Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Eliška a Martin   svatební album

elinkajur  •  132 fotek  •  4. čer 2016, Kolešovice, Region Rakovník

Jaká byla svatba:

Svatba byla jedním slovem nádherná! Cítila jsem se božsky.

Celý čtvrtek a pátek jsme připravovali sokolovnu, kde měla být hostina (viz album přípravy na den D). Dost jsme si mákli, ale stálo to za to. A jak ten den D probíhal? Kupodivu jsem spala docela dobře, vstávala jsem v 7h a v půl 8 přijela kadeřnice. V 8h ženich odjel pro kytice a pak šel zdobit s mým taťkou auto ženicha a auto nevěsty. Zdobila se jen tato dvě, neboť byl sraz přímo na obřadě. V 9:15h přijela vizážistka, která nalíčila nejdřív mojí maminku a když mě kadeřnice dočesala, tak nalíčila mě. V půl 11h se vrátil taťka a byla jsem doma jen s mými rodiči. Byla u nás pohoda a klid. Společně mě oblékli do šatů a v půl 12h přijel kamarád, který nás měl odvézt na obřad. Dali jsme si panáčka na povzbuzení a s úsměvem vyšli vstříc mému nejvýznamnějšímu dni. Byla jsem utajená nevěsta, nikdo mě předtím neviděl. Obřad probíhal tak, že všichni hosté čekali na místě a když začala hrát hudba, kdy nám živě zahrál kamarád na saxofon, přijelo do parku auto ženicha, který s maminkou vystoupil a šli uličkou, poté šli svědci a družba a po chvilce přijelo auto nevěsty a vyšla jsem já s tatínkem. Když jsme vjížděli k obřadu, chtělo se mi brečet. Spousta lidí, kterým na nás záleží a přišli nás podpořit. Rychle jsem taťkovi řekla, ať mi vypráví cestou vtipy, abych nebrečela :-D Když jsme přijeli k místu, kde jsem měla vystupovat, vystoupil směrem k lidem nejdřív kamarád (řidič), otevřel taťkovi a pak auto obešli a pomohli vystoupit mě. Auto bylo velké, bílý mercedes s černými skly. Nikdo mě do poslední chvilky neviděl. A můžu vám říct, že jsem strašně ráda, že mě všichni a hlavně ženich viděli až u obřadu. Neskutečný zážitek, ty emoce, bylo to nádherné, všichni paf a dojatí. Neměnila bych a jsem ráda, že jsme se takhle rozhodli. Nevím, co mi taťka vyprávěl, když jsme šli uličkou, ale usmívala jsem se. Když jsem přišla k ženichovi, dala jsem pusu taťkovi, který uplakaný odcházel a uplakaný ženich mě vítal se slovy, že jsem nádherná. Pak už byl proslov, který jsem popravdě vůbec nevnímala. Koukala jsem na všechny ty lidi, co nás natáčí, fotí a na družičku, která ze mě byla uchvácená natolik, že pořád stála přede mnou a sahala mi na šaty :-D Jaký byl proslov vím až z videa. Pak následovalo naše ANO, výměna prstýnků, první polibek, podpis a přípitek. Až při gratulacích jsem začala plakat i já. Protože ženich je muzikant, hned po obřadu nám zahrála živá hudba jednu lidovou písničku - Slepička kropenatá, a jednu pomalou písničku - První polibek a my si zatancovali. Poté následovalo focení skupinek - s rodinou, přáteli atd. Bohužel nemáme fotky se všemi, co bychom chtěli, ale v tom shonu to bylo náročné na nikoho nezapomenout. Obřad byl nejkrásnější a nejemotivnější zážitek z celé svatby a byl naprosto dokonalý!
Pak jsme odjeli na hostinu, kde nás číšník přivítal a my potom zametali rozbitý talíř, který se rozbil až na podruhé :) Potom jsme společně šli dovnitř na hostinu, kde byl proslov tatínka nevěsty a přípitek, následoval oběd. Polévku jsme tradičně jedli společně, nejdříve nám dali kávovou lžičku a poté vyměnili za normální lžíci, jenže děravou :-D Takže jsme se velmi zasmáli. Po jídle jsme rozkrojili naprosto výýýborný dort a následovalo focení novomanželů. V nepřítomnosti novomanželů byla pro hosty připravena zábava formou svatebních novin, fotokoutek a svatební strom. Po vrácení zpět na hostinu byl první novomanželský tanec, který mě dojal a celý jsem ho proplakala. Pak bylo pár tanců s ostatními a začali přijíždět přátelé, kteří byli pozváni na večerní raut, to bylo v 17h. Bavili jsme se, tančili a bylo nám skvěle.
Svědkyně ženicha si pro nás připravila pár věcí - promítání fotek se vzkazy a přáním, kdy jsme toto dostali i formou fotoknihy, potom na velkém prostěradle bylo nakreslené srdíčko, které jsme s nůžkami od manikury vystřihli a poté mne tím otvorem ženich přenesl a tam na nás čekalo překvapení, potom byla hra pro svatebčany, která spočívala v tom, že kdo splnil daný úkol, dostal papírek, na kterém bylo, co v následujícím roce pro nás má udělat - pozvat nás na večeři, jít s námi do kina, upéct velikonočního beránka atd. Jako poslední byla hra, kterou velmi doporučuji, protože se směji ještě dnes, když vidím video a to je balonková hra, při níž stojíte u židle a kolem pasu máte balonek, který máte na zadku a zezadu přiběhne další a musí vám ho prasknout. Umíte si představit, jak to vypadalo :D Ale neskutečně jsme se zasmáli a mělo to největší úspěch. Potom pro nás ještě kamarádi muzikanti připravili písničku s textem o nás.
Ten den strašně rychle utekl. Jídlo bylo výborné a až na jeden zádrhel se vše povedlo. Domů jsme jeli ve 3h ráno a já stále ve svatebních šatech, nepřevlékla jsem se a ženich také ne. Druhý den jsme vše poklidili a ve čtvrtek jsme jeli na svatební cestu do Řecka, která byla klidná, odpočinková a úžasná. Jo a mimochodem, počasí o svatbu bylo naprosto ideální. Bylo teplo, ale žádné tropy. A to čtvrtek a pátek před svatbou pršelo, tak jsme byli trochu v depresi, že nám bude pršet o obřad, ale dobře to dopadlo :-)

Jsme neskutečně šťastní a klidně bychom si to dali znova. A že to byly nervy! :-D Ale stojí to za to! Všem, které to ještě čeká, přeji hodně štěstí, pevné nervy a hlavně UŽIJTE SI TO! To je nejdůležitější.

Doporučuji dodavatele:

Catering Restaurace U Zlatého Hrozna, Rakovník - Naprosto delikatesní jídlo, výborné jednání, skvělá obsluha, všichni si catering velice chválili a já mohu jen doporučit
Fotograf Petr Diviš - Fotograf byl pohodový, usměvavý, ani jsme se o něm nevěděli a fotky krásné a rychle hotové, doporučuji
Hostina Sokolovna Kněževes u Rakovníka - Zrekonstruovaná velká krásná sokolovna. Všichni z toho prostoru byli paf
Dorty Jitka Melčová, Malinová u Rakovníka - Na 1000% doporučuji, nikdy jsem lepší dorty, zákusky a celkově sladké nejedlá. Naprosto grandiózní. Paní na svém místě a ještě k tomu s ní bylo skvělé jednání.
Koláče Paní Votavová ze Zavidova, okr. Rakovník - Umí výýýborné koláčky
Svatební šaty Svatební salon Catherine Rakovník - Paní velmi milá a hned věděla, které šaty mi sednou. Hned v prvních šatech jsem měla WAU efekt :-) S šaty jsem byla velice spokojená a nesundala jsem je. Užila jsem si je až do konce, jela jsem v nich domů.
Ženichův oblek Svatební salon Catherine Rakovník - Přesně jako u mých svatebních šatů - hned první oblek mu padnul. Byl tmavě modrý, moderní, úzký na jeho postavu. Nejen že si v salonu koupil oblek, ale také košili, pásek, boty, ponožky a náhradní kravatu.
Make-up Verča Hornová, Rakovník - Líčí kosmetikou Mary Kay, makeup vydržel i můj pláč :-)
Účes Eva Bušková, Všetaty, okr. Rakovník - Mohu doporučit, udělala mi nááááádherný, můj vysněný účes. Cítila jsem se božsky.
Svatební prsteny Zlatnictví Havlíček, Kladno - Prstýnky na zakázku, skvělé jednání s panem zlatníkem, prstýnky nááááádherné, pořád se nemůžu vynadívat :-)
Květiny Gabriela Polcarová - Rakovník - Paní Gábinka má zlaté ruce, udělala nám nádherné květiny, přesně dle mých představ. Navíc je strašně moc milá a bylo s ní naprosto skvělé jednání. DOPORUČUJI. Je nejlepší! :-)
Svatební cesta CK Fischer - Naše svatební cesta byla v Řecku - Olympská riviéra a moc se nám tam líbilo :-)
my dva :-*
My dva :-*
místo obřadu
Místo obřadu
kamarád nám nádherně zahrál písničku A Thousand Years
Kamarád nám nádherně zahrál písničku A Thousand Years
přijíždí ženich
Přijíždí ženich
None
ženich s maminkou
Ženich s maminkou
None
svědci a družba
Svědci a družba
přijíždí nevěsta
Přijíždí nevěsta
všichni čekají, až mě poprvé uvidí
Všichni čekají, až mě poprvé uvidí
krásný okamžik
Krásný okamžik
Našla jsem svého prince, ale ty navždy zůstaneš můj král! :-*
Našla jsem svého prince, ale ty navždy zůstaneš můj král! :-*
None
None
splnil se mi sen, mít svatbu venku :-)
Splnil se mi sen, mít svatbu venku :-)
šaty byly prostě skvostné :-)
Šaty byly prostě skvostné :-)
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
a jsme SVOJI :-)
A jsme SVOJI :-)
po skončení obřadu nám přátelé muzikanti zahráli
Po skončení obřadu nám přátelé muzikanti zahráli
první tanec hned po obřadu
První tanec hned po obřadu
tančíme polku
Tančíme polku
druhá písnička byla První polibek :-)
Druhá písnička byla První polibek :-)
všichni
Všichni
s mým svědkem
S mým svědkem
None
srandičky
Srandičky
my a naše fára :-)
My a naše fára :-)
None
None
None
None
None
None
None
None
None
má svatební kytice (modrá hortenzie, růžová růže, bílá orchidej)
Má svatební kytice (modrá hortenzie, růžová růže, bílá orchidej)
None
None
None
None
None
None
None
None
None
:-D
:-D
None
None
None
příjezd na hostinu
Příjezd na hostinu
None
zametání střepů
Zametání střepů
None
None
None
None
None
None
svatební dort
Svatební dort
květinová výzdoba hostiny
Květinová výzdoba hostiny
proslov tatínka nevěsty
Proslov tatínka nevěsty
None
None
None
nejdřív nám dali kávovou lžičku a potom normální, ale děravou :-D
Nejdřív nám dali kávovou lžičku a potom normální, ale děravou :-D
děravá lžíce
Děravá lžíce
u svatebního stromu
U svatebního stromu
krájení svatebního dortu
Krájení svatebního dortu
None
None
None
byl výýýýýýýýýýýborný
Byl výýýýýýýýýýýborný
první tanec na hostině
První tanec na hostině
tanec s tatínkem
5Tanec s tatínkem
druhý tanec patřil rodičům
Druhý tanec patřil rodičům
raut
Raut
raut
Raut
první převapení - svědkyně ženicha pro nás připravila promítání fotek a vzkazů od rodiny a přátel a toto jsme dostali i ve formě fotoknihy
První převapení - svědkyně ženicha pro nás připravila promítání fotek a vzkazů od rodiny a přátel a toto jsme dostali i ve formě fotoknihy
druhé překvapení - vystřihnout srdce a prolézt
Druhé překvapení - vystřihnout srdce a prolézt
vystřihnout jednou rukou a nůžkami od manikúry :-)
Vystřihnout jednou rukou a nůžkami od manikúry :-)
None
dali jsme to :-)
Dali jsme to :-)
None
a paříme :-)
A paříme :-)
ženich to se všemi roztočil :-)
Ženich to se všemi roztočil :-)
None
None
se synovcem
Se synovcem
balonková soutěž - doporučuju :D dlouho jsem se tak nezasmála :D
Balonková soutěž - doporučuju :D dlouho jsem se tak nezasmála :D
None
4
None
další překvapení - písnička o nás pro nás :-)
Další překvapení - písnička o nás pro nás :-)
pobavili jsme se
Pobavili jsme se
naši přátelé ze skupiny Veverák :)
Naši přátelé ze skupiny Veverák :)
a pár fotek z fotokoutku :D
A pár fotek z fotokoutku :D
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
fotokoutek
Fotokoutek
svatební cesta - Řecko
Svatební cesta - Řecko
svatební cesta Řecko
Svatební cesta Řecko
svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
Svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
Svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
Svatební cesta Řecko - výlet na Meteory
svatební cesta Řecko
Svatební cesta Řecko
svatební cesta Řecko
Svatební cesta Řecko
svatební cesta Řecko - náš hotel večer
Svatební cesta Řecko - náš hotel večer
svatební cesta Řecko - náš hotel večer
Svatební cesta Řecko - náš hotel večer
svatební cesta Řecko - náš hotel večer
Svatební cesta Řecko - náš hotel večer
svatební cesta Řecko - náš hotel večer
Svatební cesta Řecko - náš hotel večer
svatební cesta Řecko - náš hotel večer
Svatební cesta Řecko - náš hotel večer