsem mít hezčí družičky?
No mohla jsem mít hezčí družičky?
hromadné foto za deště
Hromadné foto za deště
ale aspoň jsme využili deštníky:)
Ale aspoň jsme využili deštníky:)
plníme úkoly
Plníme úkoly
Černobílé fotky...
Černobílé fotky...
...se nám moc líbí
...se nám moc líbí
kontrola podvo(a)zku:)
Kontrola podvo(a)zku:)
pořád nám ty střepy někdo rozkopával!!!
Pořád nám ty střepy někdo rozkopával!!!
výzdoba na hostině
Výzdoba na hostině
detail dortu
Detail dortu
Na odpolední...
Na odpolední...
...focení...
...focení...
...už naštěstí...
...už naštěstí...
... svítilo sluníčko, hurá!
... svítilo sluníčko, hurá!
V parku...
V parku...
...byla legrace...
...byla legrace...
...jen nevím,...
...jen nevím,...
...jestli jsme my honili...
...jestli jsme my honili...
...víc pana fotografa...
...víc pana fotografa...
...nebo...
...nebo...
...on nás:)))
...on nás:)))
hromadné foto u bazénu
Hromadné foto u bazénu
první tanec s bublifuky:)
První tanec s bublifuky:)
bezkonkurenční Hujeři
Bezkonkurenční Hujeři
naši kamarádi překvapivě s modrým vlasem:)
Naši kamarádi překvapivě s modrým vlasem:)
druhý den v ZOO
Druhý den v ZOO
z nevěstiny rozlučky se svobodou
Z nevěstiny rozlučky se svobodou
líbánky na Krétě
Líbánky na Krétě
...fotky...
...fotky...