Kategórie

I vy jste se rozhodli pro tematickou svatbu?

Tematické svatby se i v Čechách těší stále větší popularitě, avšak některým nevěstám se může výběr toho správného tématu zdát jako jeden z nejtěžších plánovacích prvků. Rozhodnout se pro romantický styl, nebo udržet věci více minimalistické a moderní? Jakmile si vyberete ten správný směr tématu pro váš velký den, můžete se dále posunout i s ostatními svatebními plány.

Duší romantika

Romantickou svatbu většinou tvoří měkké, pudrové odstíny a jemné osvětlení s důrazem na květiny. Pro toto téma si můžete ve své hlavě představit visící světla, květinovou stěnu či svatební hostinu připravenou na zahradě. Nezapomeňte, že barvy udají tón vaší svatby, proto se nebojte experimentovat a zapojte více než jen dvě vaše oblíbené barvy. K pudrové růžové můžete přidat například jemnou šedou či šedo-modrou.

Inspirace z minulých desetiletí

Vintage svatba je jeden z nejjednodušších způsobů, jak tento styl vyjádřit přes vaše svatební oblečení. Při výzdobě se spolehněte na starožitný styl, jako například starožitné dveře, dřevěné posezení, starý žebřík, svítilny, rámy na fotky, nebo experimentovat můžete i se starým psacím strojem po babičce. Tento styl také definují různé praskliny, patina či známky opotřebení.

Nezapomeňte znát rozdíl mezi retro a vintage tématem. Ve vintage se používají věci, pocházející ze staré doby, které ale neztratily na hodnotě. Jsou už většinou zrestaurované nebo jsou na nich patrné stopy let, které si prožily, a dokážou svým způsobem vyprávět příběh. Retro je něco, co bylo znovu vytvořeno a nese si stejný design z minulosti. Příkladem mohou jít rádia, nebo různé doplňky do kuchyně.

Moderní nádech

U moderní svatby vsaďte zejména na čistotu a minimalismus. Také můžete experimentovat i s geometrickými tvary, které můžete zakomponovat jak do fotostěny, tak i do svých menu a svatebních pozvánek. Moderní téma by mělo být vzdušné a nepříliš předekorované. Vyberte si také zajímavé šaty a dolaďte k nim oblek s kravatou a manžetovými knoflíčky.

Wingardium leviosa

Pokud jste pár, kteří se nebojí extravagance, pak je tu pro vás inspirace z knih. Jednou z takových je Harry Potter, kterým se nechali inspirovat i manželé Leah a Isaay Hsiehovi. Důležité při podobném výběru tématu je zaměření na klíčové prvky. V tomto případě se využil symbol relikvie smrti jako zápich na dort, Pobertův plánek, rautový stůl v podobě večeře ve Velké síni, či obálky s dopisy.

Nevěsta Leah měla dokonce náušnice se symbolem relikvie smrti a se svatebním koordinátorem vytvořili svatební oblouk, kde aplikovali i létající okřídlené klíče, jak tomu bylo v první knize Harryho Pottera.

Nebojte se snít

Sny jsou nekonečným zdrojem možností, a proto se můžete nechat inspirovat příběhem z Malého prince, Krásky a zvířete, Hobita nebo Hry o trůny. U svateb s konkrétním tématem si můžete vybrat několik klíčových prvků a použít je ve výzdobě, ale musíte si dávat pozor, aby celek nepůsobil příliš levně, nebo naopak, příliš okázale.

Jednotlivé detaily můžete použít zároveň ve vašich pozvánkách, jídle, ale také u menu či fotostěny, a vaši hosté tak budou od začátku doprovázeni příběhem, který vytvoříte. Příkladem takové svatby je pár, který se rozhodl pro svatbu ve stylu Pána prstenů. K této příležitosti vzniklo i krásné video, které může sloužit i jako inspirace pro vaše svatební focení.

Dalším příkladem je video od Traci Hines, která spolu s agenturou Your Cloud Parade vytvořila falešnou a zároveň moderní svatbu inspirovanou Malou mořskou pannou. Lidé z celého týmu se snažili vytvořit co nejkouzelnější atmosféru, která má ukázat všem budoucím nevěstám a ženichům, že na své svatby se mohou nechat inspirovat svými oblíbenými filmy, či knihami, a to bez výčitek.

Po tom, co shromáždili všechny nápady a prvky (včetně komparsu), vzniklo něco opravdu kouzelného. Tohoto projektu se zúčastnilo dokonce i několik oficiálních stránek jako Huffington Post, Buzzfeed či Disney Style, a jistý čas si udržoval místo v prvních žebříčcích trendů na sociálních sítích. Video bylo vytvořeno jako propagační materiál pro svatební veletrh.