Oblíbené makronky udělají každou svatbu dokonalou!

 • 22. kvě 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Makronky jsou něžné a hravé. Jsou krásné, barevné a na povrchu pevné, avšak jakmile rozkousnete křupavou kůrku, uvnitř jsou jemné a poddajné. Můžete mít dokonalou a přesnou kombinaci ingrediencí, ideální konzistenci těsta, do detailu dodržet postup a i tak vás občas zklamou. Kdo je neochutnal, jednoduše nepochopí. Je to láska na první zakousnutí.

Za zrodem těchto malých, chutných koláčků stojí francouzský cukrář Pierre Desfontaines, příbuzný Louise Ernesta Laduréa, který byl zakladatelem známé značky Ladurée, prodávající slaďoučké makronky do celého světa.

Pierre zrealizoval svůj nápad spojit dvě křehké části krémovou náplní již v 16. století. Kateřina Medicejská následně přinesla lahodnou chuť makronek z Francie až do dnešní Itálie. V současnosti se makronky těší náramné popularitě a oblibě nejen v „rodné“ Francii a Itálii, ale i na celém světě.

Co jsou to makronky?

V případě, že jste makronky ještě nikdy neochutnali (doporučujeme tuto chybu rychle napravit :)), přinášíme vám stručnou charakteristiku, z čeho jsou makronky vyráběny a jakým krémem mohou být plněné.

Pravé francouzské makronky jsou vyráběny z mandlové mouky, cukru a z vyšlehaných vaječných bílků. Makronky mohou být nejrůznějších barev a nejrůznějších chutí. Přestože recept na makronky vypadá jednoduše, opak je pravdou, a s přípravou pravých francouzských makronek se zapotí i zkušené cukrářky.

Základem je tuhý sníh z vaječných bílků, do kterého je postupně přimíchán krystalový cukr. Lákavé barvy makronkám dodává pár kapek potravinářského barviva. Na závěr jsou do těsta přimíchány najemno mleté mandle nebo mandlová mouka. Z připraveného, ​​a ideálně alespoň půl hodinu odleželého, těsta jsou pomocí cukrářského sáčku na plechu vyloženém pečicím papírem vytvářeny kopečky s průměrem přibližně 3 cm.

Kolečka by měla schnout na plechu při pokojové teplotě přibližně 1 hodinu, dokud se na povrchu vytvoří tenká skořápka. Připravené těsto se následně peče ve vyhřáté troubě na 140 stupňů, po dobu cca 20 minut.

Náplň se většinou skládá ze smetany na šlehání, másla a rozpuštěné čokolády. Fantazii se meze nekladou, takže vám rozhodně doporučujeme vyzkoušet i extravagantnější chutě, jako například slaný karamel nebo levanduli.

Do náplně lze přimíchat i kousky čerstvého ovoce. Koláčky tak budou svěží, chutné a neodolatelné.

Makronky na svatebním stole

Pokud toužíte na vaši svatbu přinést závan originální francouzské atmosféry, lahodné makronky jsou rozhodně trefou do černého! Tyto milé koláčky se přímo rozplývají na jazyku, což vaši hosté jistě ocení.

Navíc je díky jejich originálnímu designu můžete na svatbě využít na několik různých způsobů.

V případě, že vám tyto nádherné cukrovinky učarovaly, rozhodně je zařaďte na seznam svatebních sladkostí a zákusků. Makronky můžete servírovat na vícepatrových kulatých podnosech umístěných na candy baru nebo je uspořádat do tvaru dortu.

Nádherně budou vypadat i uložené do dekoračních krabiček ve tvaru pyramidy nebo na paličkách zapíchnuté v malých květináčích či v polystyrénových podstavcích vyzdobených ve stylu vaší svatby. Popřípadě je můžete naaranžovat i do ozdobených sklenic.

Doporučujeme vám kombinovat několik druhů náplní, abyste si vy i ostatní svatebčané přišli na své. Přestože makronky můžete naplnit jakýmkoliv krémem, o konkrétních náplních se předem poraďte s cukrářkou, která bude svatební makronky připravovat. V Čechách jsou makronky ještě přece jen novinkou a ne každá cukrářka musí mít s přípravou exotičtějších druhů nádivek zkušenosti.

Profesionálové
15
My Bakery
Občerstvení - dorty, koláče, nápoje
Výroba svatebních dortů.
Praha
0
Luxusdorty
Občerstvení - dorty, koláče, nápoje
Vyrobíme Vám svatební dort přesně podle Vašich přání. Luxusní svatební dorty z poctivých surovin pro oblast východních Čech...
Hradec Králové

Pro jakou barvu makronek se rozhodnout?

Barva makronek by měla ladit s barvou svatební výzdoby. V žádném případě to však neznamená, že všechny koláčky musejí být navlas stejné. Ideální je kombinovat několik odstínů jedné nebo dvou barev, čímž makronky nepotěší jen váš jazýček, ale i oči.

Aktuálním trendem jsou makronky pastelových barev, například mátové, fialkové či jemné růžové.

Pokud se vám klasické makronky zdají na takovou důležitou slavnost, jakou je svatba, příliš obyčejné, můžete si je nechat ozdobit drobnými květy, nápisy, srdíčky nebo jinými romantickými motivy.

Makronky jako jmenovky pro hosty

V případě, že vás neoslovují klasické papírové jmenovky pro hosty a toužíte po originálnějším a nápaditější způsobu, jak označit místa za svatebním stolem, máme pro vás vynikající typ.

Papírové štítky se jmény konkrétních hosty můžete přilepit na tenčí paličky, které zapíchnete do barevných makronek. Takto připravené jmenovky rozložte na jednotlivá místa, na kterých budou hosté sedět. Tento milý detail nepochybně všichni zúčastnění hosté ocení a dozajista si i pochutnají.

Makronky jako výslužka či dárek pro hosty

Makronky jsou ideálním dárkem, kterým vyjádříte všem zúčastněným hostům dík za to, že váš velký den strávili spolu s vámi a vytvořili neopakovatelnou atmosféru, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Makronky můžete zabalit do malých krabiček, celofánových sáčků nebo do dekoračního papíru. Vaše výslužky tak budou neodolatelně krásné a originální.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda makronky chcete nebo nechcete zařadit do seznamu svatebních cukrovinek, doporučujeme neváhat a objednat hned několik druhů :). Jakmile je ochutnáte, svého rozhodnutí nebudete litovat.

Makronky jako dárek:

DALŠÍ INSPIRACE…
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?