Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Zábava na svatební den pro hosty i novomanžele...:)

Poznávání toho druhého....jednomu z novomanželů se zavážou oči a hádá druhého podle ušního lalůčku, zadku, nohy...

Protahování vajíčka mezi nohavicemi...nevěsta protáhne čerstvé vejce ženichovi z jedné nohavice do druhé.

Smeták...soutěžící tančí v kruhu. Doprostřed si stoupne organizátor a do ruky si vezme smeták. V okamžiku, kdy ho pustí, vykřikne něčí jméno. Dotyčný musí smeták chytit, jinak dá fant. Fantem je třeba to, že vypije panáka.

Bramborový tanec...páry tančí s bramborou (mincí, balonkem, vejcem,..), kterou mají mezi čely. Vítězem je pár, kterému předmět nespadne co nejdéle.

Kdo jsme?...novomanželé se posadí vedle sebe a za ně si stoupne organizátor, který má v ruce různé cedulky, které ukazuje svatebčanům. Na cedulce je vždy nějaké slovo, které charakterizuje určitou skupinu lidí, např. "plešatí", "matky", "studenti", "manželé Pospíšilovi", "velikost poprsí D", "řidiči",...Svatební hosté, kteří patří do určité skupiny, se postaví před novomanžele. Ti poté hádají, které slovo organizátor ukazuje.

Toulavý klobouk...Organizátor položí jednomu z tančících mužů na hlavu klobouk. Ten se ho snaží zbavit tak, že jej během tance předává na hlavu jinému muži v tanečním páru a ten zase jinému muži. Jakmile hudba přestane hrát, ten, u terého klobouk zůstane, vypadává ze hry.

Sundávání podvazku..ženichovi se zaváží ruce a musí nevěstě sundat z nohy podvazek (většinou zubama:)). Získaný podvazek poté hodí mezi přítomné mládence. Kdo ho chytne, do roka se ožení.

Židličky...svatebčané tančí okolo židlí poskládaných do kruhu (o 1 židli méně než je počet svatebčanů). Poté, co organizátor zastaví hudbu, musí si každý ze svatebčanů obsadit 1 židli. Na koho židle nezbyde, vypadne. Do dalšího kola se ubere další židle.

Dvanáctá kartička...dvanáct hostů dostane kartičku s úkolem, který musí splnit a trestem, pokud ho nesplní. Úkoly mohou být např. oběhnout sál, vypít panáka, tancovat se všemi dámami na svatbě,...Jako trest je možno zvolit úklid u novomanželů, pozvání na večeři,..Prohrává ten, kdo úkol splní nejpomaleji nebo ho nesplní. Dvanáctá kartička je prázdná a soutěžící nemusí plnit žádný úkol.

Hádání surovin, koření...novomaželé mají zavázané oči a poznávají podle čichu různé potraviny (koření, ovoce, ..) Lze obměnit i na variantu, že mají zavázané oči a poznávají předměty z domácnosti (nádobí, čistící prostředky, mírně ohřátý párek...:)).

Čí je to střevíc?...všechny dámy si sundají 1 botu a dají ji doprosřed parketu..každý z pánů si jednu botu vezme a hledá jeho majitelku..zajímavé, pokud jsou stejné střevíce nebo mají dámy dlouhé šaty, kde není vidět druhá bota.

Puzzle...každý z hostů dostane pod talíř jednu očíslovanou kostičku z puzzle...Poté organizátor hlásí čísla a daný svatebčan skládá puzzle dle obrázku. Z puzzlí pak může vzniknout třeba fotka novomanželů na výletě a podobně.

Pytel...U této hry je potřeba trochu přípravy. Musí se nakoupit několik pevnějších pytlů a sehnat několik zajímavostí, jako například staré oblečení, paruky, bryndáky, čepice, atd., tak, aby na každého hosta byla alespoň jedna věc. Potom se tyto věci rovnoměrně rozdělí do pytlů a všichni se shromáždí na parketu. Jakmile se spustí hudba, tak pytle musí mezi přítomnými kolovat. Mohou se házet, posílat po zemi, apod. Když však hudba přestane hrát, musí ten, kdo má pytel v ruce, zalovit a vytáhnout si nějakou věc. Samozřejmě se nesmí dívat a nesmí se v pytli přehrabovat. To co si vytáhl, na sebe musí obléknout.

Svatební hokej...Pánové si uvážou kolem pasu šňůrku, tak že na konci šňůrky bude přivázána lžička. Lžička musí viset asi mezi koleny a kotníky. Každý pan dostane na \"čáru\" míček z papíru – průměr míčku asi 10 cm. Na pokyn \"Start\" každý pán musí svým tělem rozhýbat šňůrku s lžičkou a trefit se do míčku směrem dopředu. Dráha do cíle by měla být asi 6 – 10 m …a na konci židlička. Který pán dostane první míček mezi nohy židličky – vyhrává….Rukama se nesmí pomáhat.

Novomanželský kvíz...Je to hra, během které pobaví novomanželé všechny přítomné na svůj účet. Svatební moderátor ženicha a nevěstu posadí zády k sobě, aby na sebe neviděli. Do rukou dostane každý dvě odlišná mávátka. Jedno symbolizuje nevěstu a druhé ženicha. Následuje kladení otázek. Novomanželé odpovídají zvedáním mávátek podle toho, zda odpověď více pasuje na ženicha nebo nevěstu. Hosté se baví tím, zda se v odpovědích shodují nebo rozcházejí. Zde ukázka možných otázek pro vaší představu:

  • Kdo z vás chrápe? Kdo usíná u televize? Kdo obvykle vynáší odpadky? Kdo je více rozhazovačný? Co by si ženich vzal na pustý ostrov?

Vypouštění lampionu štěstí...každá dvojice svatebčanů dostane lampion, na který napíše přání. O půlnoci se lampionu hromadně vypustí. Krásné i na fotkách.

Kdo se v lednu narodil...hosté sedí u stolu a organizátor zazpívá: kdo se v lednu narodil, povstaň (kdo je štastně ženatý,..). Každý, kdo je narozený v lednu povstane a se zbytkem lidí patřících do "lednové" skupiny si přiťukne.

Kolíčky...Nevěsta se zavázanýma očima musí najít tři kolíčky, které jsou přichyceny na různá místa ženichova oblečení, jako jsou např. tkaničky od bot, límeček apod. Zapojit se mohou také další svatební hosté.

Most...dámy v sukni mají zavázané oči a musí přejít po dvojici židlí, které jsou rozmístěny asi 1,5 metru po sobě (jako by šly po mostu).Jakmile most přejde, rozvážou se jí oči a mezi židle si rychle lehne muž, který pak hádá barvu jejích kalhotek. Pro ženy je to šok, hosté se baví. Ale bez obav, muž si lehá až poté, co je most přejitý.:)

Fotbálek...vybere se 5 mužů, kterým se kolem pasu uváže dlouhý špagát, na jehož konci má každý u kotníku uvázanou polévkovou lžíci. Chlapi jsou tím špagátem svázaní k sobě. Z papíru se udělá "balonek", který musí chlapi dopravit do židle, která představuje bránu.

Únos nevěsty...klasický únos, ženich nevěstu hledá. Ideálně, pokud je schovaná někde v areálu, kde je hostina, aby s ním mohli hledat i ostatní hosté.

Král a královna...hosté se postaví do řad a postupují dle videa: http://www.youtube.com/watch?v=g-pDgjqjVlo

Svatební tombola...každý z hostů dostane (případně koupí za dobrovolný příspěvek) lístky do tomboly, která se poté losuje. Výhry jsou drobné dárky pojmenované vtipně:  puzzle pro pokročilé - strouhanka, něco na zub - zubní kartáček, božský klid - špunty do uší...

více nápadů na dárky v tombole zde: http://www.svatebni-raj.cz/cz-clanek-30.html

Přidané 7. kvě 2014.  •  To se mi líbí
majisska  
Přidané 7. kvě 2014.