Nevěsta Monika: „Nejkrásnější byl moment, kdy se z něho a mě stalo My.“

 • 23. pro 2021
 • Dana Račko
 • Jakub Říha

Příběh lásky Moniky a Jakuba začal zprávou na sociálních sítích, pokračoval romantickými zásnubami v Paříži na Eiffelovce a završil nádhernou svatbou v boho stylu. Jejich příběh nekončí, pokračuje, ale mezitím je tady, aby inspiroval ostatní nevěsty. Přečtěte si krásný rozhovor s naší nevěstou Monikou.

svatba
Foto: Jakub Říha

Kde a jak jste se s manželem seznámili?

S manželem jsme se seznámili na sociálních sítích. Oba jsme se čerstvě nastěhovali do hlavního města a hledali nové přátele. K překvapení jsme pracovali na skok od sebe, a tak jsme se rozhodli potkat. S odstupem času se však naše přátelství změnilo v lásku a začal náš příběh.

svatební fotky
Foto: Jakub Říha
zábava na svatbě
Foto: Jakub Říha

Jak proběhlo vaše zasnoubení?

Stalo se to koncem února loňského roku. Začnu už čtvrtkem večer, kdy mi manžel zavolal, abych si sbalila věci na víkend. Prý po práci mě vyzvedne a pojedeme na wellness někam za Prahu. Druhý den mě přišel manžel vyzvednout do práce. Po prvním pohledu na kufr, který držel v ruce (kufr o dvě čísla menší, než ten, který jsem připravila já) mi to bylo celé podezřelé. No po větě “ten batoh musíš nechat v práci“ mi už bylo všechno jasné. My někam letíme? Ano. Letěli jsme do Paříže!

svatební portréty
Foto: Jakub Říha

Ráno jsme se připravovali na celodenní túru po městě, když v tom manželovi něco vypadlo z batohu, vzápětí to rychle hodil zpátky do batohu a vyrazili jsme. První zastávkou po nádherném městě byl most zamilovaných, kam se toužil zastavit manžel. Sedli jsme si a mně začalo v hlavě (několikrát mi opakoval abychom se zde zastavili, při balení mu něco vypadlo z batohu, to bude ono, je to tady, teď mě požádá…) otočil se na mě a začal něco vytahovat z tašky… zámek, je to zámek s našimi iniciálami a magickým datem 29.2… Navenek šťastná, uvnitř zklamaná jsem poděkovala a pokračovali jsme v naší procházce po městě.

černobíle svatební fotky
Foto: Jakub Říha

Večer nám manžel rezervoval lístky do vrchního patra Eiffelovy věže. V momentě, kdy jsme přišli pod věž začalo mrholit a foukat velmi silný vítr s obavami, že nás tam nepustí jsme přišli k výtahu. Cestou do druhého patra jsem si opakovala jak krásně to všechno naplánoval, jsme spolu poměrně dlouho, byla by škoda nevyužít tak krásné chvíle (říká se, že na přestupný den, může žena požádat muže o ruku). Rozhodnuto, požádám ho! Při přestupu do třetího patra z důvodu silného větru nás zastavili. Manžela to dost vzalo, mrzelo ho, že mu nevyšlo překvapení, jak si naplánoval. Šli jsme stranou od lidí, v objetí jsem mu poděkovala za krásný den, v tom mě přerušil křečovitě vytáhl krabici s prstenem z kabátu a vyslovil to. 🙂
Tím to ještě neskončilo…

nevěsta a družičky
Foto: Jakub Říha
házení svatební kytice
Foto: Jakub Říha

Víkend před Paříží šel manžel lézt na skály se svým kamarádem. Nebylo tomu tak. Vyprávěl mi příběh jak s nabaleným batohem na skály nešel do přírody ale na Slovensko žádat o moji ruku rodičů. A pro prsten, kterým mě požádal. Nechal ho totiž vyrobit u mé nejlepší kamarádky – zlatníčky. 🙂

svatební oznámení
Foto: Jakub Říha
černobíle svatební foto
Foto: Jakub Říha

V jakém stylu a kde se odehrála vaše svatba?

Letní den v přírodě – stodola byla naše jasná volba. Jelikož pocházím ze Slovenska, snažili jsme se najít místo na půl cesty pro obě strany. Rozhodli jsme se pro Stodolu Sušku v obci Kravsko. To místo nám vyrazilo dech. Je to nádherná stodola s možností obřadu před stodolou a prospáním nedaleko od místa. V obci majitelé stodoly zrekonstruovali staré sklárny a udělali z nich hotel, místo se nazývá Kocanda.

svatba ve stodole
Foto: Jakub Říha
svatba stodola
Foto: Jakub Říha

Co se týče stylu svatby ladili jsme ji do boho. Měla jsem na sobě krásné krajkové boho šaty ze salonu Ty Momenty. Barvy jsme ladili do přírodních odstínů jako jsou bílá, béžová, růžová. O výzdobu stodoly i obřadního místa se nám postarala paní majitelka. O svatební kytici a zbylé kytice se nám postarala Ester – Květinová Holka z Brna. Má opravdu šikovné ručičky.

svatební kytice
Foto: Jakub Říha
ženích
Foto: Jakub Říha

Na který moment svatebního dne nikdy nezapomeneš?

Těch momentů je určitě víc, ale nejkrásnější byl ten, jak jsem kráčela uličkou, v pozadí hrála čelistka a já jsem kráčela za svým mužem. Ten moment, kdy se z něho a mě stalo My.

novomanželský polibek
Foto: Jakub Říha

Se kterými dodavateli jsi byla nejvíce spokojena?

Myslím, že by si zasloužili vzpomenout všichni.
Místo svatby – Stodola Suška
Oddávající – Tomáš Hasmanda, díky kterému jsme měli krásný a dojemný obřad. Při společném setkání před obřadem jsme mu vyprávěli náš společný příběh, který zakomponoval do své řeči.
Svatební šaty – salon Ty Momenty
Svatební kytice, peříčka – Květinová holka
Čelistka – Kristýna Juřenová
Vizáž – Martina Vránková, nejsem typ, co se líčí, a proto slečna Vránková zvolila jemné líčení, ve kterém jsem se cítila příjemně.

svatební dort
Foto: Jakub Říha

O sladký a svatební dort se postarala – Marta Dlouhá Pokorná, která i přes mou speciální zdravotní dietu dokázala upéct nejchutnější dort, jaký jsem kdy jídla.
Jmenovky a tiskoviny – Dáša Blažková, velmi šikovná slečna, k práci přistupuje s chutí a láskou, což je nakonec i vidět na hotovém produktu.
Zlatnice – Martina Pročková – Matty Jewellery, Maťka má zlaté ručičky – co my jsme si navymýšleli, vše bere jako výzvu, kterou vždy zvládne naprosto s přehledem. Zhotovila nám zásnubní prsten, obroučky a náhrdelník, který mi nechal manžel vyrobit jako překvapení z prstenů po babičce, abych ji měla vždy u sebe.
Kapela – The Elevators – pokud stojíte před otázkou kapela či DJ – rozhodně kapela. The Elevatours Vám zahraje na přání a večer převezme i roli DJ. Oni dokázali roztančit všechny svatebčany.

svatební focení v lese
Foto: Jakub Říha

No a nejlépe na konec 🙂 a to náš skvělý PÁN FOTOGRAF – Jakub Říha. Jsem vděčná, že jsem narazila právě na Kuba. Lepšího fotografa jsme si ani nemohli přát. Cítili jsme se s ním velmi příjemně a užívali si celý den. Má mnoho skvělých nápadů na krásné fotky. Video či fotky je to jediné, (tedy kromě manžela :)) co vám zbude, proto bych si na volbě fotografa nechala záležet.

prsteny
Foto: Jakub Říha
svatební hostina
Foto: Jakub Říha

Co bys chtěla vzkázat budoucím nevěstám?

První co mě napadlo, bylo nedělat svatbu během pandemie. 🙂 Během plánování svatby byly svatební salony zavřené, nikdy jsem nevěděla kolik lidí může přijít, jaké podmínky platí, bylo období, kdy se nemohlo zpívat či tancovat. My jsme nakonec dopadli tak, že den před svatbou Slovensko zavřelo hranice pro neočkované, a tak se nemohli dostavit všichni svatebčané. Velmi mě to trápilo.

prskavky na svatbu
Foto: Jakub Říha

Jinak bych vám, budoucím nevěstám chtěla popřát hodně štěstí, aby váš den probíhal, jak jste si ho vysnili. Vždy se najde pár chyb nebo se něco pokazí, ale nenechte se tím rozhodit. Hlavně si jej užijte naplno, vychutnávejte každou chvíli, protože ani se nenadějete a bude večer.

svatba
Foto: Jakub Říha

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?