Svatební kytice z umělých květin? Toto jsou její největší výhody a nevýhody!

 • 21. pro 2020
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Možná jste si po přečtení nadpisu řekla, která nevěsta by chtěla  svatební kytice z umělých květin? Navzdory vašemu pomyslnému „NE!“ umělým květinám vám musíme oznámit, že stále více nevěst sahá v současnosti právě po neživých květech.

Důvodů je mnoho, ale abyste měla ucelenou představu, co všechno obnáší svatební kytice z umělých květin, přečtěte si všechny její pro a proti.

Výhody svatební kytice z umělých květin

1. Nikdy nezvadne

Zřejmě největší výhodou svatební kytice z umělých květin je, že vám nikdy nezvadne. Vaše umělé růže, kaly či pivoňky nebudou potřebovat měnit každý den vodu ve váze, aby zůstaly alespoň týden svěží a krásné.

Ze své svatební kytice se tedy můžete těšit celé roky. Pokaždé, když se na ni podíváte, bude přesně taková, jako během vašeho svatebního dne. Svatební kytice z umělých květin je věčná vzpomínka na vaši svatbu.

Svatební kytice z umělých květin

2. Nižší cena

Její druhou výhodou oproti kytici ze živých květů je její cena. Při nenáročném výběru květin je taková svatební kytice o něco levnější.

Díky jejím neživým okvětním lístkům a listům přežije i házení mezi družičky. Nemusíte si tedy lámat hlavu tím, abyste měla v záloze ještě jednu kytici vytvořenou speciálně pouze pro tuto aktivitu. V konečném důsledku i tímto způsobem ušetříte několik stovek korun.

3. Alergie nehrozí

Patříte mezi alergičky? Kytice z umělých květin je pro nevěsty s alergií přesně to, co vyřeší jejich starosti. Žádné kýchání, slzení očí, ani jejich otok. Směle si k ní můžete při focení „přivonět“, protože žádné kýchání vám nehrozí.

4. Jako živá…

Neocenitelným plusem těchto kytic v současnosti je jejich totožnost s živými květinami. Kvalitní kytice z umělých květin jsou k nerozeznání od živých. Mnohé nevěsty si s úsměvem pochvalují, že jejich svatební hosté dodnes netuší, že jejich kytice byla umělá.

Profesionálové
277
SVATEBNÍ DEKORACE
Výzdoba a dekorace
Objednávka nad 3000 Kč dopravné ZDARMA 🎈
Olomouc
10
GregorEvent
Výzdoba a dekorace
Půjčujeme slavnostní potahy na židle, ubrusy, stuhy, koberce, výzdobu na auta, vázy, světelné řetězy a zástěny, party nábytek, chiavari židle, atd.
Uherské Hradiště

Nevýhody svatební kytice z umělých květin

1. Nevoní

Milovnice květin by se jednohlasně shodly, že u umělých květin se ztrácí kouzlo živých květů. Přestože by byly umělé kytičky jakkoli krásné a vypadaly by úplně jako skutečné, nikdy se nemohou vyrovnat jedinečnosti živých květů. Určitě nám dáte za pravdu, že jednou z nevýhod umělé kytice je to, že nevoní. Můžete ji sice alespoň symbolicky nastříkat parfémem, ale ten vůni skutečných květů nenahradí.

2. Dodatečná péče

Aby taková kytice vydržela co nejdéle sytě barevná, vyžaduje občasnou péči. Časem si na jejích lupenech najde místo prach a čas od času ji budete muset utřít vlhkým hadříkem. Výrobci umělých květin doporučují alespoň jednou ročně oživit květiny speciálním lakem, který navrací kytici svěžest a vytvoří ochrannou vrstvu na jejím povrchu.

3. Působí laciným dojmem

Pozor na nejzrádnější negativum umělé kytice. Nekvalitní kytička může působit laciným dojmem. Ve snaze ušetřit to proto příliš nepřepískněte a raději vydejte z peněženky o pár korun více.

Alternativy umělých svatebních kytic

Svatební kytice ze stabilizovaných květů

Nejoblíbenější, i když ne nejlevnější, je kytice ze stabilizovaných květů. Jsou to živé květiny, které prošly procesem ve speciální tekutině. Ta zachovává přirozený a čerstvý vzhled a barvu květů. Ochranná směs na květiny je vyrobena z celkem bezpečných látek pro zdraví člověka.

Tato kytice nevyžaduje žádnou péči. To nejmenší, co pro svou kytici můžete udělat, je ošetřit ji speciálním lakem přibližně jednou za 5 let. Pro uchování její krásy ji nedávejte do vlhkého prostředí, v žádném případě ji nepolévejte a nevystavujte slunečnímu záření.

Svatební kytice ze sušených květů

Kompromisem mezi živými a umělými kyticemi jsou sušené květiny. V našich končinách se sice ještě netěší až takové popularitě, ale pomalu si získávají i české nevěsty.

Silikonové a pěnové svatební kytice

Mezi umělé kytice, které jsou k nerozeznání od živých, patří silikonové a pěnové kytice. Lehkost, kterou mají tyto materiály, se odmění přirozeností květů. Patří mezi nejvyhledávanější z umělých kytic.

Svatební kytice z textilu a bižuterie

České nevěsty mají rády i svatební kytice z textilu. Jejich výroba je sice náročnější, ale netradiční nevěsty si takové kytice pochvalují.

Velmi trendy jsou také kytice z bižuterie. Jen málokterá nevěsta má na ně odvahu, ale najdou se i takové, které si jinou svatební kytici ani neumějí představit. Samotnou kytici tvoří různé brože, třpytivé kameny, perly, napichovací třpytivé špendlíky a jiné ozdoby.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?