7 případů, kdy byste svůj zásnubní prsten rozhodně neměla nosit

 • 13. kvě 2019
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Pokud chcete, aby váš zásnubní prsten zdobil vaši ruku skutečně navždy, měla byste dbát na případy, kdy byste tento drahocenný kousek měla nechat raději doma nebo odložený v krabičce.

Zejména v dnešní době, kdy diamant a kvalitní zlato či platinu nenosí každá snoubenka, ale do popředí se dostávají různé jiné materiály a kameny, je třeba dbát na jejich správnou údržbu a vyhýbat se situacím, které škodí stejně všem prstýnkům. Kdy tedy nastanou situace, kdy je lepší váš prstýnek nepoužívat? Podívejte se na to společně s námi.

Pláž

V tomto případě je tu hned několik důvodů. Prvním je, že ve vodě nebo při nakrémování vám váš prsten snadněji sklouzne z prstu a můžete o něj navždy přijít (víme, že některé nevěsty nezapomínají ani na pojištění prstenu, ale to, že vám ho pojišťovna proplatí, ještě neznamená, že se vám vrátí i jeho emocionální hodnota).

Kromě ztráty však u vody hrozí vašemu prstenu poškození či poškrábání pískem, zanesení nebo vytvoření povlaku z opalovacího krému. A když jsme u opalovacího krému, i takový opálený bílý kroužek na prstu může být sám o sobě zábavný.

Posilovna

Kromě toho, že je určitě nepohodlné mít na prstu jakoukoli ozdobu, když se potíte a cvičíte na různých strojích, můžete svůj prsten i poškodit. Různé těžké nářadí, které vám v posilovně projde rukama, ho mohou nejen oškrábat, ale i ohnout. To je zcela nejnebezpečnější pro prstýnky zdobené kamínkovým pavé, protože ty mohou navíc i poodpadávat.

Pokud se věnujete různým kontaktním sportům, riskujete i vlastní (nebo cizí) zranění, když můžete někoho zasáhnout vašim prstenem a jeho vyčnívajícími částmi.

Sprchování

Stejně jako u opalovacích krémů, i v případě sprchy či vany používáte mnohé prostředky na čištění vlasů, obličeje či pokožky a všechny procházejí vašima rukama. Všechny tyto kosmetické přípravky mohou způsobit zakalení vašeho kamene nebo ještě hůře, zatéci pod kamínek, což bude mnohem obtížnější vyčistit.

Totéž platí i o péči o vaše tělo a různé krémy, tělová mléka, či dekorativní kosmetiku. Samozřejmě, dalším odstrašujícím faktorem je i to, že mnohé kovy, ze kterých jsou zásnubní prsteny vyrobeny, podléhají korozi či černání nebo jiným reakcím spojeným v kombinaci s častým namáčením.

Lázně v bazénu nebo ve wellness

Samozřejmě, je to příjemný odpočinek, ale ne pro váš prsten. To, že ho v bazénu či wellness po spadnutí z prstu ztratíte, není sice až tak pravděpodobné, jako v případě moře nebo jezera, ale chlor či jiné chemikálie udržující například hladinu PH v normě, mohou váš prsten nadobro poškodit.

Čištění čehokoliv

Mytí auta přes víkend? Čištění trouby? Bělení sprchy? Určitě si sundejte váš zásnubní prsten. Je to zvláště důležité, pokud má váš prsten barevný drahokam, protože chemikálie mohou erodovat povrch a změnit jeho barvu. Kromě toho, že může překážet, můžete jím například i poškodit povrch, který čistíte – takový škrábanec na novém autě by váš snoubenec asi neuvítal.

Pečení či vaření

Hmm… Takové ruce od těsta a prsten kompletně pokrytý touto hmotou. Noční můra, co říkáte, nemluvě o namáhavém čištění a následném dopadu na tento šperk. Stejně i práce s masem či jinými potravinami se k nošení prstenu nehodí. Vezměte si ho až při servírování jídla, kdy bude v bezpečí a vy se jím můžete nově pyšnit.

Spánek

Možná teď zavrtíte hlavou, ale mnohé ženy nespí v noci klidně, ale různě se převalují a rovněž hýbou rukama. Pokud prstenem neublížíte sobě (neboť takové poškrábání obličeje není nic moc), můžete docela slušně ublížit i svému snoubenci spícímu na druhé straně postele. A samozřejmě se vám v noci může prsten uvolnit a někam zapadnout.

Tak co? Říkáte si, že toto všechno už dávno víte a nikdy byste něco takového neudělala? Divila byste se, kolik snoubenek nosí své prsteny neustále a schválně – protože si ho chtějí navždy nechat nasazený tak, jako když je požádal jejich snoubenec o ruku, protože v tom vidí velký symbol. Je však třeba říci, že i tento symbol má svou životnost, a když se nebudou o prsten náležitě starat, tak či tak ho budou muset jednoho dne dát z ruky dolů.

Snad nejkrásnější situací, kdy prsten budete z vaší ruky sejmout, i kdyby cokoliv, je porod (v případě mnoha žen již samotné těhotenství, protože prsty zpravidla otékají), a věřte či ne, najednou i takový symbol, jakým je zásnubní prsten, nebude mít pro vás až tak velký význam.

Viac inšpirácií na zásnubné prstene:

SLAVNÉ ZÁSNUBNÍ PRSTENY
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?