Kategórie

Nevěsta Petra: "Byla to pohodová a romantická svatba inspirována stylem rustic a vintage."

Krásná, romantická svatba v přírodním duchu plná smíchu a uvolněnosti - přesně tak by se dala tato svatba charakterizovat. Vyzpovídala jsem nevěstu Petru, která ve svůj svatební den v dlouhých krajkových šatech vypadala jako opravdová princezna.

Řekneš nám ze začátku něco málo o sobě a o tvém manželovi? Jak jste se seznámili?
S manželem jsme se potkávali asi rok, měli jsme okolo sebe spoustu společných známých. Nikoho by nikdy nepadlo, že bychom se mohli dát dohromady. Byla jsem sebestředný workoholik a on flegmatický bohém. Hodně jsme naším vztahem okolí šokovali. Moc lidí tomu vztahu šanci nedávalo.

Po jak dlouhé době proběhla žádost o ruku? Čekala jsi to, nebo to bylo opravdu překvapení?
Bohužel musím přiznat, že žádná oficiální nebyla, spíš jsme se tak nějak domluvili, že se vezmeme. Vzali jsme to opačně a nejdřív jsme si pořídili dvě děti. Nějakým záhadným způsobem nám vždy život nachystal jiné priority, které byli k řešení :-).

Každá nevěsta má své vysněné šaty, jaká byla cesta k těm tvým?
Dostala jsem dárkový poukaz do svatebního salónu a to možná trochu rozhoupalo svatební přípravy, které trvali 3 roky. Měla jsem jasnou představou o krajkových šatech s dlouhou vlečkou, které jsem tam i našla.

V jakém duchu se vaše svatba nesla?
Přírodní romantická svatba inspirována stylem rustic a vintage. Hlavním motivem byla krajka, juta, květiny a dřevo. Byla prostá, jen v nejbližším rodinném kruhu, bez svatebních tradicí typu stahování podvazku, unášení nevěsty, nasazování chomoutu apod.

Se svatbou vám pomáhala svatební agentura Svatby podle Katy, jste ráda za toto rozhodnutí? Doporučila byste i ostatním nevěstám svěřit se nějaké agentuře?
Určitě bych spolupráci se svatební agenturou doporučila, je to jedna z nejlepších svatebních investicí. Jejich práci opravdu nemůže nahradit svědek nebo družičky. Jsou to profesionálové, kteří vám v průběhu příprav pomohou, poradí a váš svatební den udělají pohodový a bez starostí. Za spolupráci s agenturou Svatby podle Katy jsem opravdu moc ráda. Katka je úžasná a talentovaná ženská. Má cit pro dekorace, vázání květin a vůbec smysl pro detail, je to člověk na svém místě.

Jak se k svatebním přípravám postavil ženich?
Společně jsme rozhodovali jen o nejdůležitějších věcech - kdy, kde, typ sňatku, svatební rozpočet, prstýnky a počet hostů. Veškerá komunikace, výběr dodavatelů a průběh příprav bylo výhradně v mé režii. Na ženichovi bylo často vidět, že když jsem ho přes míru zahltila zbytečnými detaily okolo svatby, začal být otrávený, proto jsem zvolila taktiku "říkej a ptej se jen na opravdu důležité věci". Chlapům je většinou úplně jedno, jakou květinu má mít na korsáž nebo jestli makronky mají být malinové nebo citrónové.

Co pro tebe bylo při plánování svatby nejdůležitější, respektive na co jsi se nejvíce zaměřovala?
Dávala jsem si záležet na výběru místa obřadu a místa hostiny. Chtěla jsem, aby tato místa dokonale zapadla do konceptu svatby. Samozřejmě jsem hodně řešila dekorace a detaily. Zoufale jsem sháněla zámecké sofa, bez kterého jsem se nechtěla vdát :-). Nakonec jsem při prohlídce penzionu ukecala majitele, že mu tam to sofa chybí a že by mu tam slušelo. Důležitá pro mě byla i svatební kytice, ale pořad jsem tak nějak nemohla najít tu pravou. Jediným přáním byli anemonky a kombinace růžové a bílé. Katka mi můj sen o krásné kytici splnila, protože pro mě byla opravdu dokonalá.

Jaké bylo tvé svatební ráno? Mohla jsi vůbec dospat?
Samotný den před svatbou je hodně hektický, takže jsem si večer dala kus dortu a panáka na lepší spaní a se spaním jsem opravdu neměla problém :-). Ráno uteklo strašně rychle. Vše bylo do detailu naplánované, ale přesto jsem měla pocit, že se nic nestíhá. U příprav byli všichni vyhozeni a zůstala pouze vizážistka, fotografka a svědkyně. S holkama jsme pojaly přípravu jako posezení u sektu, takže odpadl stres a byla pohodička.

Byla jsi "utajená" nevěsta? Jak reagoval ženich, když tě poprvé spatřil?
Ne, nebyla jsem utajená nevěsta. Na ty typické svatební tradice moc nejsme a vše jsme dělali přirozeně a po svém. Když mě ženich viděl poprvé, bylo kolem nás tolik lidí a takový blázinec, že jediné, co jsme si stihli vyměnit, bylo: "ať už je ten blázinec za námi" :-).

Člověka uchvátí vaše svatební fotografie, takže se nabízí otázka - kdo vás fotil a jak jste vašeho svatebního fotografa našli?
Fotila nás Lucie Sasínková, která je svatební a rodinnou fotografkou. Lucie nás fotí několikrát do roka, takže nás ani nepadlo, že by nás fotil někdo jiný. Svatební termín jsme vybírali záměrně na konec září, tak aby měla volný termín a mohla být jak našim hostem, tak fotografem.

Když už jsme u těch fotografií, ve vašem albu se objevily i fotky s fotbalovou tématikou. Proč? To máte k fotbalu s manželem tak blízko?
Ano, dalo by se říct, že fotbalem doslova žijeme celá rodina. Ženichův otec a dědeček hráli profesionálně fotbal, manžel stále hraje i trénuje děti. 90% hostů na naší svatbě pocházelo z fotbalového prostředí, proto vznikly i fotky na stadionu.

Byl to opravdu TEN nejkrásnější den tvého života?
Byl to nádherný den, ale pro mě jako matku byl nejkrásnější den, kdy se narodili moji synové.

Máš nějakou radu pro budoucí nevěsty?
Buďte samy sebou, nenechejte se nutit do věcí, které nechcete. Vyberte si spolehlivé lidi a dodavatele, se kterými budete spolupracovat. Dejte si záležet na výběru fotografa, protože fotky jsou jedna z mála věcí, které zůstanou. A ta nejdůležitější rada nakonec. Snažte si maximálně užít svůj den a stres hoďte za hlavu, ono jde stejně jen o to, aby jste se vzali :-).

Víc fotografií ze svatby Petry a Radka:

Děkujeme Petrě za rozhovor a přejeme hodně štěstí!


Autor článku: Daniela Malá / Fotografie: Lucie Sasínková Fotografie