6 inspirací pro svatební focení v dešti

 • 12. dub 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Každá nevěsta (i ženich samozřejmě, ale co si budeme nalhávat) touží po tom, aby byl její svatební den dokonalý po všech stránkách. Vyřeší všechny oděvy, výzdobu, občerstvení, objedná ten nejúžasnější prostor a samozřejmě i ty nejlepší profesionály. Je však jedna věc, kterou nevěsta ovlivnit nedokáže, ani kdyby se snažila nejvíce na světě, a to je to počasí.

Profesionálové
7
Monika Chaňo
Fotograf na svatbu
Portréty, rodiny,páry, zvířata, svatby :)
Brno
10
Facefoto Daniel Danč...
Fotograf na svatbu
Profesionální svatební fotograf s více než 12 letou praxí. Fotografuji po celé České republice.
Liberec

Pevně ​​věříme, že v případě svateb pod širým nebem máte vymyšlený alternativní plán. Jak je to však s focením? Kam se ukrýt a dané prostory využít k vytvoření dokonalých svatebních fotografií? Přináší vám několik tipů, které se určitě vyplatí mít v záloze.

Kavárna

Jedním z nejjednodušších záložních plánů je využití prostor oblíbené kavárny či podniku. Pokud je i interiér zajímavý nebo romantický, máte vyhráno. Majitelé nebo obsluha s podobnými focením obvykle nemají problém a v dopoledních hodinách byste mohli chytit i zcela prázdné prostory. Zároveň si tak můžete dát poslední rande jako svobodní, případně zavzpomínat, jak jste na dané místo společně chodili randit.

Muzeum či galerie

Velmi zajímavou možností je využít pro vaše fotografie i trošku kultury a vyfotit se v prostorách muzea či galerie. Takové prostory podle charakteru mohou být buď historické, nebo naopak velmi moderní. Určitě však doporučujeme se o možnosti focení předem informovat. Ve většině prostor se to dá, případně uhradíte drobný poplatek. Vzniknout však mohou unikátní záběry.

Knihovna

Dalším pozoruhodným prostorem na focení, když vám počasí nepřeje, je určitě knihovna. Pokud se ve vašem okolí nachází bohatá na množství vystavených knih, máte vyhráno. Pokud se k tomu připojí i zajímavé schody, žebříky, či jiný nevšední prvek, budou vaše fotografie ještě zajímavější. Stejně nám nedá nezmínit, že pod střechou knihovny se ukrývá nespočet zamilovaných příběhů, tak proč tam nezvěčnit i ten váš.

Divadlo

Prostorem hodným pro svatební portréty je určitě i divadlo, zejména historické budovy, či v případě focení na jevišti, i ty modernější. Dokonalé nasvícení a pár rekvizit a váš dramatický příběh je na světě. Takové focení je určitě zajímavé, zejména pokud se k danému prostoru nebo nějaké hře váže i příběh z vašeho společného života, protože ten tomu dodá ještě větší význam.

Historické prostory

Oblíbenými prostorami na focení v případě nepříznivého počasí jsou i různé kulturní památky, které dýchají historií. Vhodný by mohl být zámeček nebo hrad ve vašem okolí, který je na takové akce zpřístupněn. Pokud se vaše svatba nese v nějakém dobovém stylu, či jde o luxusní událost, focení v takových prostorech mu dodá ještě více exkluzivity. I v tomto případě však platí, že je třeba se předem informovat o možnosti focení, eventuálně se v některých případech objednat i na konkrétní hodinu.

Ateliér fotografa

Pokud jste si za svého svatebního fotografa zvolili profesionála, který disponuje vlastním ateliérem, máte vyhráno. V případě hodně nepříznivého počasí můžete využít právě tyto a nemusíte se trápit alternativami, pokud bude pršet. Určitě však v tomto případě vsaďte na rekvizity, neboť větší množství záběrů se stejným pozadím může působit fádně. Rozhodně však spoléhejte i na vašeho fotografa, který jistě ví, jak vašim fotkám přidat na rozmanitosti, například i zajímavá práce se stíny udělá divy.

Trošku recese

Pokud patříte k párům, které si nedělají těžkou hlavu z ničeho, a v případě nepříznivého počasí to zřejmě budete řešit v aktuálním čase, máme několik tipů pro vás. Zajímavé portréty nafotíte i pod mostem, kde se ukryjete před deštěm, a kulisami vám mohou být i různé grafity zkrášlující danou plochu. Pokud chcete zajít v recesi ještě dál, určitě se můžete vyfotit i v nákupním centru. Množství center nabízí ve svých prostorách zajímavou odpočinkovou zónu, případně fontány, lavičky nebo použitelné dekorace.

V případě, že takové experimentální focení plánujete dopředu, mohou být pro vás zajímavé prostory starých uzavřených budov, jako například plovárna či bývalá výrobní hala, které dodají vašim fotografiím zajímavý charakter. Oblíbeným prostorem bývají i haly určené na hraní paintballu nebo softballu, eventuálně laser game, i v těchto případech však platí, že je třeba si takové focení předem dohodnout.

Když je váš nastávající fanoušek nějakého sportu, případně má zajímavý koníček, můžete na focení využít i prostory jemu příslušející. Máme na mysli kluziště či jiné sportovní haly, případně automobilovou dílnu nebo jen interiér auta. Vaši polovičku to jistě potěší a vy tak budete mít záložní plán v případě nepříznivého počasí.

Často se setkáváme i s fotografiemi, kde páry využívají pro svatební portréty i prostory svého zaměstnání jako například hasičskou stanici nebo letadlo. Fantazii se meze nekladou :-).

Tip na závěr – nebát se deště

Pokud patříte mezi odvážlivce a rádi vyčníváte z davu, co tak toto nepříznivé počasí využít ve svůj prospěch? Vždyť kolik párů má svatební focení v dešti? Může jít o velmi romantické a originální záběry.

V tomto případě však máme drobnou radu. Promyslete si zejména čas focení. Nádherné deštivé fotografie jsou jedna věc, ale rozmazaná nevěsta v mokrých šatech ve svatební den asi nebude úplně nejlepší nápad :-).

Více inspirací na svatební focení:

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • pro snoubence v průběhu sňatečného obřadu platí výjimka z povinnosti mít roušku

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Přečtěte si diskusi o tom, jak nová opatření vnímají nevěsty

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?