Kategórie

Svatba na podzim (4): Podzimní svatební outfit a tipy na závěr

Vidíte se jako tančící lesní víla s přírodní čelenkou ve vlasech? Nebo spíše jako elegantní a tak trochu tajemná dáma s kloboučkem kráčející k oltáři? Podzimní variace oděvů mají širokou škálu. Avšak ještě předtím, než vám předestřeme outfity podzimní nevěsty a ženicha, věnujeme alespoň dvě věty výběru místa svatby. A to z jednoduchého důvodu. Totiž, závisí na tom i to, jak se obléci.

Místo konání svatební hostiny

Kvůli chladnějšímu počasí je lepší zorganizovat pohoštění v interiéru. Zkuste pouvažovat o farmě, venkovském hostinci, myslivecké chatě nebo ranči. Můžete však hodovat i ve stodole. Je to nepochybně romantické místečko. Obzvláště v takovém prostoru byste pak ale neměli zapomenout na teplejší deky a přikrývky. Přece jen tam bude chladněji než v hotelovém sálu. Chlapi se mohou angažovat i při založení ohniště před stodolou, kam se mohou hosté jít občas ohřát. Jen si dejte pozor, aby oheň nezůstal bez dozoru kvůli bezpečnosti. Osobně však doporučujeme organizovat hostinu ve stodole jen za velmi příznivých povětrnostních a hydrometeorologických podmínek. K tomu je tu babí léto.

Šaty pro nevěstu

K teplým podzimním barvám se hodí i teplejší doplňky. Vhodné jsou například zlato a jantar. Při barvě svatebních šatů vybírejte spíše krémovější odstíny - smetanovou, světlounce růžovou, odstíny s nádechem jemné broskvové a meruňkové nebo zlatou. Krásné jsou také bronzové a měděné odstíny.

Vyhněte se čisté sněhové bílé, jemné modravé a barvám, které působí chladnějším dojmem. Čistá bílá je povolena, pouze pokud šaty nebudou celé v této barvě, ale budou kombinovány s jinou barvou, tedy například pokud budete mít šaty převázané barevnou stuhou s mašlí vzadu, nebo budete mít vzadu na šatech červený pás.

Protože počasí je na podzim chladnější, můžete svůj svatební outfit ozvláštnit vhodným doplňkem. Vyberte si jeden. Může to být například klobouk, rukavičky, deštník, holínky, pelerína, pletení svetr nebo závoj. Ten může být přichycen o čelenku z květin nebo bobulí. Nebo můžete mít jen květinovou čelenku bez závoje. Důležité je mít jeden detail, který vyzdvihne spojení své svatby s podzimem. Zvolte si to, co vás nejvíce vystihuje. V tom jistě své okolí okouzlíte.

Šaty pro družičky

V tomto případě si můžete s barevností doslova pohrát. Rozzařte a podtrhněte svou podzimní svatbu právě šaty družiček. Udělejte z nich elegantní dámy v červených odstínech, nebo něžné lesní víly v zemitých odstínech s nádechem oranžové a listy ve vlasech. Pohrajte si s energií a životem, které podzim tak pestře slaví.

Ženichův oblek

Ženich by také neměl zapomenout na teplejší oblečení v podobě kabátu. Vhodným doplňkem k obleku je vesta, šála nebo šle. Závěrečnou tečku dodá klobouk. Co se týče obuvi, pěkně vyniknou hnědé polobotky, ale klidně zůstaňte u černé. Tou určitě nic nezkazíte.

Pokud si však přesto nevíte rady, poptejte se našich profesionálů a nevěst. Živá diskuse zaručeně přinese výsledky. Klidně se podělte o své záměry a plány. Zjistěte názory ostatních. S největší pravděpodobností budou velmi obdobné jako názory vašich hostů, takže vám budou solidním prorockým zrcadlem.

Tipy na závěr

Každé roční období má své kouzlo. Fotografování na podzim je ale neuvěřitelně pestré a hravé zároveň. Pokud se budete brát na podzim, už teď se můžete těšit na životem a energií nabité fotoalbum. Exteriér si v tomto období pohrává s barvami a živly. Pokud si pořídíte šikovného fotografa, jehož nepřekvapí vítr, déšť ani oheň, budete se mít na co těšit. I na co vzpomínat.

Vhodným doplňkem ke svatbě je fotostěna. Přichystejte hostům překvapení v podobě koláže svých fotografii z dětství až po vaše osudné společné setkání a zážitky, které jste spolu prožili při postupném a vzájemném sbližování se. Představte se jim netradičně a dejte se poznat.

Při svatebním focení vyběhněte do lesa nebo do sadu. Právě zde je nejkrásnější změť barev, které příroda na podzim nabízí. Podzimní paprsky slunce vám budou prosvítat mezi kmeny stromů a odměnou vám budou překrásné fotky plné barev. Na druhou stranu se nelekněte ani větru ani deště. Fotky, kde vám budou při společném polibku padat kapky na tváře nebo vám vítr rozfouká vlasy, budou krásně dynamické.

Úžasnou atmosféru podzimu dotvoří také nostalgická hudba. Vsaďte na pestrý výběr evergreenů, abyste vyhověla všem hostům. Pamatujte, že hudba musí zabavit všechny hosty, nejen vás. Pestré složení z různých století nebo koláž podle jednotlivých stylů v průběhu věků nenechají sedět ani ty nejstarší. Jako hudbu v pozadí během podávání hlavního jídla můžete použít i soundtracky. Některé odrážejí atmosféru podzimu skutečně věrně. Stejně skvělým výběrem jsou čtyři roční období od Vivaldiho, respektive jen část podzim. Konečný výběr závisí na vás. Seznam skladeb však dobře zvažte. Nevhodná hudba, která neladí s celkovým stylem a nádechem svatby, může nadělat hotovou pohromu.

Navzdory všemu, co jste se o podzimně laděné svatbě mohli dočíst, je svatba především o vašem stylu. Rozhodně nemusíte mít všude samé dýně a kaštany. Důležité je navodit ten správný podzimní dojem decentním způsobem. Proto, pokud chcete podzimní svatbu, je třeba, abyste tam nějaké typicky podzimní prvky použila. V opačném případě to totiž už nebude působit podzimně, ale zcela běžně. Ničím se neodlišíte.

Pokud už jste se již pro svatbu na podzim definitivně rozhodla, věřte, že bude znamenitá. A kdyby vás i v den svatby pozlobily padající kapky vody, berte to optimisticky a těšte se z polibků v dešti. Tak či onak budete mít na co vzpomínat, no ne?

Našli jste se v obraze podzimní svatby? Máte nějaké nápady, jak a kde by mohlo probíhat netradiční svatební fotografování? Co by podle vás, kromě dobré nálady, nemělo chybět na podzimní svatbě? Věříme, že se vám v hlavě již nyní hemží četné kreativní podzimní nápady, a ráda se o ně s námi i ostatními nevěstami podělíte.

Celá série článků o podzimní svatbě:

Svatba na podzim (1): Design podzimní svatby
Svatba na podzim (2): Květiny a dekorace
Svatba na podzim (3): Dobroty podzimní svatby
Svatba na podzim (4): Podzimní svatební outfit a tipy na závěr