Kategórie

Tipy na originální zasnoubení

Nedá vám to spát. Už pár týdnů přemýšlíte jak na to, možná dokonce chodíte s prstýnkem v kapse a čekáte na vhodnou příležitost, která ne a ne přijít. Musím vás zklamat, příležitost nepřijde sama od sebe, musíte si ji připravit. Jak na to? Rady a tipy jak požádat svou vyvolenou o ruku najdete v tomto článku.

Vhodné načasování

Výročí by se mohlo zdát jako stvořené pro žádost o ruku. Slaví ho většina párů, ať už v restauraci nebo doma v soukromí. Večeře při svíčkách a jen tak náhodou zbloudilý prstýnek ve skleničce se šampaňským. Není to už pasé? Mohlo by se zdát, že ano. Po X letech vztahu žena očekává žádost při podobné příležitosti – výročí, vánoce, narozeniny, valentýn, první máj, dovolená...

Ale! Není nutně špatné žádat o ruku ve chvíli, kdy to žena čeká. Záleží na tom, jak to uděláte. Navíc datum výročí je pro ženu symbolické, je to datum vašeho vztahu, které bude mít navždy spojené s vámi. Tím, že ji požádáte o ruku v ten konkrétní den jen upevníte jeho symboliku. Každopádně úplně nečekaný den také není k zahození. Pokud toužíte svou budoucí ženu stoprocentně překvapit, vyhněte se výše jmenovaným příležitostem a požádejte ji o ruku v náhodně vybrané datum.

Tip: Co takhle svou vyvolenou požádat o ruku přesně rok před svatbou? Chce to jen trochu plánování.

Na veřejnosti vs. v soukromí

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Některé extrovertní páry se vyžívají v „předvádění se“ na veřejnosti. Někdy je to jen jeden z páru, kterému nevadí pozornost okolí. Vy znáte sebe i svou partnerku nejlépe.

Pokud jste introvert, a chcete si intimní chvíle vychutnat v soukromí, určitě ji nežádejte o ruku mezi lidmi. Pokud jste extrovert, ale vaše partnerka není, berte ohledy na to, jak by se cítila, kdyby najednou byla středem pozornosti. Určitě byste nebyl rád, kdyby jí pozornost okolí zkazila krásné pocity ze zasnoubení.

Tip: Venku nutně neznamená na veřejnosti. V přírodě najdete spoustu dokonalých míst, kde budete mít dostatek soukromí.

Využijte sezónní aktivity

Léto skrývá mnoho příležitostí. Romantické noční koupání v rybníku, jen vy dva, kuňkání žab a cvrkot cvrčků. Soukromá prohlídka zříceniny, výhled do krajiny a západ slunce. Piknik na louce, opalování, letní pohoda a vínko. Využijte aktivit, které lze dělat jen v určitý čas v roce.

Nejen léto, ale i zima je plná báječných možností. Adrenalin při lyžování nebo bruslení, nebo třeba společné sáňkování plné smíchu a zábavy. V některých městech je úžasně romantická vánoční výzdoba, která vám pomůže zdokonalit atmosféru. Na podzim zase pouštění draků nebo třeba procházka barevným listím spojená s hledáním kaštanů. Co kdyby uvnitř byl s kaštanem schovaný i prstýnek. A jaro? Jaro má své kouzlo v kvetoucích stromech a prvních teplých dnech.

Tip: Máte nějaké společné oblíbené místo na které se každý rok vracíte? Požádejte ji o ruku tam.

Atmosféra

Někdy se atmosféra vytvoří sama, dobrým výběrem místa a načasováním, ale můžete tomu i trochu pomoci. Pokud máte rád věci dopředu naplánované na sto procent, připravte si místo nebo se domluvte s někým důvěryhodným, aby vám pomohl s přípravou, zatímco s přítelkyní např. večeříte. Super jsou světýlka, hromady svíček (pozor, nenechat bez dozoru) a hudební podkreslení. Sice už jí to napoví, co má očekávat, ale určitě ji to nenechá chladnou.

Tip: Dejte si pozor, abyste tam vašeho pomocníka náhodou ještě nepotkali :).

Intimita, upřímnost a vyznání

Nejkrásnější na žádosti o ruku je intimita mezi vámi. Dobře si rozmyslete, co své budoucí ženě chcete říct, nebojte se být upřímný, vyznejte se ze svých citů. Možná zrovna slova nejsou vaší silnou stránkou, ale dobře zvolených pár vět dělá divy. Někteří muži své city nahlas neprojevují, kromě občas řečeného „miluji tě“. Bojí se otevřít, odhalit se, ukázat své zdánlivě slabé místo. Je to ke škodě. Láska není vaše slabost, ale síla.

Tip: Řekněte jí, co pro vás doopravdy znamená. Odevzdejte se ženě, kterou si chcete vzít a neskrývejte své city.