Slovenská reality šou 4 svadby. Sleduje to niekto?

Profilova fotka
Ahojky, sleduje to někdo? Dnes jsem si to pustila on - line a přijde mi to docela zajímavé. Možná by nebyla špatná i česká verze x-) ;-)
Odpovědět
1
2
18
A kde se na to dá mrknout? :-)
Odpovědět
Chystala som sa, že to pozrem.Kde to dávajú?
Odpovědět
Profilova fotka
http://video.markiza.sk/archiv-tv-mar... ;-)
Odpovědět
Ďakujeeeem :-)
Odpovědět
ja som pozerala obidve casti ;-) neda sa zovseobecnovat, ze na SK su ine typy svadieb ako v CZ, ale prave u tychto dvoch vcera a dnes bol dost velky rozdiel, tal neviem ci to vyberali tak zamerne alebo co. ale mohla by sa zapojit do debaty aj akterka vcerajsej svadby z bms :-N a napisat nejake pikosky zo zakulisia ;-) ja osobne by som do takej sutaze nesla 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
no teď jsem se dívala na slovenskou nevěstu a asi jsem mačo ale skoro celou jsem probrečela, krásná a hlavně zábavná svatba x-)
Odpovědět
bylo to schvalne, kazda svatba aby byla jina a odjinud
Odpovědět
Juuuu ta východniarka je neskutočne krásna žena.Podľa mňa víťazka už teraz......
Odpovědět
Profilova fotka
etelienka: je nádherná x-) o takové postavě si můžu nechat zdát :-D
Odpovědět
Teraz som si pozrela obidve časti (nemohla som spať ]-( ) a moje komentáre (som Záhoráčka, od gympla v BA): Gábina: 1. o tom, že obrady neďaleko odomňa (keďže napr. KE mám ďalej ako Brno) bývajú aj o 11h. som sa ja stretla až na tejto stránke :-) , takže tiež by som sa cítila zvláštne, ale aspoň som to teraz videla v praxi a som rada, že tu to je až po obede 8-) 2. sviečková na svadbe ako „prvé“ jedlo je u nás istota! druhé jedlo je rezeň alebo pečené kura a potom polnočná zabíjačka (ale v čase ekonom. kr. sa to nahrádza za guláš ;-) ) – samozrejme už sa to mení, ale ja píšem o tradíciách, čo ja si pamätám za 20rokov 8-) na východe SR nie je sviečková alebo to len týmto sa nepozdávala? 3. najviac by ma vypískali s tým plateným alkoholom, to by mi asi aj rodina poodchádzala zo svadby :-N ale ja by som to neurobila, lebo by som sa hanbila... 4. nudaaaaaaaaaaaaa a to o mne hovoria, že som suchar, ktorý sa nevie baviť :-) nechcem tu robiť národnostné rozbroje, preto len skopírujem názor z markízáckej web str. s ktorým úplne súhlasím a pekne to vystihol "Svadby miluju, proto jsem za tento pořad ráda. Jen tedy nevěsta Gábina udělala ČR opravdu pořádnou ostudu! A Moravě tedy obzvlášť. Ano, v Čechých jsou zcela určitě jiné svatby než na Slovensku a chápu, že nechtěla tradiční svatbu se zvyky, ale udělat z nudy českou tradici- tak se jí to opravdu povedlo! ......V každém případě první nevěsta je opravdu nesympatická a působí na mě jako sobec, kolem kterého se musí točit svět. Neznám jí sice osobně, ale způsob jakým se na internetu prezentuje, to dost výrazně naznačuje. " Veronika: 1. jedlo im pripravil kto? no dovidenia, hrozné.... to nebolo ani na úrovni „školskej jedálne“ ako ony hovorili, lebo aj v nej sa dá svadobné jedlo lepšie urobiť ako hento 2. na „svadbu plnú zvykov“ to bolo úbohééé, ale aspoň to nevyzeralo ako na kare 8-) program síce o ničom, ale aspoň tancovačka bola... 3. to o polnoci bol pokus o čo??? LOL :-D trápne čítanie z papieriku, babka s tromi tortovými sviečkami, ožratý družba, družička herečka v čiernom... keby to vidím na youtube, tak si ho pridám do zoznamu „svadobné faux pas“ :-p Inak dobrý program, chválim nápad a teším sa dnes na východniarsku svadbu v kláštore, ešte som nevidela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky Slovenky z Mojasvatba.sk mají ty tři nevěsty ze Slovenska u vás na webu své album, nebo se tam nepohybují? Docela by mě zajímaly fotky ze samotné svatby a z příprav:o)
Odpovědět
civet: neviem, ja viem len ze mitote ma album na beremese. 8-) zuzanka: ja som sa u nas tiez este nikdy nestretla s tym aby si hostia pozvani na svadbu cokolvek platili, aj ked som sa inych pytala co mali svadbu, kazdy na mna pozeral, =-) ze to kde je taky zvyk aby si hostia platili alkohol ked su pozvani. ale uz som to tu citala v ceskych diskusiach ze v CZ je to normalne. netvrdim ze na hostine ma alkohol tiect potokom ale platiaci svadobni hostia - tak to radsej by som spravila len v uzkom rodinnom kruhu pri jednom obede :-p . v mojej rodine a sirokom okoli proste nieco nemyslitelne. 8-) svadba Veroniky : mala to take domackejsie, ten obrad bol krasny, uces suhlasim - nesedel jej, saty mala podla mna vhodne vybrate k svojmu typu postavy a ta farebna kyticka mohla byt menej pestra, s tymto suhlasim 8-) jedlo som nechutnala :-D ale nejako hrozne to nevyzeralo, podla mna taky priemer ale celkovo svadba sa mi pacila viac ako ceska svadba. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ohledně vlastního placení na svatbách.. my třeba budeme mít, že pokud někdo bude chtít tvrdý alkohol, tak ať si ho platí sám.. já ani muž nepijeme.. v překladu, vzhledem k tomu, že na hostině máme jen úzké rodiny, tak tvrdej ve větším množství hrozí jen od švagrovky a tu teda sponzorovat nebudeme.. :-D
Odpovědět
Nemůžu hodnotit, která svatba se mi líbila více, protože já bych byla pro nějaký kompromis mezi ;-). Gábina měla hezčí šaty, nesrovnatelně hezčí účes, květiny, místo na hostinu a mnohem lákavěji vypadající jídlo. Je pravda, že si osobně neumím představit nechat hosty platit si alkohol. Ale v pozici hosta by mne to nijak nepobouřilo, tím spíš, že nevěsta a ženich hosty na panáky zvali. Druhá nevěsta měla pro mne hezčí obřad a uvolněnější svatbu. Sál si vyzdobila také velmi pěkně. Nicméně účes, šaty a květiny nevěsty - nic z toho mne nenadchlo, stejně tak vzhledově jídlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Mne prijde hrozne nechat hosty platit, to pak nejsou hoste, ne? U nas meli pivo, vino, likery i tvrde gratis, ale meli jsme tam jen nekolik druhu, nebyl to vyber jak v koktejlbaru. :-D
Odpovědět
Petruszkaa: teď se to docela rozmáhá, podle toho, co tu čítám. Osobně jsem se s tím nikdy nesetkala. Btw my jsme si z toho koktejlbar udělali, ale ve finále nás to moc finančně nepřekvapilo. Spíš mne překvapilo, že téměř všichni pili ty nejlevnější druhy alkoholu :).
Odpovědět
Profilova fotka
No nevím ale Gábina se pyšní tím kolik je svatba vyšla, tak mohla dát určitou částku i na tvrdý alkohol. Kamarád měl nedávno svatbu a všechny předem upozornil, že panáky platí do určité částky a jak se částka vyčerpá, platí si to každý sám. Dal limit 20tis., lidí měl 65 a stejně se to nepropilo, prý na ně padlo nakonec asi 5 tis. Každej pil radši víno, pivo a nealko. My budeme mít slivovičku, vodku, rum, fernet, sladké likéry + teda pivo - normál, nealkoholické, ovocné a Frisco, pak bílé a červené víno a nealko pití. Svatbu máme v kulturáku ale prostě s tvrdým počítám, jen ho nebude moc.
Odpovědět
Ono záleží na tom, kde člověk tu svatbu má, od toho se pak i odvíjí částka za alkohol....u nás bylo lidí cca 45, za tvrdý se zaplatilo asi 12.000 + vína + piva. Vína jsme kupovali vlastní, ale ač je mezi námi hodně vinařů (včetně mne a manžela), všichni jsme pili hlavně tvrdý (i když dá se říkat tvrdý Jelzinům? :) ). Pivo jelo hodně, léto je léto :).
Odpovědět
no tak dnesna Zuzanina svadba jednoznacne naj ;-) mne osobne sa nepacil spodok jej siat, keby bol cely hladky, uplne iny dojem by bol, mna ta sukna z dvoch velkych volanov vyslovene rusila :-| inak uces, mejkap, zavoj, kyticka, vsetko krasne :-) vyzdoba uzasna, mne s aten priestor nezdal vobec stiesneny, mam pocit ze veronika len same chyby hladala, pritom musela vidiet ze minimalne tu salu + jedlo mala Zuzana o triedu lepsie ;-) ludove zvyky mi nevadia, pekne to mala spravene, kludne by to mohla vyhrat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
claire dnes byl další díl?
Odpovědět
ano, chodi to o 18:00 na markize ;-)
Odpovědět
a zajtra bude ta posledna
Odpovědět
Profilova fotka
tak snad to dají brzo na net :-)
Odpovědět
tak kukla som si všetký tri časti prvá :nuda nič moc aj ked je to z čiech aj tak nuda :-( na mojej sa lepšie zabávalo aj ked muži inde ženy inde (moslimská svadba ) druhá: lepšia pripomínalo my to svadbu mojej sesternice :-) tretia zatial vedie u mna malo troška chýb ale to sa dá prehliadnuť ináč super :-)
Odpovědět
monkri, to znie zaujimavo ;-) to kde si mala svadbu? este som taku nevidela ze muzi i zeny sa zabavaju zvlast. a to si mala klasicke biele saty ci??
Odpovědět
Dnes sa mi svadba pacila,ale nevesta je typ ženy čo bude aj vo vreci žiariť ;-) ....az na ten unos-to nemusim na svadbach. A saty sa mi zatial nepacili ani jednej nevesty :-N ...Tá nevesta č.2 mi príde poriadne záistlivá :-p ,ale možno ma len zdanie klame.Prvá svadba bola nudááááááááá a ešte raz nudáááááááááááááá 8-(
Odpovědět
A čo sa týka toho platenia alkoholu....no neviem,ale u nás by to zaručene neprešlo.A vlastne mňa by to ani nenapdalo,takto riešiť.Asi to záleží od oblasti a zvykov....na strednom Slovensku nemysliteľné :-) .A to nik z našich rodín a priateľov nie je nejaký alkoholik, ale ja sama si neviem predstaviť nepiť na svadbe aspoň vínko.
Odpovědět
@claire767 moja svadba sa konala v Alžírsku a mala som bledomodré šaty boli krásne ,mala som na výber z dvoch šiat jedno krásno biele a druhé bledomodré vybrala som si bledomodré
Odpovědět
monkri, dik :-) ty si sa mala prihlasit do tej sutaze, to je netradicna svadba :-) ja osobne som inak cakala ze to bude uplne odlisne nejake mozno aj extravagantne svadby, aspon ja by som to ako produkcna vyberala tak 8-) mali navstivit tuto stranku a tu vybrat sutaziace aj ostatne :-) urcite by som tam dala jednu taku co maju obrad i svadbu na luke ci ranci, proste nejaku vintage, dalsiu trebars len pri tych svedkoch n amaledivoch (no ale kto by ten hotel a letenky platil, ze ano :-D ), proste vyberala by som take uplne odlisne aby to bolo atraktivne. ;-)
Odpovědět
zuzanka.zuzu: pro upresneni veskera vina a piva a lehke alko bylo zadarmo, platili se jen tvrdi panaci, na ktere jsm ale hosty zvali...to uz ale jaksi nezaznelo
Odpovědět
1
2
18
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?