Kategórie

Nevěsta Žaneta: "Místo dojemného a romantického příchodu, byly salvy smíchu a potlesku."

Občas si trochu postesknu, že se ze svateb tak nějak nenápadně vytrácejí barvy. To není ale případ této svatby Žanet a Honzy! Proto jsem moc ráda, že jsem mohla Žanetu vyzpovídat a dát tak za vznik tomuto fuchsiovému rozhovoru. A která barva nejvíce lahodí vám?

Jak jste se s Honzou seznámili a co bylo dál?
S manželem jsme se seznámili v práci. Hned jak nastoupil, jsem si ho všimla a říkala si, že to je hezký chlap 😉. Byli jsme kolegové, kteří seděli kousek od sebe a rozuměli jsme si natolik, že naše přátelství po nějaké době vyústilo v lásku. A začali jsme randit 😊.

Byly zásnuby takové, jaké sis představovala, nebo dokonce lepší?
Naše zásnuby nebyly žádná romantika. Já si přála svatbu, dokud nejsem ještě stará a Honza souhlasil 😊. Šli jsme koupit prstýnek a začali plánovat svatbu.

Pro jaké svatební oznámení jste se rozhodli a jak se zamlouvalo pozvaným?
Výběr svatebního oznámení byl spontánní. Často z dovolených posíláme e-pohlednice, a tak mě napadlo být originální a přitom praktická a udělat oznámení formou e-pohlednice.

Takové oznámení jsem ještě předtím neviděla a nemusím dlouho vybírat typ oznámení, připravovat pozvánky ke svatebnímu stolu a řešit obálky. Manželovi se ten nápad líbil a už to bylo. Kamarádům se nápad taky zamlouval. Říkali, že je to originální a dodnes někteří mají naše oznámení na ledničce 😊.

Na co ses při plánování svatby nejvíce zaměřovala? 
No, téměř na všechno. Na místo, ať je to dostatečně velký a uzavřený areál, kde se odehraje i obřad a focení, na detaily a výzdobu a samotný program svatby. Ať ten den není zbytečně dlouhý a únavný pro hosty i nás.

Vybíral si ženich oblek sám?
Pokud jde o módu, tak manžel si nechává poradit ode mně, jelikož ví, že jsem v tom více zběhlá. Takže i oblek jsme šli kupovat spolu 😊.

Jak sis užívala cestu k oltáři a kdo tě doprovázel?
Jo, tak to byla velká sranda, kterou jsem nečekala 😊. Jelikož den předtím pršelo, tak půda byla měkká a já měla tenčí vyšší podpatky a tím pádem jsem se zapíchávala do země a k tomu si šlapala na šaty.

Jelikož byly šaty vyměřené na mou výšku v botách, tak byly moc dlouhé a můj každý krok jsem si přišlápla předek šatů a nemohla jít dál. Na pomoc mi musely přiběhnout družičky, které mi držely předek šatů. Takže místo dojemného a romantického příchodu, byly salvy smíchu a potlesku. A k oltáři mě doprovázel můj nejlepší kamarád, kterého znám od dětství.

V jakém duchu se celý svatební den nesl?
No, asi v duchu fuchsiové 😊. Jelikož jsme na našich svatebních webových stránkách napsali, že se hosté mohou sladit do barvy svatby, tak nás opravdu většina překvapila, dokonce i někteří pánové. Lidi měli doplňky či šaty ve fuchsiové barvě. A hlavně asi pohoda, spousty překvapení a zábavy, bych řekla.

Měla jsi takovou správnou vychytávku na focení, kdy sis předem napsala skupinky, které se budou fotit. Osvědčilo se ti to?
Měla a vřele doporučuji. Opravdu to usnadní práci, čas a dohady, kdo a kdy by se měl jít s námi vyfotit. A nestane se vám, že po svatbě zjistíte, že jste se s někým zapomněli vyfotit.

Měli jste pro hosty připravený nějaký program?
Neměli jsme nic v plánu, jelikož s manželem připravujeme pokaždé program na svatby, kam jdeme, tak jsme si říkali, že se jednou necháme hýčkat a bavit ostatními. Ale nečekaně nás hudební kapela vyzvala na pódium a museli jsme s manželem zazpívat písničku, a dokonce si zahrát na jejich nástroje 😊. Takže nakonec i karaoke bylo 😊.

A připravili si pro vás něco vaši hosté?
Ano a spoustu překvapení, až jsme to nečekali. Družičky s pár dalšími lidmi si připravili skvělé taneční vystoupení (dokonce taky v barvách svatby), pak šéf od manžela tanec Haku. Také jsme dostali úžasné novomanželské video na památku.

 Když se řekne „svatba“, která vzpomínka ti jako první vytane na mysli?
Všichni mí oblíbení lidé pohromadě na jednom místě 😊. A pocit být na jeden den tou princeznou se vší tou pozorností.

Co měli na starost svědci a co družičky?
Jeden svědek měl na starosti jen proslov a nalévání a druhý pomáhal připravit areál a výzdobu, připravit si nějaké překvapení pro novomanžele a po půlnoci se stal DJem 😊.

Družičky jsem měla čtyři a všechny byly skvělé a pomohly mi, jak se dalo. Každá měla na starosti něco jiného podle svých dovedností. Jedna mi pekla sladký koutek, druhá koordinovala obřad a focení a další dvě měly na starosti manželský kvíz a poznávání novomanželů. A hlavně mi pomáhaly připravit areál a výzdobu a také úklid po svatbě. Byly úžasné.

Do kolika hodin jste váš sňatek oslavovali?
Svatba byla ukončena ve 4 hodiny ráno paní provozní areálu, která už nedočkavě čekala, až se vše vypne a bude moct konečně zamknout areál 😊.

Víc fotografií ze svatby Žanety a Honzu:

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!