Svatba během korony: 4 kreativní nápady, jak ji zvládnout

 • 3. říj 2021

Když nevěsta uslyší slovo korona, má obavy a strach. Hned si představí přesouvání termínu, hledání nových dodavatelů nebo nebodaj úplně zrušení svatby. Zdá se, že koronavirus se zatím od nás velmi nechce, proto nám nezbývá, než se mu přizpůsobit. Nebojte se, s těmito tipy svatbu během korony hravě zvládnete!

svatba počas korony
 

1. Systém označení hosty náramky

Lidé vnímají hrozbu nakažení koronavirus různé. Stejně to může být i v případě vašich svatebních hostů. Pro zlepšení pocitu jejich bezpečí a komfortu jim nabídněte možnost označení barevnými náramky. O jejich významu jejich předem informujte. Nechte však na jejich svobodné vůli, zda si náramek v den vaší svatby nasadí, nebo ne. Na výběr máte různé druhy a materiály náramků. Od pryžových až po ručně dělané náramky s kuličkami, oblíbené barevné šňůrky nebo pletené náramky. Co jednotlivé barvy znamenají?
Zelený náramek – nemám problém s objetím, podáním ruky a doteky při tanci – pojď se mnou vesele družit
Červený náramek – mám obavy z nakažení korovavírusom prosím drž si ode mne odstup
Žlutý náramek – jsem otevřený rozhovorem a pozdravení loktem

svatba a korona
Foto: Pinterest

2. Dárky pro hosty s korona tématikou

Pandemie paradoxně nabídla nevěstám zcela nové možnosti, jak obdarovat své svatebních hostů. Obdarujte jejich prakticky a kreativní – připravte pro ně roušky s vašimi svatebními iniciálami v barvách vaší svatební výzdoby. Namísto perníčků jejich překvapte antibakteriálními gely nebo spreji s jejich jménem a máte dva v jednom – dárek a jmenovku zároveň. Podobnou alternativní mohou být antibakteriální vlhčené ubrousky.

svatba počas korony
Foto: Pinterest

3. Rozmístění stolů

Pokud vám to svatební prostor umožní, preferujte kulaté stoly s menším počtem spolusedící. Vylučte tradiční sezení za dlouhými stoly ve dvou řadách. Rodiny nebo osoby žijící ve společné domácnosti dejte sedět spolu. Zvláště dbejte na ochranu starších svatebních hostů a těhotných žen. Snažte se přizpůsobit jim sezení tam, kde je nejlepší možnost větrání prostoru, dále od mladších, zejména často cestující hosty.

svatba a korona

4. Virtuální svatba

Ano, i toto je možnost, jak prekabábiť koronu a říci si své ano i během té nejkritičtější situace. Tento způsob svatby je ideální hned z několika důvodů. Díky ní nemusíte zrušit termín svatby, tato svatba je originální, bezpečná, ušetří vám kopec finančních nákladů a vaši blízcí budou moci být s vámi alespoň takto virtuálně. Touto volbou vám odpadne i spoustu organizačních úkolů, stresu a spěchu. Určitě nenahradí klasickou svatbu s neopakovatelnou atmosférou, ale může být řešením pro praktické nevěsty, které zkrátka nechtějí svatbu z různých důvodů přeložit.

korona a svatba

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?