Kategórie

Svatba inspirována Game of Thrones na zřícenině hradu Zvířetice

Svatba Diany a Marka se odehrála 13. července 2019 na zřícenině hradu Zvířetice. A vy, které máte slabost pro muže v uniformách, byste tento článek určitě neměly přejít!

svatba na zřícenině hradu Zvířetice inspirována Game of Thrones

Přeneseme se na začátek veškerého svatebního šílenství, aneb jak jste se zasnoubili?

Odpoledne jsem přijela domů a manžel nikde, přitom měl být doma dřív, než já. Jelikož jsem měla narozeniny, tak jsme se domluvili, že si večer objednáme pizzu a koukneme na film (narozeniny, svátky a Vánoce moc neřešíme, takže jsem žádný dárek ani překvápko nečekala). Najednou přijel manžel a v ruce držel dvě krabice od pizzy. Já jsem ho div nesprdla, že vzal dvě, protože máme vždycky problem sníst i tu jednu. Položil je na stůl a já nadzvedla první krabici, kde bylo na první pohled zjevné, že tam žádná pizza není. Koukla jsem na něj hladovým pohledem ‘’haha, děsně vtipný’’, položila ji vedle a chtěla vzít tu další. V tom mě zarazil, ať vezmu ještě jednou tu první a otevřu jí. Tak jsem jí tedy otevřela a tam byl prsten.
Původně mě chtěl vzít na místo, kde jsme se seznámili, ale v ten den zrovna lilo, tak na poslední chvíli zaimprovizoval. Déšť a improvizace nás pak doprovázely i ve svatební den.

příprava nevěsty, jednoduché svatební šaty

svatební účes a svatební make-up

originální svatební podvazek

svatební lodičky, svatební boty pro nevěstu

přirozená, romantická česká nevěsta

svatební focení na hradě Zvířetice

svatba inspirována Game of Thrones

Co pro vás bylo při plánování nejdůležitější a od čeho jste naopak s odstupem času upustili?

Pro manžela bylo nejdůležitější dobré jídlo a pití, jinak mi pořád říkal, že mu jde hlavně o manželství, takže jsem detaily a výzdobu vymýšlela převážně já. Jídlo jsme tedy šperkovali nejvíc, tam jsme nepolevili vůbec z ničeho. Já jsem samozřejmě hned po zásnubách žhavila Pinterest a ukládala inspirace. Teď, když se tam přihlásím a vidím, co vše jsem si uložila a přitom nezrealizovala, se musím smát. Samozřejmě byly v plánu prskavky k prvnímu tanci, kapesníčky na slzy štěstí, pánský koutek, instax, fotokoutek atd. Nakonec jsme měli snad jen bublifuky na průchod špalírem. Dá se tedy říct, že jsme upustili úplně od všeho. Vůbec mi to ale nevadí, protože teď zpětně vidím, že to nikomu nechybělo a na naší svatbě by to opravdu byly jen zbytečnosti navíc.

Všechno jste měli krásně nadekorované. Byla to vlastní práce, nebo jste výzdobu svěřili do rukou odborníků?

Část vlastní práce, část jsme svěřili do rukou odborníků. Původně jsem si vše chtěla dělat sama, protože mě takové věci strašně baví, vůbec pro to ale nemám cit, tak jsem to raději přenechala jiným. Vůbec toho ale nelituji, protože mi to ušetřilo nejen spoustu času a nervů, ale také jsme měli díky tomu výzdobu, ze které byli všichni uneseni a kterou bych já sama nevymyslela. S paní jsme si velmi sedly a přesně se nám trefila do vkusu a stylu, takže jsme nemohli udělat lépe.

rudá svatební slávobrána, svatební altán

prusvitná krabička na svatební prsteny

svatební altan a slávobrána

svatební obřad venku na hradě Zvířetice

svatební poháry ve stylu Game of Thrones

svatební prsteny a svatební manikura

svatební kytice v rudé a zelené barvě

bublifuk na svatebním obřadu

Která chvíle z celého svatebního dne pro tebe byla ta nejkrásnější?

Asi ta, kdy jsme se s manželem náhodně potkali v místnosti, kde zrovna vůbec nikdo nebyl. On mě objal a řekl, jak si to strašně užívá a že mě moc miluje. Jinak bylo samozřejmě moc krásných chvil, ona celá svatba byla jedna velice krásná chvíle. Všechno to ale tak strašně utíkalo, že tohle byla opravdu ta nejkrásnější.

svatební fotky na hradě Zvířetice

zametání talíře

zlaté svatební dekorace a doplňky

modrá, rudá a zlatá svatební výzdoba

svatební výzdoba inspirována Game of Thrones

pravidla tanečního parketu

Nelze si nevšimnout, že místo oblíbeného "nahého" dortu jste se rozhodli pro dort s tématikou Game of Thrones. Ještě něco jste měli v tomto stylu?

Ještě hudbu na první tanec. Byl to úvodní sountrack ve zpomalené verzi na akustickou kytaru. Původně jsme chtěli ještě originální verzi na příchod k obřadu, nakonec jsme ale volili trošku jinou srdcovku. Na GoT mě manžel lákal, když jsme spolu začínali chodit, takže nás vlastně seriál doprovázel celým vztahem až po svatbu.

svatební dort ve stylu Game of Thrones

svatba inspirována Game of Thrones

svatební focení v dešti

inspirace na výzdobu svatebního auta

ženich v uniformě

Máš nějakou radu, kterou bys ráda předala budoucím nevěstám?

Nestresovat se a normálně fungovat, ono to nějak dopadne. Taková otřepaná fráze, ale je to tak. Já jsem se týden před svatbou tak stresovala, že jsem skoro nespala a nejedla. Na svatbě jsem tomu taky moc nedala a skončilo to kolapsem… Teď zpětně vím, že to bylo úplně zbytečné a že záleželo jenom na tom, abychom si to všichni užli. Na ničem jiném nezáleželo.

Nevěsty, každá svatba je krásná tak, jak krásnou si ji uděláte. Nestresujte se nad tím, že jste nestihly tohle a tamto, že vám na obřad bude pršet, nebo že se tamtomu strejčkovi něco nezdá. Je to VAŠE svatba a VÁŠ den, nenechte si to nikým zkazit! Nejkrásnější pocit je opravdu ten, když se koukáte na bavící se svatebčany, manžela a k tomu přeci nějaké kravinky nepotřebujete. Stačí dobré jídlo, pití, hudba a zbytek už se nějak poddá.

Víc fotografií ze svatby Diany a Marka:

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!