Všechno, co je třeba vědět o svatebním líčení

  • 6. bře 2019
  • Kateřina Pilařová
  • iStock

Krása, přirozenost a pohodlí. Většina z nás dá přednost jedné z těchto variant. Té, která je jí nejbližší. Ale proč se spokojit jen s jedním? Ideální svatební líčení by mělo splňovat všechny tři kritéria. Vy jste královnou dne, měla byste se cítit krásná, nejkrásnější ze všech žen, ale zároveň sama sebou. A hlavně – mělo by vám to být pohodlné, nic by vás v ten den nemělo obtěžovat a překážet.

Trendy ve svatebním líčení

Svatební líčení bývá jemnější než večerní nebo plesové. Určitě nešlápnete vedle, pokud zvolíte „look panenka“ – světlejší make up, který vytvoří porcelánovou pleť, jemně vystínovaná víčka, jemná rtěnka nebo lesk na rty a především výrazná řasenka á la mrkací panenka. Stále nesmrtelná je rudá rtěnka, pokud ale nejste zvyklá nosit výraznější a sytější odstíny rtěnek, nezačínejte s tím ve svatební den. Údržba rtěnky je obtížnější a mohlo by vám to přinést víc škody než užitku.

  • Nude look – správně udělané nahé líčení je nejpřirozenější ze všech způsobů nalíčení a zároveň zvýrazní vaše klady. Je vhodné pro ženy, které nejsou zvyklé se malovat a cokoli výraznějšího by pro ně bylo nepřirozené.
  • Kouřové stíny – stále oblíbené a slušivé kouřové oči vám udělají tajemný pohled. Pokud zvolíte tento typ líčení, pamatujte, že na rty patří jen bezbarvé ošetření, lesk nebo balzám.

Jak docílit dokonalého svatebního nalíčení?

Základem nalíčení je stav vaší pleti. Ta potřebuje dostatečnou hydrataci, kvalitní kosmetiku a každodenní péči. Nezapomínejte pravidelně používat denní krém, noční krém, krém na oční okolí, a každý večer se pečlivě odlíčit. Je vhodné očistit pleť čistícím mlékem i v případě, že se pravidelně nemalujete. S péčí o pleť je třeba začít teď hned. Neodkládejte to až na měsíc před svatbou. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Kosmetička – ano či ne?

Některé nevěsty zvažují, zda se nalíčit samy nebo se svěřit do rukou odbornice. Tyto otázky vznikají především ze dvou důvodů. První z nich je cena. Ať se nám to líbí nebo ne, svatební rozpočet se často zvýší nad naše předpoklady nebo možnosti a některé nevěsty hledají způsoby jak ušetřit. Druhým důvodem je, že se bojí, aby se kosmetička trefila do jejich představ, nebo se cítí nejlépe tak, jak se namalují samy. Riziko domácího líčení je určitě v tom, že většinou nemáme k dispozici tak kvalitní kosmetiku jako odbornice.

Pokud bychom si ji chtěly pořídit, tak určitě neušetříme. Faktem ale zůstává, že je to investice, která vám zbyde doma a můžete se znovu nalíčit třeba X krát. Další riziko spočívá v tom, že většina z nás si neumí dokonale vystínovat obličej, nanést stíny… Vytvořit si perfektní make up stojí hodiny praxe a zkoušení. Navíc ve svatební den je nevěsta jako na trní, nervózní a často i zbrklá.Výhodou toho, že vám líčení a účes udělá někdo jiný, je relaxace. Necháte se pár hodin opečovávat, jen sedíte a užíváte si ten pocit, že se právě měníte v krásku.

Je potřeba zkouška líčení?

Zkouška líčení slouží k tomu, abyste ve svatební den nebyla nešťastná. Každá nevěsta má obavy, aby se kosmetička trefila do toho, co jí sedí a sluší. A aby líčení dokázala přizpůsobit stylu svatby, šatům a účesu. Zkouška vám zajistí, že nebudete nepříjemně překvapená, a to i za předpokladu, že s konkrétní kosmetičkou už zkušenost máte. Někdy je potřeba udělat zkoušky i dvě nebo tři, případně změnit kosmetičku.

Pokud vás vámi vybraná kosmetička ještě nikdy nelíčila, doporučuji udělat zkoušky dvě. Jednu co nejdříve, abyste věděla, zda vám její způsob líčení sedne, zajistíte si tak dostatečný čas na hledání náhrady, kdybyste byla nespokojená. A druhou zkoušku tři týdny před svatbou, kde kosmetička uvidí aktuální stav vaší pleti a opálení, aby věděla s čím bude ve svatební den pracovat. A také abyste společně doladily vaše představy k dokonalosti.

Jak se o líčení starat během celého dne?

Jakmile kosmetička dokončí celý make up, zafixuje ho sprejem. Už na zkoušce se domluvte, jestli vám fixátor zapůjčí nebo si máte pořídit vlastní. Během dne je vhodné líčení znovu zafixovat, hlavně při vysokých teplotách. Nejzátěžovější část dne bývá obřad, nejedna nevěsta uroní slzičku a odnese to především řasenka. Pokud tušíte, že se při obřadu rozpláčete, nebojte se na to upozornit kosmetičku. Ne každá dává automaticky voděodolnou řasenku.

Na zkoušce líčení se také domluvte na lesku, balzámu nebo rtěnce. Některé kosmetičky zapůjčí svoje produkty, aby si nevěsta mohla během dne upravit rty. Naopak některé nevěsty si chtějí na rty nanést vlastní rtěnku, na kterou jsou zvyklé. Pozor na některé extra držící matné rtěnky, mohou vysušovat rty, a když nanesete druhou nebo třetí vrstvu během dne, může popraskat. Proto je lepší rtěnku odlíčit a nanést znovu, nevrstvit.

Pro případ nouze je dobré mít po ruce celou kosmetiku, ať už zrcátko, řasenku, rtěnku, lesk, odličovací mléko, tampónky, tyčinky do uší, make up, pudr a fixační sprej. Ale je fakt, že ve víru celého dne možná nebudete mít čas ani mrknout do zrcátka :-).


Komentáře

    Přidej příspěvek

    Nejčtenější články
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?