Jaké šaty vybrat, aby byly vaše družičky okouzlující?

 • 8. srp 2016
 • Jana Alušicová
 • Isifa / shutterstock.com

Každá nevěsta touží po tom, aby její svatební den byl jako z pohádky. Nejen ona musí vypadat vznešeně, ale i celé její okolí. Ona je princezna a vše kolem je jako království. A jako každá princezna má své dvorní dámy, tak je má i každá nevěsta. Jsou to družičky, jejichž úkolem je nevěstě nejen pomáhat s přípravami před svatbou, ale i vypomáhat během svatebního dne. Družičky jsou proto nedílnou součástí každé svatby.

A tak jako nevěsta musí být krásná, krásné musejí být i její družičky. Je proto velmi důležité, co budou mít vaše družičky během svatebního dne na sobě oblečené.

Jak obléct družičky?

U této otázky máte několik možností. Jednou a nejjednodušší možností je nechat to na samotné družičce. Každá žena chce přece vypadat co nejlépe, proto se na své družičky můžete jistě spolehnout a na vaší svatbě budou překypovat krásou.

Na výběr mají desítky střihů, stylů i barevných provedení šatů. Každá bude jiná, každá bude jedinečná, a snadno je tak rozpoznáte i zezadu.

Ale když už tak celou svatbu dopodrobna plánujete, nechcete mít družičky, které se budou odlišovat od ostatních svatebních hostů, a to, že jsou vašimi družičkami, bude každý vidět na první pohled? Zkuste družičky obléknout vy!

1. Stejná barva, jiný střih

Aby vaše pomocnice – družičky byly odlíšené od ostatních žen, které budou na vaší svatbě, zkuste pro ně vybrat šaty ve stejné barvě. Na zajímavosti přidá, pokud šaty zakoupíte nebo dáte ušít ze stejného materiálu a barvy, ale v jiném střihu pro každou družičku.

2. Stejný střih, jiná barva

Každé dovolte, aby si vybrala barvu šatů podle sebe. Barva přitom může být zcela jedinečná, nebo mohou spolu navzájem ladit jako různé odstíny podobných barev. Vytvoříte tak barevnou skupinku krásných žen v typově stejných šatech. Každému bude již na pohled jasné, že jde o vaše družičky, a i vy je mezi davem svatebčanů snadno poznáte.

3. Stejný střih, stejná barva

Pokud barevnost nepatří mezi vaše oblíbené, vyberte z nabídky šatů pro své družičky nejen tentýž střih, ale i stejnou barvu. Můžete barvu kombinovat s barvou vaší výzdoby.

Pokud jste si své šaty na převlečení po půlnoci zvolila podle výzdoby vy, pro družičky si vyberte jinou barvu. Nechcete přece po půlnoci zapadnout mezi družičky. Stále je to přece váš den a večer, buďte výjimečnou až do konce.

Můžete pro družičky vybrat jasnou barvu, pokud se však některé nehodí, zkuste zvolit takovou, která sluší každé družičce. Zapomeňte ale na fádní barvy, dopřejte i družičkám jistou výjimečnost.

Koupit, ušít či půjčit?

Pokud jste se rozhodla družičkám dát stejné šaty, budete se o to muset postarat vy. Tím se vaše peněženka o něco ztenčí a cena vaší svatby opět stoupne. Můžete se ale se svými družičkami dohodnout na určité částce, kterou si na šaty přispějí. I tak by si nějaké šaty na vaši svatbu musely obléci, čili by si šaty musely i tak půjčit, nebo koupit. Jen málokterá by sáhla do svého šatníku, družička touží být také výjimečné a okouzlující.

Věnujme se ale tomu, zda šaty pro družičky koupit, ušít nebo půjčit. Vše záleží na tom, o jaké šaty jde. Zda je družičky využijí i do budoucna je asi rozhodujícím faktorem.

Pokud pro ně máte róbu, kterou si už pravděpodobně nikde neobléknou, šaty pro ně raději jen půjčte. Zaplatíte za šaty méně a nebudou tak žádné z nich překážet ve skříni a chytat prach.

Pokud jste si pro ně vybrala koktejlové šaty nebo jiné využitelné šaty, které si mohou obléknout na firemní večírek, rodinnou oslavu či jinou slavnostní událost, investujte raději do koupě. Cena bude pravděpodobně o trošku vyšší, ale pokud budou mít i další využití, můžete si být jistá, že jste se rozhodla správně.

Další inspirace pro družičky:

DALŠÍ INSPIRACE..
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?