Kategórie

Jaké výhody v sobě ukrývá nástřikové opálení?

Bílé svatební šaty a bílá nevěsta... Hmmm, to věru není vábná svatební kombinace. Nemusíte být hnědá jako hořká čokoláda, ale trocha opáleného tónu dodá vaší pleti půvab a šmrnc.

Patříte k nevěstám, které se nemohou nebo nechtějí opalovat na slunci nebo v soláriu, ale přece touží po čokoládové pokožce? Máme pro vás dobrou zprávu. Existuje zdravý, rychlý a intenzivní způsob, jak se opálit do svatebních šatů – nástřik! :-)

Co je nástřikové opálení?

Jde o formu opálení pokožky bez UV záření za pomoci nástřikové látky, která je vyrobena z cukrové třtiny. Díky přírodnímu sacharidu pokožka zhnědne, ale nehrozí její žádná alergická reakce. Nástřik je vhodný i pro lidi s lupénkou, ekzémem, psoriózou a také těhotné a kojící ženy.

Některé nástřikové látky dokonce dokáží překrýt i kožní onemocnění vitiligo (na kůži pacienta se objevují fleky bílé barvy různého tvaru a velikosti). Efekt opálené pokožky si můžete i bez opékání na slunci užít 7–10 dní. Tuto proceduru nejčastěji poskytují solária, ale najdete ji i v salonech krásy. Navíc nástřikové opálení je cenově dostupné. Pohybuje se v rozpětí od 450 do 600 Kč.

Co je třeba udělat před nástřikem?

V první řadě je důležité, abyste se na tuto službu včas objednala. Ideální je jít na nástřik 2 dny před svatbou. Důvodem je, že opálení pokožky se naplno projeví po 48 hodinách. Pokud byste jela na nástřik v pátek a svatbu máte v sobotu, zdálo by se vám, že k žádnému opálení vlastně nedošlo. No a v neděli ráno byste se vzbudila dokonale opálená ... :-)

Před nanesením nástřikové látky je třeba udělat si důkladný peeling celého těla. Zvláštní pozornost věnujte loktům a kolenům, ty jsou totiž najsuššími částmi pokožky. Peeling si můžete udělat buď před návštěvou solária doma, nebo přímo v salonu. Pokud se rozhodnete pro první způsob, je důležité, abyste si na pokožku nenanesla deodorant a parfém. Mohla byste se totiž rázem proměnit ve Fionu – zezelanala byste! :-)

Jak probíhá jeho aplikace?

Po peelingu v salonu se pořádně osušte a nepoužívejte žádný krém či tělové mléko. Následně se převléknete do jednorázových kalhotek a vlasy si zakryjete čepicí. Odvážnější dámy mohou absolvovat nástřik i nahé, pokud to personálu, ani jim nevadí.

Výhodou nástřiku je, že ho nemusíte absolvovat na celé tělo. Pokud vám stačí opálená tvář, dekolt, ruce a záda, dejte si nastříkat jen ty. Vaše nohy budou i tak schované pod šaty. Vždy personál seznamte s intenzitou opálení, jakou si přejete. Existuje několik odstínů nástřikové látky, nebo se intenzita opálení jednoduše koriguje počtem nanesení látky.

Pak vás pomocí nástřikové pistole doslova nastříkají hnědou látkou, což trvá maximálně 15 minut. Dalších 10 minut bude trvat vaše osušení. Během něj se těla nedotýkejte, abyste si neudělala šmouhy způsobené neuschnutou látkou. Suma sumárum – právě jste se opálila za asi 30 minut! ;) A to bez škodlivého UV záření...

Co po nástřiku?

Šest hodin po nástřiku se důkladně osprchujte a bohatě natřete tělovým mlékem nebo olejem. Pokud se nebojíte intenzivnějšího opálení, nechte látku působit o něco déle. Během sprchování nepoužívejte houbu a nelekněte se hnědé vody. Půjde o zbytky nástřiku, které se vstřebání do vaší pokožky.

Během celých 7–10 dní nástřiku se po každé sprše natírejte krémem. Prodloužíte tak své opálení a zároveň zabráníte suchým místům na pokožce, které by mohly způsobit nežádoucí fleky. Zároveň upřednostněte sprchu před vanou a nedělejte si peeling.

Fleky a špinavé svatební šaty?

Předtím, než zavrhnete nástřik, musíte vědět, že z něj v žádném případě nebudete jako skvrnitý pomeranč. :-) Časy, kdy nástřikové látky měly oranžové odstíny, jsou dávno pryč, a dnes patří k moderním a celebritami milovaným způsobem, jak se rychle a zdravě opálit.

Bohužel, mnohé půjčovny svatebních šatů z nevědomosti odmítají nevěstám půjčit šaty, pokud plánují nástřik. Látka se neváže na textil, ale na pokožku, takže vaše sněhobílé šaty nebudou špinavé. Po čerstvé aplikaci se může stát, že se vám otiskne na šatstvo, ale skvrna je pratelná při běžných teplotách a nevyžaduje použití odstraňovačů skvrn.

Náš tip: Během tropického léta je možné, že se vaše svatební šaty trochu otisknout v okolí podpaží. Stačí si ho přepudrovat dětským pudrem a zabráníte tak silnému pocení a otisku nástřikové látky zároveň.

Věděla jste, že nástřiková látka...

  • Neobsahuje UV filtr, takže se s ní můžete opalovat na slunci i v soláriu?
  • Pleť krásně hydratuje a je obohacena o vitamíny a minerály, které ji omlazují a zpevňují?
  • Dokáže částečně překrýt strie, akné a jiné nedokonalosti pleti?