Kategórie

Svatební plánovač (26): 5 tipů, jak zvládnout přípravy v den svatby

Přípravy během svatebního dne mohou být opravdu stresující a vyčerpávající. Máte jen několik hodin do začátku obřadu, potřebujete stihnout milion věcí, každý od vás něco chce, vy nevíte, kam jste odložila závoj, a do toho vám zavolá manažerka hotelu, že květiny jsou už hodinu opožděné. Bohužel i toto se stává během svatebního dne. Věřím, že těchto 5 tipů vám pomůže to všechno zvládnout.

1. Pověřte někoho koordinací

Koordinátorka během svatebního dne je opravdu k nezaplacení. Vyřídí za vás všechny potřebné přípravy na místě konání obřadu či hostiny, obvolá všechny dodavatele a dá jim poslední instrukce, a bude také řešit všechny vzniklé problémy, o kterých vy ani nemusíte vědět, protože až přijdete na místo činu, všechny budou zažehnány.

Ať už si najmete profesionální koordinátorku, nebo tímto úkolem pověříte někoho z rodiny či kamarády, určitě mějte na místě někoho, kdo se o všechno postará. Vy tak budete mít o nějaké starosti méně a ušetříte si tím množství stresu. Věřte mi, pokud budete vědět, že někdo za vás připravuje vše potřebné, budete mnohem klidnější a celý den si více užijete.

2. Připravte si časovou osu

Mít podrobný časový plán je nesmírně důležité, zejména pokud máte nabitý den a připravujete se na takovou významnou událost, jakou je vaše svatba. Předem si připravte přesný seznam věcí, které potřebujete stihnout do začátku obřadu, a pak si je seřaďte podle konkrétní hodiny. Nezapomeňte přitom do časového plánu zařadit i čas na jídlo, rodinu či toaletu. Pokud s těmito věcmi nebudete počítat, může se snadno stát, že se kvůli nim pořádně odchýlíte od ideálního času, a to vás bude zbytečně stresovat.

TIP: Na make-up pro každou družičku a svou maminku počítejte tak 30–45 minut, na make-up pro vás odhadujte přibližně 60–90 minut. Podobně, 30–45 minut si vyčleňte i na účes pro každou družičku a maminku a 60–90 minut si naplánujte na realizaci svého svatebního účesu.

3. Vše nezbytné nachystejte den předem

Stejně, jako jste si připravila seznam věcí, které potřebujete stihnout do začátku obřadu, připravte si i velmi podrobný seznam věcí, které budete potřebovat během příprav. Nevynechejte nic, buďte opravdu precizní a zapište si každou maličkost, i podle vás zjevnou věc (od svatebních šatů přes prstýnky až po lak na nehty, který chcete použít). Pak si večer před svatbou všechny tyto věci nachystejte na jedno místo.

Do jedné krabice můžete například sbalit věci, které je třeba vzít na obřad, a do druhé všechny, které budete potřebovat na přípravu v den svatby – fén, holicí strojek, pěnu do koupele nebo závoj. Podstatné je, abyste měla vše, co budete využívat, připravené na jednom místě. Všechny tyto drobné přípravy na druhý den nesmírně oceníte.

4. Rozdělte úkoly

Nejen na místě konání svatby budou přípravy v plném proudu, ale i u vás doma. Abyste nemusela zbytečně myslet na 10 věcí najednou a mohla si v klidu užívat tento den, rozdělte úkoly mezi členy rodiny nebo družičky, které se budou připravovat s vámi. Někomu dejte na starosti svatební šaty a doplňky, někoho jiného pověřte tím, aby myslel na vaše stravování a připravil vám nějaké jídlo (protože na to se snadno zapomene a není nic horšího, než když se vdáváte s prázdným žaludkem), někdo další vám může nosit vodu, či bude mít na starosti kosmetiku.

Jak úkoly podělíte, je na vás, hlavně se snažte delegovat co nejvíce úkolů. Ideální by bylo, kdyby vaší jedinou starostí bylo sedět před zrcadlem a nechat se hýčkat. Koneckonců, je to váš velký den a zasloužíte si to!

5. Zachovejte si chladnou hlavu

Ve stresu se problémy řeší mnohem hůř a tím, že budete panikařit, se situace jen zhorší. Proto, pokud víte, že pravděpodobně na vás nějaký ten stres dříve či později dolehne, připravte si něco na uklidnění. Začněte den horkou koupelí se zklidňujícími vonnými oleji, a na snídani si dejte zdravý ovocný nebo zeleninový koktejl.

V pokoji, kde se budete chystat, zapalte vonné svíčky, které vás uklidní, nebo si připravte hudební mix, který vás udrží v dobré náladě. Možností je mnoho a vy nejlépe víte, co bude fungovat na vás.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)