Kategórie

Nevěsta Jana: "Po obřadu na pláži skočili všichni svatební hosté do plavek, koupali se a hrali beach volejbal."

Léto už je za námi. Všichni jsme se vrátili do práce a děti do škol. Svatba Jany a Jirky vás ale zase navnadí na letní vlnu. Šlo o pondělní svatbu na pláži, kde se zobalo sushi, kobylky na banánu a larvy bource morušového v čokoládě. A byla to taková zábava, že byl ženich katapultován do vody :-). Na téhle svatbě by byl každý rád hostem.

Kde jste se s tvým manželem potkali? A co vás spojuje?
Poprvé jsme se potkali na pracovní dovolené v Turecku. Prvotním pojítkem byla asi stejná práce, kterou oba děláme dodnes. Když jsme se víc poznali, zjistili jsme, že vyznáváme stejné životní hodnoty a máme mnoho společných zájmů - od lenošení po stejný hudební vkus.

V jakém stylu se nesla vaše svatba a proč?
V žádném případě jsme nechtěli typickou svatbu s klasickými českými zvyky. Jako malá jsem se chtěla vdávat na pláži na Maledivách, tak možná i proto nás napadlo vzít se v plážovém stylu, avšak u nás na Moravě za přítomnosti celé rodiny a všech kamarádů. Nemáme zkrátka rádi škrobenou atmosféru českých svateb, hostinu v restauraci, rozbíjení talíře..

Vše se konalo na pláži pískovny nedaleko Olomouce a dresscode byly mimo jiné i plavky. Svatebčané si den prý neskutečně užili. A my taktéž. Atypický byl i den konání svatby - pondělí.

Co pro tebe bylo na svatbě nejdůležitější?
Nejvíc jsem si přála, aby vyšlo počasí. Pršelo všechny dny okolo našeho svatebního dne, ale v den D nepadla ani kapka. Na vše ostatní jsme měli koordinátorky a svědky. Nejdůležitějším okamžikem pro mě byl samozřejmě obřad a proslov tatínka.

Jak probíhal celkově váš svatební den?
Pohodově po všech stránkách. Ještě před obřadem jsme začali hostinou s nejbližší rodinou a teprve poté se sjeli všichni svatebčané. Sami jsme zažili na několika svatbách takové to "my si teď dáme hostinu a vy 3 hodiny někde počkejte a poté doražte na svatební afterparty".Měli jsme to naopak a můžeme to jen doporučit.

Hosté měli připraveno jídlo hned při příjezdu, po obřadu všichni skočili do plavek a koupali se, hráli beach volejbal, jezdili na paddleboardech...

Měla jsi více šatů nebo jenom jedny?
Měla jsem šaty šité na míru na obřad. Poté jsem se převlékla do bílých jednodílných plavek, přes které jsem později vzala tylovou sukni. Kolem 21. hodiny jsem se převlékla do krátkých bílých šatů. Takže jsem ladila celkem 3 outfity. :)

Taková svatba na pláži je dost tématická. Měli jste i nějaké speciální jídlo?
Jídlo bylo stejně jako místo konání svatby atypické - nic, co by se dalo na svatbě čekat. Navíc byl horký letní den a všechny chody musely být lehké. Na hostinu jsme měli italskou rajčatovou polévku a lososa s grilovanou zeleninou. Po obřadu jsme od našeho kamaráda Baa z Číny měli speciálně připravenou Sushi show, kdy vyráběl sushi přímo před zraky svatebčanů. Grilovala se taky celá krůta, několik lososů, hovězí a krůtí burgery.

Jako sladké jsme neměli typické svatební koláčky, ale cupcaky, ovoce a fontánu s bílou čokoládou a jahodami. Největší pochoutkou byly kobylky usazené na banánu a larvy bource morušového v čokoládě.

Měli jste na stromě přidělané fotky vašich milých, kteří už s vámi bohužel nemohli být. Nezaleskly se při této vzpomínce někomu oči?
Ano, snad celá rodina plakala už při příchodu, jakmile své blízké zahlédli.

Čím vás vaši hosté nejvíce potěšili?
Tím, jakou atmosféru nám dokázali vytvořit a jak si celý den spolu s námi užívali.

Jak probíhalo svatební veselí?
Měli jsme připravenou hru Svatební kočár, ale bylo toho tolik co dělat, že na hru ani nedošlo. Zkrátka žádná nuda! :-)

Dodrželi jste nějaké svatební tradice, nebo jste se obešli bez nich?
Nakonec jsem byla na chvilku utajená nevěsta. Muž mě poprvé uviděl až na mole, když mi před obědem předával kytici. Jinak žádné zvyky asi nebyly. Ale zavedli jsme jeden nový - katapultování ženicha do vody.. :-D

Povětšinou má každá malá holčička představu o svatbě. Jaká byla ta tvoje, když jsi byla ještě prtě?
To byla právě svatba na pláži. Sen se mi splnil.

Jaká byla reakce tvého manžela, když tě poprvé uviděl?
Otočil se na mě a nic neříkal...!!! A když jsem viděla jeho slzy, došlo mi, že ztratil slova.

Byl to opravdu TEN nejkrásnější den tvého života ?
Ano, byl. Ale věřím, že ho trumfne den, kdy se nám narodí první miminko.

Víc fotografií ze svatby Jany a Jirky:

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!