Ctirad z BeWooden: „V poslední době jde vidět, že lidé své svatby organizují již po svém.“

 • 9. kvě 2017
 • Jana Martišková
 • BeWooden

S Ctiradem Sárou, zakladatelem svěží značky BeWooden, která se věnuje výrobě dřevěných motýlků nejen na svatbu, jsme si popovídali o svatební módě pro ženichy, o tom, jak by měl ženich vybírat doplňky k obleku, jak originálně požádat ženu o ruku, ale i o tom, jak si sám Ctirad představuje svou svatbu.

Otázka na úvod. Co je BeWooden a jak vznikla myšlenka vyrábět právě dřevěné motýlky??

BeWooden je tradice, ohleduplnost k přírodě, ruční výroba.    BeWooden nejsou jen dřevěné produkty, ale celková myšlenka obnovení krásy starých a opomenutých řemesel s důrazem na kvalitu. Navzdory nákupním centrům a velkým výrobním halám jsem se rozhodli dělat věci po svém. Je to zaručeně ta těžší cesta, ta, kterou překonáte jen s vytrvalostí, nadšením a láskou. A ani jedna ze zmíněných vlastností nám nechybí. Dřevěný motýlek byl pak prvním zhmotněním naší touhy dělat se dřevem a dělat něco neobyčejného. Inspiraci právě pro motýlek jsme nalezli ve starých amerických časopisech o fotografii.  

  Sledujete trendy v oblasti svatební módy pro muže? Jaké trendy, případně požadavky ženichů, v současnosti pozorujete?   Určitě dochází k určitému uvolnění a touze porušit zaběhnutá pravidla. Převládal často trend klasické svatby, která měla být tradiční, v žádném případě se neměla nijak vymykat, vybočovat. V poslední době jde vidět, že lidé své svatby organizují již po svém. A to se odráží na místě, výzdobě, průběhu, ale také samozřejmě na vzhledu svatebčanů. Dřevěný motýlek a manžetové knoflíčky pak vnímáme jako velmi působivé a elegantní doplňky, které jsou nevšední, netradiční.    Co byste poradili nastávajícím ženichům ohledně jejich outfitu, aby v den svatby byly dokonalými gantlemany?   Určitě je nejdůležitější hlavně pohodlí, a to, aby se ženich ve svém oblečení cítil skvěle a sám sebou. Muž, který nosí nejčastěji sportovní oblečení, se nemůže cítit v těsném smokingu pohodlně. Prvním pravidlem je tedy aby vybrané oblečení ženichovi sedělo a zároveň bylo vhodné. To, aby byl dokonalým gentlemanem, však není věc oblečení, ale dobrých mravů. Jen způsobné chování a zdvořilost zaručí, že bude pravý gentleman.  

  Čím jsou vaše produkty výjimečné? Proč by si ženich měl vybrat dřevěný motýlek?   Dřevěný motýlek je originálním doplňkem, který přitahuje pozornost a je vysoce elegantní. A protože svatba je výjimečný okamžik, jsou detaily a doplňky právě to, co utváří celkový dojem. Máme v nabídce spoustu motýlků, vybere si ženich gentleman, divoch, rebel, ale i romantik.    Jaké další svatební doplňky si u vás ženich, případně i nevěsta, může vybrat?   Ženich jistě ocení celé sety. Ty jsou tvořeny z totožného dřeva, aby k sobě jednotlivé produkty ladily. Může tak svůj outfit posunout za hranici dokonalosti pomocí motýlka, manžetových knoflíčků, kapesníčku do saka a opasku. Poté si může udělat radost peněženkou nebo vizitkovníkem. Dámy pak zcela ocení půvabné kapesní zrcátko, v němž se kdykoli během svatebního dne může utvrdit, že jsou stále nádherné.  

  Jak by si měl ženich vybírat motýlka, manžetové knoflíčky a kapesník?   Žádným způsobem naše zákazníky neomezujeme, neexistuje tedy žádné pravidlo, které se při výběru musí dodržovat. Měli by se řídit tím, co se jim líbí a sedí jejich povaze. Pokud budou mít na sobě doplňky, které se jim nelíbí, ale sedí například k šatům a celkovému duchu svatby, nebudou se cítit sami sebou. Na našich webových stránkách máme také online chat, kde módní guru rád ženichovi poradí a pomůže s výběrem.   

  Který z vašich motýlků je mezi ženichy nejoblíbenější? Z našich motýlků jsou na svatby nejoblíbenější jednobarevné, bez výrazné grafiky či látky. Jsou to tedy motýlky lehce sladitelné s ostatním oblečením a nepříliš extravagantní. To je například motýlek Nuptis nebo Stella či Revio.   Vytvořili jste také kolekci výrobků, díky kterým může muž požádat ženu o ruku. Řekněte nám o nich více? Umíte muži vyrobit výrobek na míru, dle jeho představ?   Velmi rádi! Jedinečným a originálním nápadům jsme velice nakloněni. Na výrobky jsme již gravírovali spoustu vzkazů, i žádost o ruku, souřadnice místa seznámení. Kreativitě se meze nekladou. Proto jsme také na našich stránkách vytvořili konfigurátor, ve kterém si poskládáte svůj vlastní motýlek sami. Tvar, látka, grafika. Možnost být designérem a navrhnout si vlastní kolekci je velmi poutavá.    Jak bude Ctirad, zakladatel BeWooden vypadat jako ženich? Jaká bude Vaše svatba?   Nejspíše vás zklamu, ale o vlastní svatbě jsem zatím nepřemýšlel. Momentálně je mou největší láskou BeWooden. Zde realizuji své sny, trávím mnoho času a učím se novým věcem. Vše má svůj čas. Jedno vím ale zcela jistě, svatba bude přesně podle představ mě a snoubenky, nehledě na to, co se na svatby hodí, nehodí. Chci si tento den užít a být uvolněný. Možná se nepodaří zavděčit se všem svatebním hostům, ale chci být v tento den (a každý jiný) prostě sám sebou.

Děkujeme Ctiradovi za rozhovor a značce BeWooden přejeme hodně spokojených zákazníků!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • pro snoubence v průběhu sňatečného obřadu platí výjimka z povinnosti mít roušku

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Přečtěte si diskusi o tom, jak nová opatření vnímají nevěsty

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?