Kategórie

Víte už, jaké místo si vyberete pro vaše svatební focení?

Svatba je jedinečný okamžik, který si každá nevěsta chce zvěčnit. Vybrat si fotografa je docela jednoduché, ale přemýšlela jste už nad tím, kde se budete fotit? Na výběr toho máte nepočítaně. Podíváme se na tradiční místa, kde svůj okamžik můžete zvěčnit, cítit se výjimečně a vaše fotky budou okouzlující.

Tradiční místa na svatební focení

Hrady

Jedním z nejčastěji volených míst jsou hrady, zámky nebo zříceniny hradů. Mají obrovské kouzlo, fotky jsou krásné, a pokud si k tomu vyberete západ slunce, jistě neprohloupíte.

Jezera

Velká poptávka je i po focení u jezer. Především, pokud se v blízkosti vašeho obydlí nějaké jezero nachází, svatebčané jsou ale ochotni za takovými místy i vycestovat. U jezera zažijete to, co jinde ne – svůj odraz ve vodě a svěží atmosféru. Pokud máte šikovného fotografa, jistě si s odrazy ve vodě pohraje, a to udělá vaše fotky krásnými a jedinečnými.

Parky

Pokud se vám za focením nechce nikam jít a ve vašem městě je park, i to je místo, které především v jarním či podzimním ročním období vypadá neuvěřitelně a vaše fotky budou zářit kvetoucími stromy, třpytícími se fontánami nebo barevnými padajícími listy.

Muzea

I v dnešním moderním světě jsou stále velkým hitem starožitnosti. Proto jsou oblíbeným místem pro svatební fotografie historická muzea. Téma může být jakékoliv. V Čechách máme velmi mnoho muzeí, vojenských, archeologických, historických, městských, železničních a jiných. Výběr je na vás, ať už to bude muzeum ve vašem městě či v okolí, nebo si zvolte podle tématu, která je vám nejbližší.

Hory

Jsou už méně častým místem na focení, protože hory jsou většinou dostupné jen pěšky, a to delší a namáhavější túrou. Zahrňme sem ale i kopce, odkud jsou výhledy také nenahraditelné, a některé jsou dostupné i autem. Pokud však toužíte po českých horách, věřte, že vás čeká kromě velké náročnosti i nezapomenutelný zážitek, se kterým se můžete každému pochlubit, a jen málokdo vás bude moci trumfnout.

Uličky měst a náměstí

Dnešní města si zakládají na svých náměstích, která překypují krásou. Vysázené stromky, květiny, fontány. Proto můžete na náměstí ve svém městě vidět stále více fotících se svatebčanů. Pokud si chcete i vy takové místo vybrat, jistě se nemusíte bát, že to přijde někomu divné. Pohledům kolemjdoucích se sice asi nevyhnete, ale to jen obdivují vaše krásné svatební šaty.

Pole, louky, lesy

Červené vlčí máky, obilí, rozkvetlé louky či lesy plné stromů – jednoduše přírodní jevy jsou okouzlující. Pokud se trošku projdete po svém okolí, jistě jedno z těchto míst najdete, a přestože se vám zdá, že na takovém místě se nedá nic vymyslet, vězte, že skutečně šikovný fotograf vám udělá fotky, na které nezapomenete. Pokud vám při tom bude vycházet, nebo zapadat sluníčko, nevím, jestli jinde najdete lepší fotky.

Netradiční lokality na svatební focení

Představili jsme vám ty nejtradičnější a nejvíce využívaná místa pro svatební fotografie. Fantazie lidí však nezná hranic, a proto kromě tradičních míst si nevěsty vymyslí i mnohé netradiční lokality. Většinou jsou spojeny s jejich či s partnerovým koníčkem.

Pokud máte vášnivého letce, vaše fotky mohou pocházet z letiště, pokud milujete výšky, kromě výstupu na české vrchy si dopřejte let horkovzdušným balonem, pokud jste zamilovaná do koní, zamyslete se nad nějakým rančem. Méně využívané, ale také netradiční jsou fotky z písečné pláže, ale tam už si budete muset trošku pocestovat.


Autor článku: Jana Alušicová, Fotografie: isifa / Shutterstock