Kategórie

Nevěsta Terezka: "Když se manžel ráno vzbudil, chtěl se hrdě podívat na svůj snubní prsten a zjistil, že ho nemá.."

Žlutá je krásná barva, ze které prýští energie. Zrovna tak energie vychází z Terezky a Michala. Tento sluníčkový pár se prosmál svým velkým dnem i focením v leteckém muzeu. A došlo i na originální dar, který se vezl 3 hodiny po D1.

Tery, jak jste se s Michalem dali dohromady?
Pracovali jsme spolu ve stejné firmě, 2 roky jsme fungovali normálně jako kolegové. Já po něm vždycky pokukovala, ale věděla jsem, že má dlouholetý vztah. Ten skončil, my se chvíli oťukávali, a nakonec jsme zjistili, že bez sebe nemůžeme být.

Jak dlouho tvému milému trvalo, než se vyslovil?
Nikdy jsme nebyli schopni stanovit konkrétní datum seznámení. Asi už jsme byli moc staří na to, aby někdo z nás pronesl tu dětskou otázku „Budeš se mnou chodit?“, ale protože jeden večer nám utkvěl v paměti jako výjimečný, řekli jsme si, že ho budeme považovat za první den našeho vztahu. Byl to 16. leden 2011.

K žádosti o ruku došlo v září 2013. Michal objednal na víkend hotel. Místo mi utajil, jela jsem naslepo. Byl to krásný welness pobyt v Harrachově. Druhý den jsme šli na procházku k Mumlavským vodopádům. Později se přiznal, že mě chtěl o ruku požádat tam, ale když viděl množství turistů okolo, nepřišlo mu to dost romantické. Nechal proto prstýnek schovaný v batohu dál a pomalu se smířil s tím, že se z Harrachova vrátíme domů, a o ruku mě požádá jindy a jinde.

Asi 10 km od Mumlavských vodopádů se zničehonic zjevil za stromy krásný, malý vodopád. Nikde nikdo, ticho a jen bublání stékající vody. Michal navrhnul, že si tam uděláme přestávku a napijeme se. Sedli jsme si na kameny uprostřed vodopádů a místo vody vytáhl z batohu malou krabičku. Až po žádosti mi zpětně došlo, že si na kámen nesedl, ale klekl.

Kolik času jste měli na přípravu svatby a kdo ti nejvíce pomáhal?
Hledat místo svatby jsme začali hned v říjnu, takže se dá říct, že přípravy trvaly téměř 10 měsíců. Tím, že jsem si sama vyráběla svatební oznámení, dekorace, noviny, hry, vytvářela playlisty atd., tak to vyšlo jen tak tak a ani jeden měsíc jsem se nenudila. Největší oporou mi byl samozřejmě můj budoucí manžel. Já vždycky vytvořila 3 návrhy a on vybíral ten definitivní. A pak rodina, přátelé a všichni, kdo s přípravou svatby pomáhali.

Výzdoba na svatbě byla převážně tvořena sukulenty, které jsi obědnávala až z Holandska. Nebyla to trochu bojovka?
Sukulenty objednávala z Holandska firma KAKTEEN-PH-FLORA spol. s r.o. ze Sibřiny, která se přímo specializuje na kaktusy a sukulenty, takže já se o nic ohledně objednávání nemusela starat. Když jsem na internetu hledala svatební kytice, které by se mi líbily, zaujala mě kytice tvořená mimo jiné ze sukulentů.

Protože jsem puntičkář a potřebuji, aby mi všechno do sebe zapadalo a ladilo, hledala jsem další možnost, kam sukulenty zahrnout. Chtěla jsem zároveň nějaký originální dárek pro všechny svatební hosty a výsledkem byl mini sukulent, který bude mít každý na stole jako jmenovku, a pak si ho po svatbě může vzít domů a „živit a rozrůstat dál naši lásku“. Nakonec se motiv sukulentů objevil i v dortu a cupcakes.

Při ranních přípravách jste komunikovali s budoucím manželem přes dveře. Jaký to byl pocit? Neznervóznilo tě, když sis uvědomila, že ten muž se za malou chvíli stane tvým manželem?
Bavila mě ta myšlenka, že za dveřmi stojí můj budoucí manžel v obleku a stěžuje si, že už má hlad a já mu, schovaná za dveřmi, aby mě neviděl, podávám banán, aby vydržel. :-) Jsme pár, co se neustále směje a jsme oba velcí pohodáři, takže od rána se z domu na farmě ozýval jen smích. Žádná nervozita nebyla, oba jsme se těšili.

A jaké byly jeho reakce, když tě poprvé uviděl v celé tvé kráse?
Usmál se, prohlédl si mě ze všech stran, řekl mi, že vypadám krásně, dal mi svatební kytici a řekl, že na mě počká vepředu. :)

Svatební focení mimo jiné probíhalo u letadel. Kde se nachází tohle místo?
Jedná se o letecké muzeum v Kunovicích.

Letadla jsou vaše vášeň?
Cestujeme rádi, asi jako každý, ale k letadlům jsme se šli fotit hlavně proto, že jsme chtěli něco originálního a muzeum se nacházelo 5 minut autem od místa svatby.

Na vaší svatbě se to hemžilo dětmi. Jak se vám je podařilo zabavit?
Dětí bylo hodně. Měli jsme pro ně připravený "koutek" s omalovánkami, razítkami a spoustou sladkostí, takže byly ve svém živlu a pláč nebyl slyšet. Tím, že byla svatba celý den venku a na jednom místě, tak děti řádily v trávě, trsaly s kapelou a stačil jen dohled z dálky.

Jaký byl nejzábavnější moment z celého dne?
Při vzpomínce na svatbu je pro nás teď nejzábavnější chvíle, která tenkrát moc zábavná nebyla. A to když se manžel vzbudil, chtěl se hrdě podívat na svůj snubní prsten a zjistil, že ho nemá.

O půlnoci se se svými 2 kamarády rozhodli, že se půjdou vykoupat do jezírka, které je součástí farmy. Přestože byl srpen, bylo ten den poměrně chladno a v noci už bylo kolem 12°C. Voda byla tedy samozřejmě hodně studená. Pravděpodobně se mu tím chladem ztenčil prst a prstýnek se mu sesunul. Ráno se byl dvakrát potápět a snažil se ho najít, ale bohužel marně. Nechali jsme ukovat nový a teď už se tomu smějeme.

Čím vás vaši hosté obdarovali?
Měli jsme na svatbě cca 60 hostů, takže darů bylo hodně a všechny si teď už ani nevybavím, ale mezi originální dárky patřil například velký balón, ve kterém bylo asi 20 menších balonků a v každém balonku stočená bankovka. Tenhle dar vezla moje sestřenice s přítelem 3 hodiny po D1 z Prahy v autě.

Potom třeba sada nožů, u kterých bylo přiloženo CD s písničkou od Sto zvířat „Nejkratší cesta (do srdce chlapa vede mezi žebrama)“. :)

Ve svatebním oznámení jsme měli napsáno "Kdo si s dary hlavu láme, věz, že my dva všechno máme, a víc radosti udělá Palacký či Němcová", čehož se spousta hostů "chytla" a tak jsme dostali třeba Babičku od B. Němcové se vzkazem, že nejzajímavější pasáže jsou na stránkách X a Y, a na těchto stránkách byly vložené peníze.

Jak dlouho jsi vydržela ve svých svatební šatech a kde jsi sehnala své šaty na převlečení?
Svatební šaty byly úžasně pohodlné. Vydržela bych v nich klidně až do rána, ale nechala jsem si od babičky ušít žluté retro šaty a na převlečení se těšila, takže jsme se šli převléct asi půl hodiny po našem prvním tanci, kdy kapela hrála a všichni se bavili a tancovali, a tak si ani nevšimli, že jsme si odskočili převléknout se.

Lišila se tvá představa svatby s realitou?
V podstatě se nelišila vůbec. Našla jsem vysněné místo a právě proto, jaký jsem puntičkář, vše jsem naplánovala do detailu a téměř nic mě už ve svatební den nemohlo překvapit.

Víc fotografií ze svatby Terezky a Michala:

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!