Svatební rozpočet aneb položky, do kterých se opravdu vyplatí investovat

 • 25. bře 2021
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Při plánování svatebního rozpočtu si třeba dobře promyslet, za co jste ochotni vyhodit peníze a na čem raději ušetříte. Pokud se neumíte rozhodnout, zde je drobná inspirace. Investici do těchto věcí určitě neprohloupíte.

Pohádkový svatební sál

Na místě velmi záleží, jakou atmosféru bude mít celá svatba – různá prostředí vyvolávají různý dojem. Nemůžete mít například pohádkovou svatbu ve stodole, nebo uvolněnou bohémskou slavnost v moderním konferenčním sále. Při výběru místa si proto dejte záležet na tom, aby odráželo vaši představu o svatbě. V svatebním sálu se pak budete cítit výborně a atmosféru vaší svatby si tak budete dlouho pamatovat nejen vy, ale i vaši hosté.

Kromě typu místa je velmi důležité i to, jak vypadá. Když na svatbu zvolíte překrásné místo, nebudete už potřebovat investovat hodně času a energie do toho, abyste ho vyzdobila podle svých představ. Další důležitou rysem, který by ideální místo mělo mít, je příjemný a ochotný personál, který vám vždy vyjde vstříc a svatební přípravy i samotný svatební den vám usnadní a zpříjemní. Správné místo vaši svatbu udělá výjimečnou a nezapomenutelnou, a proto se do něj vyplatí investovat.

Vysněné svatební šaty

Svatba je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě, proto byste se měla v tento den cítit opravdu výborně – krásná, šťastná, sebevědomá, spokojená a v pohodlí. Velkou zásluhu na tom, jak se v den své svatby budete cítit, mají právě svatební šaty. Proto je důležité, abyste si na jejich výběru dala opravdu záležet, protože jsou jednou z těch položek, do kterých se vyplatí investovat.

Samozřejmě, to neznamená, že za šaty musíte zaplatit 20 000, 60 000 nebo 150 000 Kč, jinak nebudete spokojená. Drahé šaty vás nutně neudělají šťastnou a je opravdu nerozumné vybírat si šaty z modelů, které si nemůžete dovolit. Určitě hledejte svatební šaty v rámci svého rozpočtu, když však najdete takové, do kterých jste se zamilovala, nenechte se odradit cenou. Tuto investici jistě oceníte, když budete kráčet v dokonalých šatech k oltáři.

Kvalitní fotograf a kameraman

Fotograf a kameraman jsou lidé, kteří vám zajistí vzpomínky na vaši svatbu, proto tuto investicí určitě neprohloupíte. Zajistí vám nejen krásné snímky přesně podle vašich představ, ale zároveň vám i zpříjemní focení nebo natáčení, doporučí vám, jaké záběry udělat, co zachytit a jak se tvářit a pomohou vám uvolnit se.

Kromě toho nezapomenou během svatby zachytit každého z vašich hostů, abyste měla památku na všechny zúčastněné. A to přece chcete – uchovat si krásné vzpomínky na tento významný den.

Chytrý DJ

DJe zřejmě většina lidí nepovažuje za někoho, za koho by se vyplatilo připlatit si. Zamyslete se však nad tím, kdo nebo co většinu večera baví vaše hosty. Ne květiny a zákusky dělají atmosféru na svatbě, ale hudba. Na hudbě velmi záleží, jak se bude vyvíjet večer, zda se budou hosté bavit a také, zda se budete bavit vy.

Dobrý DJ ví, kdy má hudbu ztišit, aby mohli lidé spolu mluvit, ví, kdy ukončit taneční kolo nebo jej prodloužit, ví, jaká taneční kola za sebou zařadit, umí se přizpůsobit vývoji večera a měnit hudební styly podle potřeby a samozřejmě umí vám svatbu i moderovat.

Navštívila jsem už několik svateb, jejichž průběh narušilo právě špatné načasování hudby nebo na kterých se lidé nebavili, protože DJ špatně hrál. Nemyslete si proto, že na hudbě a DJovi nezáleží. V konečném důsledku, investici do této položky oceníte nejen vy, ale i vaši hosté, kteří se díky tomu na vaší svatbě budou skvěle bavit.

Zkušená koordinátorka

Pokud si chcete ušetřit stres, množství času a vyřizování, určitě si na svatbu zajistěte koordinátorku. Pokud s ní začnete pracovat hned od začátku, pomůže vám nejen ujasnit si představu o svatbě, ale také udělat si přehled o cenách a sestavit rozpočet, doporučí vám dodavatele, vysvětlí, co je třeba zajistit co nejdříve a může vám pomoci i s hledáním místa.

Během celého plánování svatby se na ni můžete obracet s vašimi nápady a požadavky a spolu tak připravit dokonalou svatbu podle vašich představ a bez stresu. V den svatby vám nakonec zajistí nazdobený sál na obřad i hostinu a během celého dne bude dohlížet na to, aby vše šlo podle plánu.

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?