Romantická svatba na zámku Sychrov

  • 25. úno 2020
  • Daniela Malá
  • Martin Tichý – foto

Ty svatby na zámku prostě stále mají něco do sebe a neříkejte mi, že ne! Evinou (@evicka089) a Pájovou volbou se stal novogotický zámek Sychrov. Následné focení na Ještědu bylo pro tento liberecký pár prostě nutností.

Jak se z vás dvou stal pár? U nás přátelství přerostlo v lásku. Oba jsme se znali už déle, až jednoho večera přeskočila jiskra. Je to takový pocit, když víte, že s tím druhým chcete být každou minutu a trávit s ním veškerý volný čas. Oba máme rádi společnost a rádi se bavíme, takže máme i spoustu společných přátel. U nás je vlastně partnerství víc, než jen to, že se dva lidé mají rádi. My se milujeme tak, že jsme jako bratr a sestra, kamarád a kamarádka, manžel a manželka. Prostě parťáci v dobrém i ve zlém, co se vzájemně doplňují a podporují. A toho si nesmírně vážíme oba.

Po jaké době a při jaké příležitosti jste se zasnoubili? Naše zásnuby proběhly v Marsa Alam 18. 8. 2018 při západu slunce na útesu u moře. Romantika jako z filmu. Zasnoubili jsme se po 6 letém vztahu. Pro mě to bylo absolutně nečekané a Pavel to měl naplánované do posledního detailu. Ten den byl krásný výlet na moři a večer, že půjdeme fotit fotky při západu slunce. Najednou si mě přitáhl k sobě, řekl mi, že mě moc miluje a chtěl by se mnou strávit zbytek života. Pak poklekl a zeptal se: „Lásko, vezmeš si mě:“. To už jsem měla v očích slzy jak hrachy. Byl to okamžik jen nás dvou a šumějícího moře. Po roce jsme se na stejné místo vrátili, ale už jako manželé.

Uvedla jsi o sobě, že jsi perfekcionistka. Podařilo se ti tedy opravdu vše naplánovat, aby to bylo tip ťop a nemusela ses v den D stresovat? Myslím, že ano. Upřímně, vše jsem zařizovala sama, samozřejmě po poradě s manželem. Od dodavatelů, obhlídky prostorů obřadu, hostiny, půjčovného ubrusů, hostiny až po dort, výzdobu stolů a programu.

Bylo to velké sousto a už bych do toho asi nešla, ale zvládli jsme to. Hostinu jsme měli na Skiareálu Ještěd, takže den před svatbou vše nachystat, nazdobit a končilo se ve 23:30. Vyřízená jsem padla do postele, ale byla jsem spokojená. Nejvíc jsem se stresovala asi týden před svatbou, v samotný den D jsem byla úplně v pohodě, vyrovnaná, až mě to samotnou překvapilo. Prostě jsem se tolik na svého muže těšila, že kromě počasí, které jsem řešila ještě ten den, jsem neřešila už nic. A doporučuji to všem nevěstám. 🙂

Z fotek to vypadá, že jste od oltáře stylově odtancovali. Je to tak? 🙂 Ano, doslova jsme odtancovali. Písnička Hungry Eyes – Dirty Dancing byla jak stvořená to trošku rozjet. Nával štěstí, radosti a to, že jsme už svoji. Nápad to byl kamaráda, že bychom na ni mohli odkráčet od oltáře, já jsem už jen doladila ten tanec. Ženich nevěděl, že má tančit, ale výborně improvizoval a tanec od oltáře měl vážně úspěch. Teď, když píseň slyším, vidím nás dva, jak to rozjíždíme cestou od oltáře.

Jak celkově probíhal váš svatební den? Jaké momenty byly ty nejzásadnější pro vás oba? Náš svatební den probíhal docela i podle plánu. Počasí, které je nevyzpytatelné, nás mile překvapilo, jelikož na 3. 8. 2019 by hlášen 80% déšť. Měli jsme venkovní variantu obřadu, ale i vnitřní v prostorách zámku Sychrov. Aranžérka, co mi dělala květinovou výzdobu, rozhodla, že půjdeme do venkovní varianty. Nakonec sprchlo až cestou na hostinu. Přála jsem obřad venku a to se mi splnilo.

Nejzásadnější moment pro mě byl, když mi táta podal rámě a začala hrát písnička nástupu. Upřímně, takový nával emocí jsem snad ještě nezažila, doslova mi projel celý můj život před očima. Jakmile jsem viděla ten špalír našich přátel a rodiny, měla jsem co dělat, aby mi netekly slzy už při pochodu s tátou. Nikdy nezapomenu, když se Pavel otočil (měli jsme sraz až u oltáře), měl oči zalité slzami a byl dojatý, když mě spatřil. Bylo to nádherné a jeden z nezapomenutelných okamžiků naší svatby. Dále pak když mě svezl na své motorce a objeli jsme nádvoří zámku. Byla to naše chvíle. A ještě vypouštění holubic – pro někoho možná okoukaná záležitost, pro nás emotivní a jedinečná chvíle.

Absolvovali jste párové focení na dvou místech a to na zámku Sychrov a pak pod Ještědem. Co vám bylo milejší? Dalo by se říct? Absolvovali jsme vlastně 3 místa – ještě focení na Ještědu. Všechna tři místa jsou kouzelná a specifická něčím jiným. Zámek Sychrov – focení v zahradě a v prostorách zámku bylo nádherné, ale tlačil nás trošku čas, jelikož jsme měli přejezd do Skiareálu Ještěd. Tam bylo focení uvolněnější, jelikož jsme byli všichni po obědě a už to z nás, jak se říká, vše spadlo. Ale zase atmosféra zámku se nahradit nedá. Focení probíhalo i na Ještědu. Vyšel nám krásně západ slunce, a jelikož jsme oba z Liberce, focení pro nás bylo nutností, když jsme slavili přímo pod Ještědem. Skiareál Ještěd vřele doporučuji, místo uprostřed lesů s výhledem na celý Liberec.

Chceš cokoliv dodat? Naše svatba byl zatím jeden z nejhezčích dnů, na který oba nezapomeneme. Máme úžasnou rodinu a přátele a ti udělali tu naši svatbu právě takovou, jaká byla. Milé nevěsty, užívejte plnými doušky a nestresujte se v den D tak jako já (nerozhodily mě ani pokapané šaty od květin). Prostě hoďte vše za hlavu a těšte se na svého milého tak jako já. 🙂

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!


Komentáře

    Přidej příspěvek