Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

Jani a Míra   svatební album

janiii  •  34 fotek  •  27. črc 2009, na Valdštejně, Region Turnov

Jaká byla svatba:

Našeho svatebního dne jsme se dočkali i přes zdánlivé čtvrteční komplikace, které našemu dni předcházely:
- po vichřici a průtrži mračen v 18:00 vypadl proud, který nešel až do pátečních 10hod. dopoledne – tudíž jsme nestihli vyžehlit ubrusy, vyluxovat, obalit řízky, pouze jsme seděli při svíčkách a byla veselá zábava :-)
- svědek, zřejmě otřesen tím, že doma před odjezdem těsně vedle něj spadl skleněný kryt z lustru, spletl trochu cestu a (s nevěstinými šaty v autě) mířil z Prahy nikoliv na Jablonec n.N. ale na Ústí. Naštěstí si chybu uvědomil a před 22.hodinou večerní byl svědek (i šaty) v pořádku v cíli
- výpadek proudu způsobil nemalé komplikace i jedné naší příbuzné, která si v rámci hesla „na svatbu krásnější“ nabarvila vlasy chvíli předtím, než vypadnul proud, takže pak měla problémy barvu z vlasů (z rukou a z půlky obličeje :-)) smýt
Drobná zděšení následovala i v páteční ráno. S klidem jsem se svědkyní vyrazila směr Jablonec, nechat si „vylepšit fasádu“, proud tam fungoval, ovšem dveře kadeřnictví byly zamčené... povedlo se mi ale slečnu kadeřnici vzbudit (spala v kadeřnictví, protože k ránu vezla kamarádku na letiště, chuděrka) a přes velikou únavu vykouzlila na mé hlavě úžasný účes. Pak už následovalo jen líčení, nehty a cesta domů, najíst se a převléknout. Mezitím přes malé komplikace dorazila i rodina ženicha (po svatbě pokračovali na cyklodovolenou, ovšem kola si usmyslely jinak a spadly jim z auta kousek od domova) a tak jsem mohla být předána ženichovi a začali jsme si ten den užívat společně.

Na obřad jsme se prodrali přes ucpanou Malou Skálu (tímto děkuji za vřelé gratulace zvenku do auta od úplně cizích účastníků rockového festivalu Benátská noc :-)), ale vše jsme časově zvládli a tak zbyla chvíle i na přivítání s kamarády, kteří se na nás jeli podívat. Pak už ženich odemknul bránu hradu, paní matrikářka vysvětlila co a jak, a šli jsme na věc. Celým obřadem jsem se prosmála (chvílemi až prořehtala) , prostě nervozita se jaksi zapoměla dostavit :-) Při proslovu pana oddávajícího jsem stíhala i odfukovat vosu z mé svatební kytice, mrkat na sebe s ženichem a poslouchat hlášky svatebčanů ze zadních řad.
Dalším zádrhelem byla výměna prstýnků, ženichovi jsem ho na prst prostě nenarvala, zkusl to sám, a i s tím měl problémy (až v půl čtvrté ráno v hospodě na hostině jsem – při kochání se svým prstýnkem – zjistila, že jsme si prstýnky vyměnili, a ženich si tak nacpal na prst můj prstýnek) :-) Tímto se mu ještě jednou omlouvám :-)
Pak už následovaly gratulace, plnění úkolu od kolegů z práce – kde jsme se myslím projevili jako sehraná dvojka – velké fotografování a odjezd na hostinu. V lese pod Valdštejnem jsme měli ještě jednu zastávku, kterou pro nás připravili naši psí kamarádi, takže jsme plnili ještě „psí“ úkoly. Pak už jsme jeli na hostinu, kde jsme rozbili talíř, využili jsme chvíle, kdy se odvážely auta a přivzáželi řidiči, a šli jsme se ještě vyfotit k místní rozhledně. Potom už vše bylo ve znamení výborného papáníčka, krájení dortu, prvního novomanželského tance – za který jsme sklidili veliký aplaus a svatebčané neskrývali překvapení :-) a veselá zábava probíhala až do půl čtvrté ráno, kdy jsme jako poslední opouštěli restauraci ...
A abych udělala radost všem, kterým bylo třeba smutno, že z mojí strany nepadla ani jedna slzička ... až když jsme přijeli domů, tak těch slziček najednou bylo ... Uvědomila jsem si, jak skvělý to byl den a jaké to bylo jedinečné!!!
V sobotu pak bylo pokračování na zahradě, vypil se sud piva a vlastně obecně všechno, co teklo, upekli jsme výborné maso a zábava pokračovala opět do pozdních nočních hodin ...
A komu patří naše poděkování???
Šaty nevěsty i oblek ženicha – svatební salon Emilie Gvoždíkové, Karlovy Vary. Paní Miluško, mockrát děkujeme!!! Díky vám jsem byla za princeznu a ženich za šviháka :)
Účes – kadeřnice Maruška Karasová, Jablonec n.N. Byla jsem nadšená, veliká změna oproti mojí normální vizáži, ale účes vydržel do 4hod. ráno!!! A i po probuzení by se tomu dalo říkat účes!
Líčení – paní Málková. Vyhověla mému přání, aby líčení bylo decentní, povedlo se to na jedničku s hvězdičkou, díky!!
Dorty a předsvatební koláčky – cukrárna Smržovka, paní Hájková. Vynikající, chutné.
Předsvatební koláčky II. – paní Doležalová, Pecerady. Kdo ochutnal, nemohl se vynachválit!
Květiny – mamčina kamarádka Lenka Bortlíková. Co dodat, prostě nááááádhera!!!!! Moc moc děkujeme Lenko!!!
Video a foto z obřadu – Printservis s.r.o. Turnov
Neoficiální foto – kamarád Jirka Šebek. Zatím máme jen ochutnávku, ale i ta stojí za to, takže opět veliké díky!!!! Jsme rádi, že jsi tam byl (a že jsi vylezl i na tu rozhlednu! ;-))
Video z hostiny i z příprav – strejda Honza. Byl všude, takže vše bude zdokumentováno pro příští generace :-)
Hudba – Honza Bartoš a Sandra Poláková. Naprostá pecka!!! Můžu doporučit komukoliv
Hostina - Myslivecká chata na Kopanině. Celému personálu i panu majiteli patří veliké díky za všechno, co pro nás připravili, uvařili a jak se o nás celý večer a noc starali!!

Obrovské poděkování patří celé naší rodině – taťkovi, že všechno nakoupil, obstaral, zařídil, ... prostě tu byl pro nás. Mamče, která zařídila, co jsme potřebovali, chystala, starala se o hosty, prostě by to bez ní nešlo, Venouškovi, který byl šéfkuchařem a připravil pro nás ty nejlepší bašty na grilu, všem ostatním rodičům :-) (a že jich máme!), že se na tom našem svatebním dni podíleli!! Děkuju bráškovi a mojí švagrové Danče, že pomáhala, kde se dalo, připravovala pohoštění pro sobotní pařbu na zahradě, starala se a doplňovala co bylo potřeba,... a děkujeme tetě se strejdou a s babičkou, že z jejich domu udělali „penzion“ pro svatební hosty a vše tak dobře zvládly!
Děkujeme kamarádům z cvičáku v Jaroměři, že pro nás připravili psí překvapení!!! Nečekali jsme to a měli jsme z vás velikou radost!!! Samozřejmě děkujeme všem kamarádům a kolegům z práce, kteří vážili více či méně dlouhou cestu, aby se na nás přijeli podívat ...
A samozřejmě děkujeme našim svědkům Jardovi a Evičce, že se pro nás "upsali" !!!

Byl to náš nejúžasnější den a bez vás všech by to nebylo ono ... DĚKUJEME!!!

P.S.: a já děkuju svému miláčkovi a manželovi, že se rozhodl trávit svůj život se mnou „legálně“ :-) Miluju tě!
ve starém hradu (foto Jirka)
Ve starém hradu (foto Jirka)
bubláme bublinky (foto Jirka)
Bubláme bublinky (foto Jirka)
cestou na rozhlednu (foto Jirka)
Cestou na rozhlednu (foto Jirka)
před odjezdem na obřad s naší psí holkou
Před odjezdem na obřad s naší psí holkou
s tatínkem
S tatínkem
tatínek mě vede při obřadu
Tatínek mě vede při obřadu
psí úkoly - ženich musel s nevěstou v náručí překročit všechny psy
Psí úkoly - ženich musel s nevěstou v náručí překročit všechny psy
s rodiči
S rodiči
s taťkou
S taťkou
společně na zahradě
Společně na zahradě
ženichova korsáž
Ženichova korsáž
auto nevěsty
Auto nevěsty
auto ženicha
Auto ženicha
už jako vdaná :-)
Už jako vdaná :-)
společný úkol - pověsit prádlo ...
Společný úkol - pověsit prádlo ...
prstýnková nemůže chybět (foto Print servis)
Prstýnková nemůže chybět (foto Print servis)
náš dort - a figurka berňáčka, která nemohla chybět :-)
Náš dort - a figurka berňáčka, která nemohla chybět :-)
trochu jsem si pohrála s barvami ...
Trochu jsem si pohrála s barvami ...
přípitek abstinentů :-)
Přípitek abstinentů :-)
moje oblíbená momentka (Jirka byl všude :-)
Moje oblíbená momentka (Jirka byl všude :-)
a tuhle fotku jsem si zamilovala úplně nejvíc  (foto opět Jirka - děkuju!)
A tuhle fotku jsem si zamilovala úplně nejvíc (foto opět Jirka - děkuju!)
krásné nebe s mraky nad námi při obřadu
Krásné nebe s mraky nad námi při obřadu
mistička s našimi prstýnky - jojojo, nevěsta je dala obráceně ... :-) bohužel si toho nevšimla :-)
Mistička s našimi prstýnky - jojojo, nevěsta je dala obráceně ... :-) bohužel si toho nevšimla :-)
výzdoba stolů na hostině
Výzdoba stolů na hostině
zametání střepů
Zametání střepů
s dětmi před rozhlednou
S dětmi před rozhlednou
a jeden pozdrav z rozhledny (nevěsta se překonala a vylezla tam - i fotograf se překonal, Jirko díky :-)
A jeden pozdrav z rozhledny (nevěsta se překonala a vylezla tam - i fotograf se překonal, Jirko díky :-)
a hromadná fotka všech "Hujerů" :-)
1A hromadná fotka všech "Hujerů" :-)
na rozhledně
Na rozhledně
se všemi rodiči :-)
Se všemi rodiči :-)