Alžběta a Štěpán

Jaká byla svatba?
15. zář 2020 | | Brno
Svatba se konala 15.8.2020 (ten popisek nějak zlobí a nelze upravit)

Něco na úvod
Od naší krásné svatby už uplynul nějaký ten pátek, ale těch vzpomínek,...
dorty
různé :)
Dort přes tchýninu kamarádku, koláče z Milotic, sladké od Madly z Modřic. Jedno lepší než druhé!
zásnubní prsten pro nevěstu
bisaku snubní prsteny
doporučuji
svatební oznámení
já sama:)
Všechny oznámení, tiskoviny a papíroviny jsem si designovala sama, a to úplně od bílého papíru. A myslím, že to sice stálo spoustu času, ale výsledek byl úžasný. Vše bylo perfektně sladěno. O ušetřených penězích nemluvě. :)
svatební prsteny
zlatnictví rýdl - zásnubní a snubní prsteny.
doporučuji
květiny
time4flowers
Jedním slovem NÁDHERNÉ vazby květin. Malé květinářství, ale s velkým srdcem!
svatebni koordinátor
já a moje družičky
Já jsem vše naplánovala, sepsala harmonogramy a rozdala instrukce a moje úžasné družičky se pak o všechno ve svatební den postaraly. Bez nich by to takové nebylo. Byly úžasné a moc jim tímto děkuji.
ubytování
hotel žebětínský dvůr, brno
doporučuji
obuv
baťa
Prošla jsem všechno možné, objednávala i vracela, ale nakonec jsem až v Jindřichově Hradci objevila ty pravé. Na to, že mají 10 cm podpatek, jsou opravdu pohodlné, vydržela jsem v nich až do 22 hod.
Alžběta          a          Štěpán - Moje nejoblíbenější 🎀
1
Alžběta          a          Štěpán - Obálky jsem objednala na Ali, květinové aranžmá koupila na etsy a všechno ostatní jsem si sama vyráběla v obyčejném wordu. Kdyby někdo chtěl šablony, neváhejte napsat :)
1
Alžběta          a          Štěpán - Obrázek č. 3
Alžběta          a          Štěpán - Oblékání do šatů 👰🏼
Alžběta          a          Štěpán - S maminkou 😇
Alžběta          a          Štěpán - Přípitek s družičkami a maminkou 🥂
Alžběta          a          Štěpán - Vývazky vlastní výroby. Dát jich dohromady 100 byl teda boj 😀. Krušpánek ze zahrádky a polystyren na špendlíky nadekorovaný organzou.
Alžběta          a          Štěpán - Překvapení pro družičky - levandulový polštářek vlastnoručně ušitý 🙂, náramek růženínů, maska na spaní a prosíčko 🥂
1
Alžběta          a          Štěpán - Děkovné srdce pro rodiče
3
Alžběta          a          Štěpán - Navlékání prstýnku v čele s naší nejmladší družičkou
Alžběta          a          Štěpán - A tady všichni svatebčané
Alžběta          a          Štěpán - Jedna veselá s kytičkama 🌺🌸
Alžběta          a          Štěpán - Romantika při natáčení
Alžběta          a          Štěpán - A zde nejváženější host celé svatby - lamička 🦙. Škoda jen, že jí nožičky díky dětem moc dlouho nevydržely 😁
1
Alžběta          a          Štěpán - Aranžmá hostiny
Alžběta          a          Štěpán - Obrázek č. 16
Alžběta          a          Štěpán - Mašle :)
Alžběta          a          Štěpán - Jako dárečky pro hosty byly perníčky
Alžběta          a          Štěpán - Program svatebnîho dne plánovaný :)
Alžběta          a          Štěpán - Toto mi vzalo hodně času, ale stálo to za to! 😇
7
3
Alžběta          a          Štěpán - Svatební noviny na 8 stránek
Alžběta          a          Štěpán - Také s naším dekorem růžovo-bordó kytiček
2
Alžběta          a          Štěpán - Svatební obraz na podepisování
Alžběta          a          Štěpán - Přikládám i foto dětského koutku z příprav
Alžběta          a          Štěpán - Přikládám i foto jednoho z koutků z příprav :)
Alžběta          a          Štěpán - Kornoutky z papírů pod dorty, ozdobené mašličkou 🎀
Alžběta          a          Štěpán - Na písničky na přání
1
Alžběta          a          Štěpán - Víno domácí a nabízené nápoje
Alžběta          a          Štěpán - Víno domácí z Vracova
Alžběta          a          Štěpán - Náš svatební krasavec 🎂
1
Alžběta          a          Štěpán - Toto byla moje výroba 🍪 Linecká lízátka
Alžběta          a          Štěpán - Babiččiny věnečky
Alžběta          a          Štěpán - Objednané pohárky se srdíčky v barvě svatby na slané pochutiny 🤍
Alžběta          a          Štěpán - 💌
1
Alžběta          a          Štěpán - 🌸🌺 Dokonalé šaty Pronovias Ofelia
Alžběta          a          Štěpán - Výstřih u mě má cenu jen zezadu 😃👗
1
2
Alžběta          a          Štěpán - 🌺🌸
Alžběta          a          Štěpán - Boží kytice z Time4flowers
2
Alžběta          a          Štěpán - Zpívánky u cimbálky
Alžběta          a          Štěpán - 👗 Jedna fotokoutková ☺️
Alžběta          a          Štěpán - A z večerního tance!
Alžběta          a          Štěpán - Prskavkový konec (ne bylo teprve 22hod 😁)
1
 • betyna.aa
  AUTOR
  Něco na úvod
  Od naší krásné svatby už uplynul nějaký ten pátek, ale těch vzpomínek, nádherných momentů a zážitků je pořád tolik, že ten Den mám stále v hlavě 🙂. Možná i proto jsem se nakonec, dva měsíce po svatbě, rozhodla, že se s Vámi také podělím o naše svatební plánování a momenty svatebního dne.
  Mám takový pocit, že to dlužím všem budoucím nevěstám 🙂. A to hlavně proto, že jsem tak trochu svatební maniačka 😊. Na Beremko jsem se začala dívat už asi 12 let zpátky, v roce 2009 jsem si tu založila účet a dlouhou dobu trvalo období, že mi neuniklo žádné nové přidané album.. Mnohokrát jsem žasla nad příběhy a nádhernými momenty ze svateb nevěst na Beremku a potichu snila o tom, že něco takového taky jednou zažiji 🙂… Možná i proto mě dodnes neopouští sen, stát se jednou svatební koordinátorkou a mít tak možnost být nejen u jednoho, ale velkého počtu dalších nádherných svatebních dnů. Kdo ví, třeba se mi to jednou splní 😊.
  No ale zpět k naší svatbě. I já se ve 28 letech dočkala! Přišel rok 2020, prý „Rok velkých změn“ říkala kolegyně už 4.ledna nového roku. A měla pravdu. Nic z toho jsem nečekala. Nakonec se toho letos událo tolik (a to je teprve 13. října), že jsem byla myslím nejen já, ale i celý svět překvapen.

  Žádost o ruku
  Pro mě ale rok 2020 začal krásně 😊. Manžel mě požádal o ruku hned ze začátku roku 19. ledna, a tak jsme se rychle rozhodli svatbu uspořádat ještě letos. Teď zpětně vzhledem k okolnostem to vidím jako dobrý tah. Místo na hostinu, obřad a fotografku jsme měli do konce ledna zarezervované, šaty přišly na řadu na konci února. Jedna úžasná kamarádka se mnou oběhala asi 5 salonů, než jsem v brněnské Caxe narazila na ty pravé šaty pro náš Den D. Všechno se zdálo krásné, zamlouvali jsme postupně další dodavatele a čas plynul. Postupně jsme zjišťovali, že letos půjdeme asi na 6 svateb, až nás všechny v březnu přepadla covidová situace, která stále nekončí… Nějakým zázrakem se ale naše svatba nakonec uskutečnit mohla bez jakéhokoli omezení, i když s velkou spoustou nervů a otazníků navíc - jestli bude nebo nebude? (už jsme měli i termín v roce 2021), jestli něco vůbec domlouvat a nebo něco zrušit? Nicméně přípravy díky dostatku času kvůli uzavření všeho možného i nemožného probíhali hladce, spousty věcí jsem měla možnost vyrobit si sama a mít tak podle svých představ. A dočkali jsme se, svatba byla přes všechny obavy jedním slovem nádherná. 😊 Jediné co si tak vzpomínám, že bylo ovlivněno, tak to, že na prstýnky jsme si pro všechny případy nenechali vyrýt datum svatby, ale jen jména.

  Upřímné zhodnocení
  Neměnila bych na svatebním dni až na jednu neovlivnitelnou věc nic – a to dopolední počasí. I přesto, že bylo celkem parné léto, přepadl nás zrovna ve svatební den teplotní skok dolů a dopolední déšť, takže se musela na poslední chvíli překopat spousta plánů a všech mých harmonogramů a nemáme tedy některé fotky, co jsem si tak moc přála.. Ale naštěstí jsem ve svatební den vše brala, jak bylo, s humorem, neustále vysmátá od ucha k uchu 😊. Vlastně si to uvědomuji až teď zpětně, co jsem plánovala jinak. Tehdy jsem byla asi v nějaké euforii 😊. A to doporučuji i všem budoucím nevěstám… Prostě asi ke každé svatbě zákonitě patří i to, že se něco nevydaří podle plánů. Asi proto, abychom pak byly vděční za to, co se naopak vydařilo nadmíru 😊, a ono to něco určitě bude. Já jsem třeba vůbec nečekala, že to nakonec bude taková úžasná party – ta se totiž naplánovat nedá. Když nám hosté říkají, že to byla nejlepší svatba a že si to moc užili, tak je to mnohem víc, než nějaké nevyfocené fotografie.

  Jak ve zkratce probíhal náš svatební den
  Den před svatbou jsme s družičkami navozili a předzdobili místo hostiny, finálně místo to pak chystala restaurace. V noci jsem sice nemohla moc spát, probudila jsem se dávno před budíkem, ale všechno nakonec tak rychle plynulo a utíkalo, že si až zpětně uvědomuji, co jsme vlastně prožili 😊.
  Ranní přípravy nevěsty proběhly u rodičů nevěsty, začali jsme chvíli před 7 ráno - make-up, vlasy, kolem 9 se u nás sešly všechny 4 družičky, rychle do šatů, předávání dárků družičkám a přípitek s družičkami a maminkou, následoval příjezd hostů nevěsty, dále nejočekávanější - příjezd ženicha s rodiči a děkování rodičům (dali jsme jim velká perníková srdce a byl to jeden z nejsilnějších okamžiků celého dne). Následoval kolem půl 12 odjezd na obřad na zámeček Belcredi do Líšně, kde už na nás na společné snídani čekala rodina ženicha. Obřad se uskutečnil ve 12:30, následovalo kvůli dešti krátké focení (to je to, co mě upřímně dodnes mrzí ☹, nemáme spoustu fotek, co jsem si tak moc přála.. ale co už, máme zase spoustu jiných, nebo se tím aspoň uklidňuji 😊..). Následoval odjezd na hostinu do 30 minut vzdáleného Žebětínského dvora, a pak už se zbytek dne odehrával tady. Hostinu s rodinami jsme měli ve 14:30, pak přišla cimbálka, focení s hosty a naše společné u Žebětínského rybníka, bowling pro hosty. Kolem 17 hod došlo na krájení dortu, následoval náš první tanec, příchod kamarádů, Dj a nepřekonatelná večerní party s druhým tancem, prskavky aaa tak dále. Končili jsme chvíli po 2 ráno, spousta lidí s námi vydržela až do konce, ale s manželem jsem odcházeli úplně poslední. Neuvěřitelně rychle to uteklo, a to především v poměru s tím, jak dlouho se to všechno plánovalo a stalo se toho tolik. Emoce se mnou cloumali od obřadu celý den, ale popravdě to na mě přišlo až v neděli při uklízení a prakticky celou neděli jsem pak probrečela dojetím. Dodnes z těch krásných vzpomínek žiju a snad to vydrží ještě na dlouho.
  Všem budoucím nevěstám přeji, ať je jejich svatební den ten nejkrásnější, jaký může být a ať si ho užijí minimálně tak moc, jako my dva.

  P.S.
  Kdybyste potřebovali s něčím poradit, pomoci nebo mi snad vložili důvěru podílet se i na organizace Vašeho svatebního dne, neváhejte mě kontaktovat! 😊

  Alžběta

  • zoe_se_vdava@betyna.aa  Měli jste to moc hezké. 🙂 A přesně jak píšeš, není potřeba trvat na tom, aby všechno vyšlo stoprocentně podle plánu, to by byl člověk akorát zklamaný. Měla jsem to jako ty: vysmátá od ucha k uchu, v takovém zvláštním tranzu, jak kdybych si něco šlehla. 😃 Tak užívejte manželského života a myslím, že my všechny, co jsme zvládly být nevěsty v koronavirovém roce a nezešedivět, jsme hrdinky! 😃
   • betyna.aa
    AUTOR
    @zoe_se_vdava  Děkujeme moc 🙂... To máš pravdu, letos to bylo něco 😃 ale všechno se vždycky nakonec nějak zváledne! i vám přeji krásný dlouhý společný život a spostu dalších nádherných dní 🙂
    • cat1505@zoe_se_vdava  Možná by stálo za to založit skupinu "Covidové nevěsty 2020" 😃

     @betyna.aa  Troufám si říct, že každá nevěsta, která se druhý den probudí z tranzu, si posteskne že na svatbě "něco" nestihla. Ať už zapomněla nebo pro to nebyly vhodné okolnosti 🙂
     Měli jste to moc krásné, z fotek čiší úžasná pohoda a pokud na to ty pořád vzpomínáš "jako by to bylo včera", tak nad nějakými neudělanými fotkami mávni rukou 🙂 Ať máte pohodový i společný manželský život a drží se váš ten "svatební tranz" 🙂
     • micahelaNadhera ❤️
      • betyna.aa
       AUTOR
       @micahela  děkujeme! 💙
       • betyna.aa
        AUTOR
        @cat1505  díky za pěkná slova, máš pravdu,to ostatní jsou jen malichernosti 🙂)
        • michaelasuNádhera!! Strašně vám to slušelo! Nevěřila bych, že si to tak zorganizujete a na nachystáte všechno bez koordinátorky! Jste strašně moc šikovná! 🙂
         • michaela_rechtKrásna svadba 🙂 V mene celého tímu gratulujem a pridávam album aj do "Vybrali jsme". Už len ten popis určite inšpiruje mnohé nevesty 🙂
          • betyna.aa
           AUTOR
           @michaelasu  diky moc 😍😍
           • betyna.aa
            AUTOR
            @michaela_recht  moc dekuji!! 😍
            Členem od 26. dub 2009
            1
            profil uživatele