Kategórie

Svatební plánovač (28): 10 skvělých tipů, jak se vyrovnat s nervozitou svatebního dne

Každá nevěsta se se svým velkým dnem vyrovnává jinak a být nervózní je naprosto v pořádku. Jak se však s touto nervozitou vyrovnat co nejlépe? Těchto 10 jednoduchých rad vám pomůže zůstat klidnou, sebevědomou a užít si svůj svatební den naplno.

1. Hudba pro dobrou náladu

Připravte si seznam písniček, které vás zpravidla dostanou do dobré nálady. Ty pak poslouchejte od rána během celých příprav.

2. Dejte si zdravou snídani

Snídejte zdravě. Zvolte menší porce, vybírejte jídlo bohaté na bílkoviny, vitamíny a vyhněte se těžkým a mastným jídlům. Pokud je třeba, připravte si jídlo den předem, abyste měla jistotu, že během příprav budete mít stále k dispozici něco zdravého k zakousnutí.

Stálý přísun potravy vám zajistí dostatek energie na celý den a ušetří vás zbytečné nervozity z hladu.

3. Mějte po ruce vodu nebo bylinkové čaje

Nezapomínejte na pitný režim. Voda je velmi důležitou látkou pro organismus a bez ní nefunguje většina procesů v těle. Proto mějte stále u sebe čistou vodu. Pro jistotu někoho pověřte, aby dohlížel na váš pitný režim. Kromě vody můžete popíjet bylinné čaje, které vám pomohou se uklidnit.

4. Obklopte se přáteli

Nezůstávejte sama, abyste neměla čas uvažovat nad vším, co se může stát a co vás stresuje. Pozvěte kamarádky, ať už budou vašimi družičkami nebo ne, aby se připravovaly spolu s vámi.

Mluvte, vzpomínejte na veselé příhody, smějte se. Je to možná klišé, ale smích opravdu přináší uvolnění a dobrou náladu.

5. Povzbuďte své smysly příjemnou vůní

Vůně je také velmi důležitá. Má velký vliv na naše emoce. Připravte si proto vonné svíčky, elektrický osvěžovač nebo jakýkoli jiný zdroj příjemné vůně a naplňte jí pokoj, ve které se budete připravovat.

Levandule působí skvěle při stresu a vnitřním napětí, vanilka a sladké citrusové vůně vám pomohou dodat optimismus.

6. Rozmazlujte se

Je to váš velký den. Měla byste se cítit jako princezna. Dopřejte si teplou voňavou koupel, investujte do vonných olejů, případně se na den předtím nebo ráno objednejte na masáž. Udělejte cokoliv, abyste se cítila úžasně.

7. Zajistěte si koordinátora

Abyste se vyhnula stresu z reálných problémů, které by mohly nastat, pověřte někoho koordinací celého dne. Může to být profesionální svatební koordinátorka, nebo někdo z rodiny či kamarádka.

Tomuto člověku dejte předem kontakty na všechny dodavatele, svěřte mu podrobný harmonogram dne a dejte podrobné instrukce. Vy si tak můžete odpočinout, protože budete mít jistotu, že cokoli se vyskytne, někdo to za vás vyřeší.

8. Organizační věci si projděte den předem

Den před svatbou si projděte se všemi zúčastněnými (ať už svědci, družičky, rodina) jejich úkoly. Budete si tak jistá, že každý ví, co má dělat a kdy.

Během svatebního dne již nemyslete na žádné organizační věci. Za posledních několik měsíců či týdnů jste organizovala dost. Teď je vše připraveno a na vás je, abyste si tento den užila nejvíce, jak to jde. Tento den patří vám.

9. Pozornost soustřeďte už jen na to, co můžete ovlivnit

Nezatěžujte se věcmi, které nemůžete ovlivnit, jako například počasí či chování své rodiny. Svou pozornost soustřeďte na věci, které můžete ovlivnit, jako například svůj vzhled a náladu.

10. Zajistěte si balíček první pomoci

Připravte si seznam úkolů, na kterém odškrtávejte všechny splněné. Ten mějte stále před sebou, abyste měla jistotu, že se na nic nezapomíná a vše jde podle plánu.

Pro nepředvídané situace mějte nachystán balíček první pomoci, který svěřte někomu odpovědnému. Mohou v něm být různé věci podle vašeho uvážení, například kapesníky, vlhčené ubrousky, lak na nehty, ústní sprej, zubní nit, lak na vlasy, deodorant, náhradní punčošky, sponky, jehla a nit, parfém a tak dále.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)