Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

DRUŽIČKY a družičky... jak to bylo s našimi družičkami

Bylo nebylo, začalo to nenápadně. Dcery bratra 4 a 6 let jsme zvolili  ideálními adeptkami  na družičky. Jsou droboučké, roztomiloučké a hlavně rády nosí dlouhé sukýnky. Z čehož jsme usoudili, že běhat celý den v šatičkách bude pro ně to ono. Na netu jsem po nekonečných dvou měsících hledání sehnala kouzelné champagne šatičky na zem. Saténové s tylovými spodničkami..  nádhera .... a myslela si, že mám dopracováno.

Když šatičky přišly a prošly cenzurou všech kamarádek, si moje dvanáctiletá dcera usmyslela, že by možná také družičku dělala. Hm, co se na to dalo říct. Připomínat, že od začátku byla naprosto proti bylo naprosto ZBYTEČNÉ.

Začaly tedy diskuze - jakou barvu si vezme. Její poznámka: "no, černou mi asi nedovolíš (měla pravdu) tak co fialová" mě nadzvedla jen nepatrně. Jsem už otrlá matka tří dětí a vytočit mě není snadné. V podstatě mě fialová uklidnila.

A začalo to nanovo. Shánění šatů pro další dvě družičky - dcera chtěla ještě spolužačku. Osud se nade mnou smiloval a já sehnala dvoje krásné fialové šaty za směšných 30 Kč za kus. Měli tam ještě jedny, ale přece nebudu sbírat krámy, které neupotřebím .-)                cha cha cha

Přinesla jsem je domů, ukázala dceři a čekala nadšení. Padly jí dokonale, kamarádce také. Jen dcera byla taková nesvá. Pořád se vrtěla, a když počtvrté řekla: "noo, mami.... víš????" jsem pochopila, že se ke mě blíží průšvih. "Tak co teda je?" zeptala jsem se lehce napjatě. "Víš, když jde Kiki, mohla by taky Aneta - ona by se mnou jinak už nikdy nepromluvila." To jsem, jak jistě uznáte, nemohla dopustit. A tak jsem druhý den jela koupit ty třetí šaty, které jsem původně v obchodě nechala..........  Nemohla jsem, já bláhová, ani tušit že nám prozřetelnost chystá další překvápko. Za týden k nám přišla dcery bývalá spolužačka. Viděla přípravy, moc se jí vše líbilo a najednou takovým teskným hlasem pronesla: "Jééé teto, já jsem nikdy na žádné svatbě nebyla a vždycky jsem chtěla jít. Nic jsem nechtěla NIC víc, než být družička - jenže se furt nikdo nevdává." ...............ano, hádáte správně, mám dvě malé a ČTYŘI náctileté družičky. (ta čtvrtá už jde v krémové - to jediné jsem vybojovala)

Přidané 12. dub 2011.  •  To se mi líbí
jannina09  
Přidané 12. dub 2011.