Jak si vybrat ty pravé svatební šaty?

 • 3. úno 2017
 • Jana Červenková
 • isifa / Shutterstock

Šaty, po kterých touží každá žena, ačkoli ne každá je ochotna to přiznat. Šaty, které obléknete pouze jednou v životě, ale vzpomínat na ně budete navždy. Šaty, které z vás udělají středobod pozornosti, přestože se v nich pouze párkrát projdete po kostele či vyzdobeném sálu. Šaty neopakovatelné, dechberoucí a jedinečné jako vy sama. Vaše svatební šaty

Stejně jako ve slavné písni Mariky Gombitové „Šaty“, i ve vašem případě byste si měla pořídit takové, které hostům způsobí „alespoň trochu vzruchu“. Tím chci říci, že právě ve váš velký den si můžete dovolit, aby se všechny oči obrátily pouze na vás.

Ať je jak chce, největší pozornost během svatebního dne bude vždy zaměřena hlavně na nevěstu. Dopřejte si proto šaty, po kterých jste vždy toužila. Je pouze na vás, zda budou jednoduché nebo složité, s obnaženými rameny nebo zahalenými, se závojem nebo bez.

Jak si vybrat svatební šaty

Myslete na to, že svatební šaty si oblečete pouze jednou, a i to jen na pár hodin. Proto zvažte, zda se vám vyplatí investovat finance do koupě nových šatů, nebo se obrátíte na půjčovnu. Pokud jste rozhodnuta obléci si na svatbě zcela nové šaty, myslete na to, že samotná investice se bude pohybovat nad 5 000 Kč.

Udělejte si průzkum, zda se vám více vyplatí koupit šaty levnější přes výhodné nabídky na internetu (bez odzkoušení) nebo naopak v kamenném obchodě, kde budete moci vyzkoušet hned několik šatů, ale cena bude pravděpodobně vyšší. V případě, že chcete šaty koupit přes internet, všímejte si nabídky, kde je možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Pokud jste se rozhodla pro druhou možnost a svatební šaty vám postačí půjčené, udělejte si průzkum, kde se nachází konkrétní svatební salon, zda ho nebudete mít daleko od domu (aby se vám šaty nepomačkaly nebo jinak nepoškodily během přenosu domů), a v neposlední řadě věnujte pozornost ceně. Půjčení svatebních šatů se většinou pohybuje v cenovém rozpětí od 5 000 do 15 000 Kč.

Také si můžete nechat poradit od kamarádek, které už mají svatební obřad za sebou. Určitě i ony řešily toto dilema a budou vám schopny poskytnout cenné rady, nemluvě o kontaktech a adresách, které svatební salony se nejvíce vyplatí navštívit, kde měly dobrou zkušenost, kterým se raději vyhnout a podobně.

Profesionálové
3
Šaty za hubičku
Svatební salony a svatební šaty
Prodávám nové svatební šaty v cenové relaci od 3 - 6 000 Kč, u všech šatů mám vždy videa i reálné fotky. Osobní zkouška možná po domluvě na Praze 9.
Praha
10
Svatební studio L´am...
Svatební salony a svatební šaty
Luxusní svatební šaty AIRE BARCELONA, MODECA. Exkluzivní společenské šaty PAPARAZZI by MORI LEE a Alyce PARIS.
Olomouc

Svatební šaty na každý typ postavy

Určitě i vy máte svou vlastní představu dokonalé nevěsty. Možná jste ji viděla ve svém oblíbeném filmu, možná na obrázku v magazínu nebo některá z vašich kamarádek vás natolik okouzlila, že jste se rozhodla inspirovat její stylem.

Volte vhodné šaty, které sluší vašemu typu postavy. Pokud jste drobnější, oblečte si delší šaty, které vám opticky prodlouží postavu. Pokud jste naopak vyšší postavy, nebojte se kratších šatů, majitelky dlouhých nohou je tak mohou vystavit na odiv.

K štíhlému pasu se hodí opasek nebo stuha, čímž zvýrazněte svůj pas, ale dbejte na to, aby byl tento doplněk vhodně sladěný s celým svatebním vzhledem. V případě plnější postavy volte raději splývající, volnější šaty, které vám pomohou zakrýt nedostatky a zvýraznit přednosti.

Pro lepší představivost můžete navštívit různé virtuální svatební salony, kde je mnoho typů šatů vyfotografováno ze všech uhlů, takže si budete moci nejen zvážit, ale rovnou i vybrat vyhovující typ šatů. Je však na vás, zda upřednostníte internetové vybírání, nebo raději osobní výběr v svatebních salonech.

V bazaru k tomuto tématu
Kasička na peníze Na společnou cestu živ...
Kasička
60
svatební šaty MiaBella
Prodám svatební šaty MiaBella ušité na míru. Velikost postavy 158 + 7 cm po...
1

Různé styly svatebních šatů

V dnešní době již existuje množství různých stylů svateb. Můžete mít svatbu ve stylu vintage, klasickou, výstřední nebo „Do It Yourself“ svatbu. K množství svateb patří i mnoho typů a druhů svatebních šatů. Je důležité, abyste své svatební šaty sladila s „tématem“ svatby. V případě klasické svatby volte eleganci, v případě rockové svatby volte výstřednost. Volba je na vás.

Na obřad při klasické svatbě se výborně hodí šaty korzetového typu s obnaženým dekoltem. Takové šaty mají většinou bohatě nařasenou spodní část. V případě, že svá bedra nechcete nechat obnažená, můžete si k šatům opatřit bolero, které vás ochrání před chladem a dodá šatům šmrnc.

Pro nevěsty, které touží po extravagantnějších šatech, je dobrou volbou střih šatů, kde vrch je úzký, dekolt odhalen (ale nemusí být) a spodní část šatů je doplněna o vlečku.

Nakonec bych ještě ráda zdůraznila svatbu, po jaké touží všechny romantičky. V takovém případě nic nezkazíte tzv. princess stylem – ať se každá z vás může na vlastní svatbě cítit jako princezna. Šaty doplňte bolerem se zvednutým límcem, který vám dodá královskou noblesu. Pokud se svatba koná za horkého dne a bolero nepřichází v úvahu, myslete na vhodné doplňky – „královskou“ korunkou do vlasů nebo vhodnou kombinací šperků nic nezkazíte.

Pokud patříte k originálním osůbkám, které plánují svou svatbu pojmout odlišným stylem, a vyberete si například rockovou svatbu, svatbu ve stylu hippies či shabby chic svatbu, můžete si nechat poradit v salonu, ale zároveň se spoléhejte na vlastní fantazii a úsudek.

Prostudujte si také nejnovější trendy, které platí v případě takto laděných svateb. Na rockovou svatbu si například můžete pořídit extravagantní černo-červené šaty a ve stylu hippies navrátit atmosféru dětí květin v podobě dlouhých, rozevlátých a ozdobených šatů.

Další inspirace pro vaše svatební šaty:

DALŠÍ INSPIRACE
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • účastnit se svatby se lze pouze na území okresu, kde má osoba bydliště.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?