7 trendů svatebních šatů, které musí vidět každá nevěsta roku 2019!

 • 6. úno 2019
 • Vedana
 • vedana.sk

Svatební sezóna 2019 začíná již zanedlouho a pokud stále nemáte své šaty snů, trochu vám pomůžeme. Svatební salon Vedana vám představuje největší trendy na sezonu 2019!

1. Střih, který sluší každé nevěstě

Každý rok designéři přijdou na trh s novým střihem, který překoná předchozí trendy. Dovolíme si tvrdit, že tento nový střih šatů zde bude pořádně dlouho, protože je nádherný, zvýrazňuje ty nejkrásnější části ženského těla a sluší téměř každé postavě.

Řeč je o šatech, které mají véčkový výstřih vpředu i na zádech. Zpravidla je výstřih o něco hlubší a nezapomíná se ani na pořádně hluboký sexy výstřih vzadu. Ten je svatebním must-have již několik sezon. Výstřih do V opticky prodlužuje postavu, zužuje ramena a tento rok ho najdete v nejrůznějších provedeních, od tylu až po tradičnější krajku.

2. Bolerka jsou out, seznamte se se svatebním pláštěm

Tradiční bolerka tuto sezonu vystřídá nevšední, avšak éterický svatební plášť, který je připnutý na ramenou. Zpravidla je ušitý z lehoučkého tylu či síťoviny a kromě toho, že zahalí během obřadu ramena, nahrazuje chybějící vlečku či závoj.

3. Rafinovaná transparentnost

Už v předchozích sezonách jsme se seznámili s iluzorními rukávy a výstřihy. Letos designéři zašli ještě dál a transparentní už můžete mít i téměř celé šaty. Samozřejmě, ty top secret partie zůstávají rafinovaně překryty tělovou podšívkou, krajkou a výšivkou, takže ani ty nejodvážnější šaty nepůsobí vulgární, ba naopak, velmi romanticky a vkusně.

4. Nadčasový minimalismus

Májová královská svatba Meghan Markle a prince Harryho jen potvrdila trend, který nikdy nevyjde z módy. Nadčasovost je IN každou sezónu. Když se nádherná hollywoodská herečka objevila v jednoduché saténové róbě z designérského domu Givenchy, všechny jejich prostý střih šokoval, ale spustil lavinu minimalistických svatebních šatů.

Jednoduché, elegantní šaty, ušité z kvalitních materiálů, nikdy nezakrývají nevěstu. Naopak, zvýrazní její přirozenou krásu. Tento styl obzvláště funguje i u úzkých střihů s dlouhou vlečkou, které promění každou nevěstu na svatební bohyni.

5. Blush je nová bílá?

Návrháři dobře vědí, že čistě bílá barva nesluší každé pokožce. Bílou už zřejmě natrvalo vystřídal ivory – slonovinový odstín, ale v kolekcích se setkáme i se champagne, cappuccino, máslovou, stříbrnou, meruňkovou, a nesmírně populární blush barvou, tedy růžovou.

A zdá se, že to není jen tak ledajaký výstřelek jedné sezony. Svatební šaty s růžovým nádechem letos nechybějí v kolekci žádného světového designéra a my říkáme jen jedno: WAU! Pokud si nejste jisty čistě bílými šaty, vyzkoušejte sáhnout po svatebních šatech s růžovou podšívkou či růžovou sukní. Budete překvapeny, jak nádherně tento odstín lichotí vaší pokožce.

6. Dramatická vlečka

V příchozí sezoně bude rozhodně platit přímá úměra: čím delší vlečka, tím lépe. Právě ta se totiž postará o to, že z vás při kráčení k oltáři všichni, včetně ženicha, ztratí řeč.

7. Doplňky už nejsou jen doplňky

Zatímco v šatech letos dominuje minimalismus, doplňky jsou stále extravagantnější. Platí, že každá nevěsta by měla mít (s ohledem na šaty) jeden výrazný doplněk. Ať už je to třímetrový závoj, extravagantní boty, výrazná ozdoba ve vlasech či velké, zdobené náušnice, právě originální doplněk z vás udělá nezapomenutelnou nevěstu.

Svatební salon Vedant najdete i mezi našimi Profesionály, kde si můžete prohlédnout i nabídku jejich šatů.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • pro snoubence v průběhu sňatečného obřadu platí výjimka z povinnosti mít roušku

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Přečtěte si diskusi o tom, jak nová opatření vnímají nevěsty

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?